Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Zaman ilaç değilmiş...

13 Eylül 2017, Çarşamba - 17:22
Merhabalar pari müdavimleri,

An itibari ile İzmir körfezini Bostanlıda ki bir balıkçı barınağından seyrederken yüzümü okşayan yarimin  elleri olmasa da ılık bir imbat da olur. İdare ederim hevesi ile kulağımda eskilerden hüzünlü melodilerle hazanı hazmetmeye çalışıyorum.
Zaman ne tuhaf bir kavram değil mi dostlar çoğu zaman tek çare diye sığındığımız sözcüklerden birisi asĺına bakarsanız, şarkılar mekanlar hep o tutunma hissi ile alır götürür bizi bir yerlere yada ellerimize prangalar vurup bağlar olduğumuz yerlere.
Bugün gördüğüm bir duvar yazısında adı belli olmayan yazar’’ Sana yanlış öğretmişler  çocuk! Zaman  ilaç  değildir. Zaman soğuktur, soğutur. demiş hatta olayı birde demli bir çaya bağlayıp en deminde çay bile zamana bırakırsak bardakta çayı  insanı ..’’diyor. O mu haklı yoksa sözcükler mi bilemiyorum ama gördüğüm şu ki mevsimler dönerken insancıklar  sarılıyor o umut teknesindeki kavramlara hayat akıp gidiyor ve biz maalesef tutunamıyoruz ona.
Zira onunda kendince var bir planı bizden bağımsız ve özgür.
Özgürlük demişken bu günün anlamı adına Türkiye tarihinde demin yukarıda saydığım her bir şeyle belkide bağlantılı kapkara bir dönemin icinden geçip giderken binlerce özgürlük adına mücadele etmeye çalışan ve yitip giden yoldaşlara bir şapka çıkarıp selam vermeden geçmeyelim. Onlar ki doğru bildikleri yolda zamana insanlara ve düzene  direnmiş şimdi çoğu yukarlarda bir yerlerde bizi izliyorlar.  birçoğunun mezarı bile kimsesizlere ait olanlardan ne  acıdır ki 1970 lerden bu yana Askeri darbeleri yaşamış ve  etkilerini hala yaşayan birey olarak bu akıl tutulması ortamda hislerin  köreldiği anlarda biraz puslu bir bakış açısı ile her şeyi yadsıyan bir adam olmakta varmış. Buda ayrı bir zamana geçiş süreci mi acaba ?
Haftanız sağlıklı ve sevgiyi ve duyguları yitirmeden ve hala umuda tutunarak geçsin
Saygı ve selamlar...