Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Yıldızlardan haberler...

05 Ekim 2014, Pazar - 00:36
Merkür Retro! (4-25 Ekim 2014)
Yükselen burcunuzu mutlaka okuyun!

Akrep ve Terazide Merkür retro! 4 EKİM 2014 Saat 20:03 de Merkür 2 derece Akrep burcunda gerilemeye (retro) başlıyor. 10 Ekim saat 20:28 de burç değiştirerek Terazi burcunda gerilemeye devam edecek.  25 Ekim saat 22:18 de ise retrodan çıkıyor. 10,11 Kasım 2014 gibi ise Merkür 1-3 derece Akrep’e tekrar geri dönüyor, yola devam…..

10 Ekime kadar Merkür Akrep'te gerilerken, hayatımıza bizi düşündüren, dönüştüren, zorlayan konular öncelik kazanır,  bunlarla nasıl başa çıkabilir, neler yapabiliriz sorgulayabiliriz. Daha gerçekçi, derinden takıntılı düşüncelere sahip oluruz. Her şeyin altında bir şey arar, şüpheci yanlarımızı ortaya çıkarırız. Çok fazla yoğunlaşarak olaylara odaklı çalışmalar yapabilir, sabitleşebiliriz. Geçmiş bağlantılı konular tekrar gündeme gelebilir. Ölümler, doğumlar, finansal konular, paylaşımlar, mal, mülk, alım satımlar, borç- alacaklar, banka kredileri, miras, resmi daireler, araştırmalar, metafizik, okült konular, kirli işler, yer altı dünyası, gizemli konular gibi. Bu konulara aşırı yoğunlaşabilir, çözmeye çalışırız. Sezgiselliğimiz de artar.  10 Ekim’den itibaren ise Merkür Terazi’de gerilerken, ilişkiler, diplomasi, ortaklıklar, adalet, hukuk, eğitim, satış, pazarlama, evlilikler, sanatsal faaliyetler, halkla ilişkiler, arkadaşlıklar, yaratıcı konular üzerinde daha çok odaklanabiliriz. Daha önce bu durumlar hayatımızda zaten vardır ancak karar almak için daha çok plan yaptırır, geçmişte bazı şeyleri atladığımızı fark edebiliriz. Sorgulamaya başlarız, neden niçin? Enerjimizi bu yönde yoğunlaştırabilir, retroyu işlerimizi tamamlamak için kullanabiliriz. Burçları ve yükselenleri Akrep ve Teraziler retroda çok daha yoğunlaşabilirler. Başak ve İkizlerde yönetici gezegenlerinin Merkür olmasından dolayı dağınıklık yaşayabilir. En iyisi bu dönemi, araştırarak hazırlık yaparak, içinizdeki sesin sizi yönlendirmesine izin vererek geçirin. Elinizdeki işleri bitirin. Geçmiş borçlarınızı, çalışmalarınızı tamamlayın, çok şeyin farkına varacak ve uyanacaksınız. Hayatınızı sağlamlaştırmak doğru kararlar almak için bir takım deneyimler yaşamak gerekiyor. Özellikle finansal anlaşmaları bu tarihler arasında yaparken çok iyi düşünmeli gerekirse bilirkişilerden yardım alarak yapmalısınız.

Klasik retro uyarıları da yapmadan geçemem. Bilgisayarı yedeklemeyi unutmayın. İletişim aletleri ile ilgili bir takım sorunlar olabilir, kişisel projeleriniz karmaşaya girebilir. Bozulmaya yüz tutmuş alet, makineler sorun çıkarabilir. Retro boyunca iletişim aleti almamanızı tavsiye ederim daha sonraya bırakın, mümkünse. Otomobil kullanırken dikkatli olmalısınız kafanız dağınık olabilir ya da karşınızdaki kişilerden kaynaklanan sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Borç-alacak verecek ilişkileri, bankacılık hizmetleri, krediler gibi sorunlar varsa bu konuları sağlamlaştırmaya bakın ve bu dönemde bu konularla ilgili kararlar almayın.  Net ve açık olun bir şeyleri saklamaya çalışmayın. Sakladığınız şeyler başınıza iş açabilir. Eşinizle, ortağınızla yakın arkadaşlarınızla ilişkilere de dikkat edin. Dalgınlık ve kafa karışıklığı neyi nereye koyduğunuzu unutturabilir. Çok dağılmayın düşüncelerinizi netleştirmeye bakın. Ne de olsa Merkür, Algımız! Sağlıkla ilgili de sorunlar olabilir. Ayaklarınızı üşütmeyin. 10 Ekim’e kadar, üreme ve genital organlar hassasiyeti, kasık ağrıları, mesane, kıl dönmesi, idrar yolları sorunları olabilir. Erkekte prostat kadında rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları olabilir. Kalın bağırsak sorunları, iltihaplanma, sinir gerginlikleri görülebilir. 10 Ekim’den sonra ise, böbrekler, bel, sırt, omuz ağrıları, siyatik, soğuk algınlığına karşı önleminizi alın ve ağır diyetlerden uzak durun.  

