Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Yıldızlar ne diyor?

05 Ocak 2014, Pazar - 17:30

YENİ YILIN İLK HAFTASI….

(6 – 13 Ocak 2014)

(özellikle yükselen burcunuzu da okuyun)

 

2014 yılın ilk haftasına bir göz atalım.  Bu hafta,  Pazartesi günü, ay Balıkta, fedakârlık, ruhsallık, bizi hassas kılan konular söz konusu olabilir. Salı, Çarşamba ay Koç burcunda, hızlı dinamik olduğumuz günler. Acelecilikten ve tartışmaktan çok sabırlı hoş görülü olmaya özen göstermeliyiz. 9,10 Ocak ay Boğa burcunda, maddi konular ön plana çıkıyor. Kazançlar, parayla ilişkiler önemli. 11, 12 Ocak ay İkizler burcunda, Merkür Kova burcuna giriyor. Arkadaşlık, birliktelikler, hoş sohbetli biraz da laf, dedikoduya açık olduğumuz günlerdeyiz.  Merkür’ün Kova burcuna girmesi ile toplumsal olaylar hareketlenebilir. Sosyal katılımlar, gruplar içinde daha çok söz sahibi olabiliriz. Yenilikçi, orijinal, özgürlükçü düşüncelerimizle dikkat çekebiliriz. Ayın 9 unda Mars (savaş, eylem, enerji, hareketimizi kontrol eden gezegen) Terazi burcunda 15 derecede ilerlemeye başlayacak.15 dereceden itibaren “yanan yol”a girilmekte. Eski astrologlara göre gezegenler 15 derece Terazi – 15 derece Akrep burcu arasında ilerlediğinde yanan yol (via combusta diye tabir edilmekte) denilen zor bir döneme işaret edildiğini söylerler.  Bu durum 19 Nisan 2014 e kadar sürecek, daha sonra ise 22 Haziran’la 22 Ağustos 2014 arası tekrar edecek. Mars gibi mücadeleci bir gezegenin bu yola girmesi, önümüzdeki günlerde, tartışmaya açık, yıkıcı, mücadeleci günlerin bizi beklediğini de hatırlatıyor olabilir.  İlişkilerde önlemci ve diplomatik olmaya özen göstermeliyiz. Sağlığımıza, finansal konulara, ilişkilere, özel hayatımıza önem vermeli, önlemci ve diplomatik olmaya özen göstermeliyiz. İyi niyetlerle dolu, mutlu bir hafta sizinle olsun…

 

 Ateş + Öncü 

KOÇ: (21 MART - 20 NİSAN) –  Yeni ayla birlikte, mesleki konuların, ortaklık ilişkilerin, evliliklerin, eve ait koşulların, hızlandığını ve sizi daha çok mücadeleci kıldığını görebilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerde karşıt fikirlerin yoğun olduğu bir döneme giriyorsunuz. Daha sabırlı, diplomatik tavırlar sergileyip yapıcı olduğunuzda bu durumu kontrol altına alabilirsiniz. Aceleci ve dikkatsiz davranışlar istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir. Tüm faktörleri düşünerek, olayları rayına oturtup hareket etmeye bakın. Çabalarınız boşa gitmesin.

 

Toprak + Sabit 

BOĞA: (21 NİSAN – 20 MAYIS)  -  Eğitim konuları gündeminizde, yakın çevre ile ilişkiler çok hızlı ilerlemekte. Bu günlerde gruplar içinde daha çok yer alacak, çevrenizdeki kişilere karşı hassas davranışlar sergileyeceksiniz. Uzaklar, yolculuklar, sergi, hobisel faaliyetler, akademik konular sizi yoğun ve mücadeleci kılıyor. Çok enerjik bir dönemdesiniz. Sorumluluğunuzda olan işleri yaparken terslik veya engellerle karşılaşabilir görevlerinizi yapmakta zorlanabilirsiniz. Sinirlilik ve alınganlığı kontrol altına almalısınız. Sağlığınıza dikkat edin. 

