Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Bakkalda
Zahit BabaZahit Baba

Yolu yarıladık mı?...

14 Şubat 2013, Perşembe - 21:14
Aşık Veysel'in dediği gibi "Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum, gündüz, gece"...
Doğduğumuz andan itibaren, sağa sola bakmadan doğruca hedefe yol alıyoruz. Ama bu arada hedef uzak görünüyor ya da görünmüyor. Bir zaman sonra sizinle aynı yolda yürüyenler hatta koşanlar varolmaya başlıyor. 
Ve bu yol alışda yanında beraber koşmaya başlıyor ve uzun sürede sizle birlikte yol alacağa benziyor. 
Çok yol katettiniz bu arada arkaya hiç bakmıyorsunuz. İlerde belli belirsiz bir nokta beliriyor, hızla size yaklaşıyor sizde
aynı tempolu koşunuzu devam ettiriyorsunuz. Merak heyecan adrenalin artıyor.
Size doğru gelen ufuktaki da sizinle koşmaya başlıyor kalabalıklaşmaya başladık. Bu koşuda ayak kırıldı ölümden dönüldü kalpler kırıldı.
Ruhlar sıkıldı, ağladık, güldük, gittik geldik. Işığı  gördük şimdi ufukta bir nokta gördük. aynı tempoda koşarken birdim beş olduk hala koşmaya devam ediyoruz. Galiba yolun yarısını geçtim fakat dediğim gibi ufukta
hiç bir belirrti yok, serapta yok aynı tempoda koşuyoruz. Aslında bir hedefim vardı. Fakat şimdi sadece olabildiğince kalabalıklaşmak o geçtiğimiz yollarda ne sevgiler ne insanlar ne kötüler ne iyiler bıraktık. Hepsi  başka yollara saptı bazıları gaypa gitti bazıları çelme taktı bazıları yanından geçerken dengeni bozmak istediler. Sizi yoldan atmak istediler, sizi kıskandılar, fakat siz yoldan çıkmayınca o etrafınızdakiler görünmez bir güç ile yok oluyorlar.
"Bu iki kapılı handa, gidiyoruz, gündüz, gece bilmiyorum ne haldeyim"...
Bazen güldük bazen ağladık galiba yolun yarısını geçtik
İNŞALLAH büyük aile ve birbirine sevgiyle inançla bağlı bir yeni nesil oluruz koşmaya devam....