KOÇ: (21 MART - 20 NİSAN) –  4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, resmi daireler, kontratlar, kira, evraklar, banka, krediler, mirasla ilgili konular gündemde olabilir.  Belki de hayatınızda önemli değişiklikler baş gösteriyor. Ortak paylaşımlar, borç alacak ilişkisi harcamalar sizi daha çok düşündürtebilir. Belki yaşanacak bir olay bazı şeyleri farkına varmanızı sağlayabilir. Korkular, evhamlar, takıntı haline gelmemeli. Tedaviler varsa çocukların ya da sizin bu dönemde yoğunlaşabilir. 10 Ekim’den itibaren ise, toprakla ilgili konular, babanızın serveti, hukukçular gündeminizde olabilir. Şimdiye kadar konuşulmamış konular, eski hesaplar, tekrar açılabilir. Venüs de Terazi’de eşit paylaşımlar içinde olabilirsiniz. Merkür retrodayken önemli imzaları atmadan önce koşulları iyice değerlendirilmelidir. İlişkiler konusunda Jüpiter sizi destekliyor, aşktan ve çocuklarınızdan yana şanslısınız, ancak Merkür gerilerken ilişkilere dikkat etmekte fayda var.  Sanatsal projeler için de bu fırsat kaçmaz. Son altı aydan sonra daha iyi koşullar içindesiniz bunu iyi değerlendirin. Evlilik anlaşmaları, hazırlıkları teklifleri gündemde. Venüs oradayken keyfinizi yerine getirir, düşmanlık hisleri yumuşar, yasal sorunları da mahkeme dışında çözebilirsiniz, dargın olduğunuz kişilerle de barışmanın zamanı, yeter ki onlara karşı açık olun. Sevdiğiniz kişilerle sıcak ilişkileri iyi değerlendirin.

BOĞA: (21 NİSAN– 20 MAYIS) –  4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, evlilik hayatınızı masaya yatırabilir, bazı konularda daha gerçekçi yaklaşımlar içinde olabilirsiniz. Hayat ortağınızla (eşiniz, babanız, patron, iş ortağı) projeler hazırlayabilir geçmişte geçiştirilmiş konulara tekrar ele almak için konuşabilirsiniz.  Çocuklarınızla ilgili finansal konuları daha gerçekçi biçimde ele alabilir, gerekirse yakın olduğunuz kişilerden destek almak için konuşabilirsiniz. 10 Ekim’den itibaren ise, günlük işleriniz yoğunlaşabilir. Hizmet etmenizi gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Çocuklarınızın veya sizin sağlıkla ilgili durumunuzu daha çok dikkate almanız gerekebilir. Beslenme alışkanlıklarınızı da tekrar gündeme getirmeli, özellikle şeker tüketiminizi dengelemelisiniz. Size keyif veren alışkanlıklarınızı azaltmalısınız. Ağır diyetlere girmemeye dikkat edin. Bel, omuz, sırt ağrıları, böbreklerle ilgili sorunlar başınıza dert olmasın, üşütmeyin. Merkür burada iş anlaşmalarını müşterileri de anlatıyor olabilir. Sanatsal, yetenekler doğrultusunda yapılan işleriniz tekrar gündeme gelebilir, bu konuda müşterilerle bağlantı kurma, satış, pazarlamalar, planlama ve ayrıntıları tekrar gözden geçirmek gerekebilir. Yanınızda çalışanlar, apartman görevliniz, kiracınız, evcil hayvanınız varsa bu konularda bazı problemler sizi düşündürtebilir, bazı şeyleri yeniden gözden geçirmeniz uygulamalar yapmanız gerekebilir. Güzel bir dönem iyi değerlendirin, Venüs oradayken her şey tatlıya bağlanabilir.

İKİZLER: (21 MAYIS - 21 HAZİRAN) – 4- 25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, sağlıkla ilgili konular, gündelik hayatınızda evle çocuklarla uğraşılar, hala, amcalarla ilgili hastalıkları gündeme getirebilir. Prostat, üreme organları ile ilgili sorunlar, kıl dönmesi ve sinirsel rahatsızlıklara karşı önlemci olun. Evcil hayvanlarınızın da sorunları canınızı sıkabilir. Takıntılarınızı gidermek için çare arayabilir kafanızı kurcalayan sorunlar için doktora gidebilirsiniz. Kira, kontrat, resmi daireleri ilgilendiren uğraşlar içinde olabilirsiniz. 10 Ekim’den itibaren ise, kimse sizi durduramaz, keyiflere dönüksünüz. Çocuklarınızın da bir süredir sorunlu oldukları konular düzelmeye başlayabilir.  Spor aktivitelerine katılabilir diyet programınıza daha çok yoğunlaşabilirsiniz. Aşkta, kafanıza takılanları çözmek istersiniz. Yaratıcı faaliyetler, sanatsal konular, sergiler, fuarlar, hobisel etkinliklerde yoğunlaşabilirsiniz. Eğitimden, kardeşten, yakın çevreden, yana şanslarınız yüksek. Aşk teklifi aldıysanız acele etmeyin olayların olgunlaşmasını bekleyin. İlişkilerde önemli diyaloglara dikkat etmek gerekir.  Çok üstünde duracağınız söylenemez. Romantik buluşmalara, keyifli ortamlara, tensel zevklere, aşka hazırlıklı olun. Bebek sahibi olmak için de heyecanlı bir dönem olabilir.

YENGEÇ: (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ) –  4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, çocuklarınızla ilgili problemleri, sizi derinden düşündüren konuları halletmek için uğraşacak, düşünceleri yoğunlaştırarak onların ihtiyaçlarına daha çok kulak vereceksiniz. Sportif aktivitelere daha çok dönük çalışmalar yapabilirsiniz. Onların, eğitimiyle ilgili düşünceleriniz hala devam ediyor, farklı bir sistem düşüncesi biraz daha yoğunlaşabilir. 10 undan itibaren ise, aile içine yoğunlaşabilirsiniz. Ebeveynlerle özlem gideriyor olabilirsiniz. Misafirlikler, sevdikleriniz, yakınlarınızla ile mutluluk pekiştirebilirsiniz. Yurt dışından misafirleriniz gelebilir. Taşınmak, dekorasyon yaptırmak, tadilatlar için de ailece düşünüp kararlar alacağınız dönemler olabilir. Sorunları gidermek keyifli günler geçirmek adına tatlı telaşlar sizi heyecanlandırabilir. Finansal desteklisiniz, şansınız açılıyor. Retro süreci içinde daha çok sizi geçmişe götüren çocukluğunuzu anımsatan hatıralarınızın sıcaklığını hissedeceksiniz, ruhsal olarak yenileniyorsunuz. Çocukluk arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Sağlığınız düzeldiğinden daha çok aktifleşebilir, hareket edebilirsiniz. Aile içindeki konuşmalar görüşmeler adeta ilacınız olacak ve sizi tedavi edecek.

ASLAN: (23 TEMMUZ – 23 AĞUSTOS) - 4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, aileden kişiler, ebeveyn ilişkileri, büyüklerin sağlık sorunları, günlük işleriniz, ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha çok çalışmanız gerekebilir. İhtiyaçların karşılanıp karşılanmadığını değerlendirmek için uğraşlar verebilirsiniz. Geçmiş konular, takıntılar tekrar gündeme gelebilir. 10 Ekim’den sonra ise, kardeşlerinizle bir takım sorunlarınız olabilir, aile büyüklerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için toplanabilirsiniz. Onlardan taleplerde bulunabilirsiniz. Geziler, seyahatler gündeme gelebilir. Hobisel faaliyetler, kurslar, yazı çalışmaları, blok, internet, dergi, iletişim, halkla ilişkiler gündeme gelebilir Bu dönem taşınmalar, nakliyeler, yer değişimleri varsa gündeme gelebilir. Kişisel amaçlarınızı gerçekleştirmek doğrultusunda şanslısınız. İletişim, medya ve ticari konularda yoğunlaşabilirsiniz. Tabi ki 3. Evdeki Merkür retroda temkinli olmak gerekir. Kardeşlerle geçmiş dönemlerdeki sorunları tekrar gündeme getirerek gözden geçirtir. Otomobil kullanırken dikkatinizi daha çok vermeli, karşınızdaki kişilerin de dikkat dağınıklığını göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Bilgisayarları yedeklemeli, virüsler için önlem almalı, retro boyunca iletişim aracı satın almamaya özen göstermeli, bozulmaya yüz tutmuş eşyaları tamir ettirmelisiniz. Geçmişten arkadaşlıklar tekrar gündeme gelebilir. Uzun süredir görmediğiniz kişilerle keyifli ortamlar içine girebilirsiniz. Mesleki yaratıcılığınız artıyor.

BAŞAK: (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL)  - 4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, yakın çevreden kişiler, akrabalar, kardeşlere dönük ve tutkulu özlem içinde olabilir, onlarla birlikte daha çok vakit geçirebilirsiniz. 10 Ekim’den sonra ise, iş hayatınız ciddi bir hareketlilik içinde ve çalışmaya daha çok vakit ayırmak durumundasınız. Hem keyif hem iş ikisi bir arada ilerleyebilir.  Geçmişten gelen müşteriler tekrar kapınızı çalabilir. Yurt dışı bağlantılı finansal konulara daha fazla dönük olabilirsiniz. Bu dönem pazarlıklar, kendi hesaplarınızın dışında ortak hesaplar da yoğunlaşabilir. Sanatsal objeler, takılar, süs eşyası, giyim, tekstil, estetik malzemeleri gündeminizde çok fazla yer alabilir. Müşterilerin söylediklerine ilişkilerinize daha çok önem vermeli eğer sorunlar varsa pratik bir şekilde çözüm bulmaya çalışmalısınız. Planlı olmak, akıllıca davranmak ve kesin tavrınızı da koymanız gerekmektedir. Ticari konularda yeni teklifleri iyice değerlendirmelisiniz. Finansal ihtiyaçlarınız varsa, borçlarınız, kredi gibi konular ya da tereddütleriniz gerekirse otorite, baba ya da bilirkişilerden fikir almalısınız. Jüpiter’inize güvenin, manevi yönden güçlüsünüz, ebeveynler ve ortaklarınızdan, eşinizden destek her zaman gelecektir. Önemli anlaşmalar, imzalar varsa çok iyi okuyun, ayrıntıları kaçırmayın özellikle sizin kafanız dağınık olabilir bu yüzden onay ve imzaları mümkünse retrodan sonraya bırakın.

TERAZİ: (24 EYLÜL - 23 EKİM) –  4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, burcunuzda gerçekleşen Merkür retro ile finansal konularda daha gerçekçi hareket etmek, kontrol altına almak isteyebilirsiniz.  Geçmişten gelen hukuki bir sorun varsa bu dönemlerde kapınızı çalabilir ya da bir haber gelebilir. Yurt dışından para beklentisi içindeyseniz gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bir müşteriniz tam bir anlaşma yapmak için kapınızı çalmışken bazı eksik konular yüzünden beklemeye alabilirsiniz. 10 Ekim’den sonra ise, tekrar konuları gözden geçirmek isteyebilir, plan ve projelerinizi detaylandırarak hareket edebilirsiniz. Uzaklar ve kardeşlerle ilgili konular gündeminize gelebilir. İletişimsel konularda sorunları halletmek için daha çok uğraşlar verebilirsiniz. Yolculuklar da gündeme gelebilir. Kişisel projeleriniz başlayabilir, kurs, eğitim programlarına katılabilirsiniz.  Bunları düzene koymak isteyebilirsiniz. El becerisi, sanatsal bir projeye de hazırsınız ancak retrodan dolayı olayları kavramakta zorluk çekebilir, bazı konularda gecikmeler yaşayabilirsiniz. Jüpiter’inizin sizi gelecek hedeflerinizde, umut ve beklentileriniz doğrultusunda destekler vereceğini unutmamalısınız. Kesin kararlarınızı retrodan sonra vermeye bakın. Sağlıkla ilgili sorunlarını da gidermek için önlem almalısınız. Venüs çok güçlü bir yerleşimde olduğundan avantajlı durumundasınız, cazibenize kapılanlar kapınızı çalabilir.

AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) –  4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, finansal konularda,  bankacılık işlemlerinde bazı gecikmeler beklemeler yaşayabilirsiniz. Ortak hesaplar, grup içinde çalışmalarınızda karışıklıklar olabilir. Elinize para geçmeyebilir. Harcamalar da artmışken biraz beklemek durumunda kalabilirsiniz. Projelerinizi netleştirmekte, fikir ve düşüncelerinizi rahatlıkla ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Üreme organlarınıza prostat sorunlarına varsa çare aramalısınız. Sinirsel gerginlikler de yaşanabilir. 10 Ekim’den sonra ise, sizi bağlayan durumlar var. Henüz olgunlaşmamış konular söz konusu. İlişkilerde, ortaklıklarda geçmişten gelen konular tekrar gündeme gelebilir. Resmi dairler, evraklar gibi birçok şeyle uğraşarak başkalarına hizmet etmek durumunda kalabilirsiniz. Başkalarının dedikodusuna maruz kalabilirsiniz. Güven sorunu yaşayabilirsiniz. Başkalarının size karşı güveni ya da sizin onlara karşı azalır ve bundan ötürü kırgınlık yaşayabilirsiniz. Aslında Merkür gerilerken, kendinizi de inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Bazı şeylerin farkına varabilirsiniz. Jüpiter’iniz sizi kariyerden, eğitimden yana şans getirmeye devam ediyor. İşte sürekli yenilendiğiniz dönemler, fırsatlar kapınızda sadece akışta kalın ve bu dönemin geçmesini bekleyin. Bu dönem, meditasyon, dua benzeri çalışmalar ruhsal açıdan faydalı olabilir.

YAY: (23 KASIM - 21 ARALIK) – 4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, eşinizle ilgili konular, karanlıkta olan sorular kafanızı kurcalamakta. Onlara dönük hareket etmeniz, bir takım sorunlarına ister istemez ortak olmanız gerekebilir. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz konular kendini tekrar hatırlatıp canınızı sıkabilir. Ancak bazı şeyleri daha gerçekçi düşünerek hareket edecek ve çaresini de aramaya başlayacaksınız. 10 Ekim’den sonra ise, gruplar, arkadaşlar, dostlar içindesiniz. İşe dönük çalışmalar, kurslar, etkinlikler, ekip yoğunluğu var. Eşinizin akrabaları ile de daha çok bir arada olabilirsiniz. Finansal konuda artışlar gelebilir. Partilere, organizasyonlara, katılabilir. Birçok insanla bir arada olabilirsiniz, bayanlardan destek alabilirsiniz. Geçmişten uzun süredir görmediğiniz kişilerle karşılaşabilir, özlem giderebilirsiniz. Keyifli olduğunuz bu dönemde belki birçok işi bir arada yapacaksınız. Çalışma sektöründe daha geniş çevreler içinde tanınma verebilir. Etrafınızda artistik, sanatsal yönü gelişkin kişiler yoğunlaşabilir. Dernek, kulüp cemiyet, düğün, toplantı, akrabalar, dostlar yoğunlaşabilir. Retrodan dolayı işler birbirine girebilir, zaman sorunu yaşayabilirsiniz. Jüpiter’iniz size farklı çevrelerden, eğitimden yana şans veriyor, gelecek hedeflerinizi ümit ve beklentileriniz doğrultusunda gerçekleştirebilir, etrafınızdaki kişilerden destek alabilirsiniz.

OĞLAK: (22 ARALIK - 20 OCAK) –  4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, farklı çevreler, gruplar içindesiniz, Eski dostlarınızla bir arada olabilir, geçmişteki iş konuları tekrar gündeminize gelebilir, canınız sıkılabilir. Dostlarınızın sizi eskisi gibi sevmediği şüphesine kapılabilirsiniz. 10 Ekim’den sonra ise, kariyerle ilgili bağlantılarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Sanatsal bir projeye başlamak için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Anlaşmalar, yazışmalar, bir takım formalite ve evraklar yoğunlaşabilir. Eğitim çalışmaları, seyahatler hızlanabilir. Mesleki yaratıcılığınız artabilir. İlişkilerinize diplomatik bir tutum verebilir. İş alanını güzelleştirmek, iyileştirmek adına çalışmalar, partiler, geziler tertip edilebilir. İş mekanınızı da değiştirebilirsiniz. Ebeveyn ilişkileriniz de artabilir. Kardeşinizle, akrabanızla birlikte iş projesi üzerinde çalışabilirsiniz. Yönetici pozisyondaki kişilerden babanızdan büyüklerden, fayda destek görebilirsiniz. Mesleki statünüz de yükselebilir, itibarınız artabilir. Ancak Merkür burada retro iken, birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilere karşı daha dikkatli olmak gerekebilir. Jüpiter’iniz sizi finansal yönden destekliyor. Başınız sıkıştığında az veya yüklüce başkalarının para menkul veya gayrimenkul kaynaklarından bir şekilde faydalanabilme imkanı veriyor. Psikolojik açıdan destek veriyor. Ummadığınız kişilerden ve durumlardan şans yakalamanız mümkün.

KOVA: (21 OCAK - 19 ŞUBAT) –  4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim'e kadar, kariyerle ilgili konularda bir takım işlerinizi yoluna koymak durumundasınız, müşteriler, birlikte çalıştığınız kişiler, evraklar, prosedürleri düzenlemekle geçirirken ufak tefek aksiliklerle de karşılaşabilirsiniz, bazı şeyler su gibi akmayabilir. Annenizle ilgili hassasiyetiniz artabilir. Ona karşı daha tutkulu olabilirsiniz. Onun sorunları da kafanızı kurcalayabilir. 10 Ekim’den sonra ise, seyahatler, sergi, fuarlar, sempozyumlar yoğunlaşabilir. Geçmişte konusu olmuş yolculuklar ve yurt dışı konuları tekrar gündeme gelebilir. Uzakta yaşayan akrabalarınızla özlem giderebilirsiniz. Eğitim çalışmalarınız, sanat çevreleri, basın, yayın medya bağlantılı toplantılar içinde olabilirsiniz. Eşinizin akrabalarıyla daha çok diyalog içinde olabilirsiniz, farklı çevreler, kültürler içinde keyifli bir dönem. Akademik eğitim alıyorsanız bu dönem, yazılar, projeler de etkin olabilir. Hayatınızı aydınlatacak, perspektifini değiştirecek kişilerle bir arada olabilirsiniz. Uluslararası konular, ticaret anlaşmaları içinde uygun dönemler. Uzaklarda yaşayan arkadaşlarınızı da görme ihtimaliniz olabilir. Ancak retro olduğunu unutmamak gerekir. Evraklarınızı, işlemlerinizi konfirme ettirmeyi unutmayın. İlişkilerinizi sağlamlaştırırken anlaşmaların söze dayalı değil, resmi olarak belgelendirin. Detayları atlamayın.

BALIK: (20 ŞUBAT - 20 MART) –  4-25 Ekim 2014 Merkür retro, 10 Ekim’e kadar, hukuki konular mahkemeler varsa kaygılarınız artabilir, olmadık düşünceler içinde olabilirsiniz. Davanız varsa bu konuda şartlarınızı isteklerinizi açıkça ortaya koymakta fayda var, hiçbir şeyi saklamayın. Eşinizin bir takım işleri görüşmeleri olabilir. Farklı çevreler, kültürler içinde olabilirsiniz. Eğitim çalışmalarınızda bir takım pürüzler var olabilir. Yolculuklar gündeminizde ise çok da içiniz rahat hareket etmeyebilirsiniz. 10 Ekim’den sonra ise, eşiniz ortağınız ile ilgili konular daha çok ön planda. Evlilik anlaşmaları, boşanmalar, mahkemeler konusunda diyaloglar kurulabilir. Ortak paylaşımlar, hak, hukuk arayışı içinde olabilirsiniz. Ev, mal, mülk konuları, miraslar daha çok gündemde. Kira kontratları, ehliyet işlemleri, resmi daireler, devlete verilmesi gereken vergi, para ve mallarla ilgili görüşmeler yapılabilir. Tedaviyle ilgili konular varsa, operasyonlar bu döneme denk gelebilir. Bu konularla ilgili retrodayen bazı gecikmeler aksilikler de yaşanabilir.  Ruhsal açıdan yenilendiğiniz dönemlerdesiniz. Bazı olumsuz düşüncelerinizi artık kafanızda bitirdiğiniz de söylenebilir. İkili ilişkiler, özel hayatınız, mali konularda yenileniyorsunuz. Karşılaştığınız bir takım kişiler olaylar hayatınızda güçlü değişikler olmasına da vesile oluyor. Jüpiter’in sağlığı koruduğunu da unutmayın, ayaklarınıza, bacaklarınıza dikkat edin, üşütmeyin.