 

Hava + Değişken 

İKİZLER: (21 MAYIS - 21 HAZİRAN) –  Aşkta hareketli günlerdesiniz. Heyecanlı, aktif bir dönemde ilerlediğiniz söylenebilir. Önümüzdeki günlerde ilişkinizde hoşgörülü olmaya dikkat edin. Sportif çalışmalar içinde çok fazla mücadele içine girmemeye, enerjiyi dengelemeye gayret etmelisiniz.  Müşterek hesaplar, devlete ait konular, vergiler veya işle ilgili sizi mücadeleye iten durumlar söz konusu olabilir. İş ilişkilerine dikkat etmeli, sabırlı, diplomatik ve kontrollü ilerlemelisiniz. Risk getiren konulara açık değilsiniz. Krediye girme, zamanı değil. 

 

Su + Öncü 

YENGEÇ: (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ) –  Yeni ayla birlikte, ilişkiler dikkat çekici. Ortaklı konular, evlilik hayatınız, yakın arkadaşlıklar ince bir noktada ilerliyor. Son derece, akılcı ve yapıcı olmak gerekiyor. Eve ait konular, aşk hayatınız, ebeveynlerin sağlık sorunları, hizmet temaları sizi oldukça mücadeleci kılmakta. Bütçenizin, kısıtlandığı bu günlerde, yeni gelir kapıları bulmakta fayda var. İş fırsatlarını, görüşmelerinizi akıllıca değerlendirmeli, gelen fırsatlarda fazla beklenti içine girilmemeli, şimdilik olduğuyla yetinmelisiniz. 

 

Ateş + Sabit 

ASLAN: (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS) – Yeni ayla birlikte, sağlık şartlarında iyileştirici düzenlemeler yapmak durumunda kalabilirsiniz. Günlük faaliyetler, yükler üstünüze binmiş olmalı. Sağlık kontrollerini, diyetinizi, tansiyon, kalp,  şeker dengenizi korumalı, yakın çevrenin, halkla ilişkilerin, internet çalışmalarının, basın yayının yarattığı streslere karşı daha önlemci olmalı, esnemeye çalışmalısınız. İşle ilgili, yurt dışı bağlantılı veya basın yayından kişilerin hizmet temaları, organizasyonel çalışmalarına çaba sarf etmek gerekebilir. 

 

Toprak + Değişken 

BAŞAK: (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL) – Yaratıcı çalışmalar, artistik faaliyetler, eğlenceli bir süreç devam etmekte. Aşk hayatınızda anlayışlı ve sabırlı olmaya gayret edin. Kendinizi çok rahat ve açık bir şekilde ifade ettiğiniz bu günlerde, hayattan keyif almaya bu dönemi iyi değerlendirmeye bakın. Hobisel faaliyetler, internet çalışmalarınız takdir toplamakta. Düşüncelerinizi rahat ifade edişiniz fark ediliyor.  Para harcama aşırılığına,  bu hafta biraz dikkat edin.  Acele davranıp, risk almamaya gayret edin. 

 

Hava + Öncü 

TERAZİ: (24 EYLÜL - 23 EKİM) –  Girişimleriniz için önemli bir süreç içine girdiniz. Oğlak’taki yeni ay özel hayatınızı, ilişkileri, çocuklarınızla ilgili hizmet temalarını, sağlık konusunu ön plana almış olmalı. Çok fazla mücadele içinde olacağınız uzun bir dönemde, kariyerle ilgili planlarınızda çok fazla beklenti içine girmemeli, enerjinizi daha dengeli kullanmalısınız. Diplomatik ve idareci olmak, aşk hayatınızı dengede tutmak durumundasınız. Sabırlı ve tartışmaktan uzak duruşunuz sayesinde çok şey elde edebilirsiniz. 

 

Su + Sabit 

AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) –  Yeni ayla birlikte, yakın çevre, akraba, komşu kardeşlerle ilgili ilişkileriniz yoğunlaştı. Görüşmeler, iletişimler sayesinde, birçok konuyu aydınlatmak mümkün. Yeni kişilerle tanışmış olmanızda fırsatlarınızı arttırabilir. Eğitim konularında sınavların olduğu bir haftaya girmiş olmalısınız. Sorumluluk, ciddi çalışmalar sayesinde başarılı olabilirsiniz. Bu hafta, aceleci koşullar, sizi yorabilir, işle ilgili tahammülünüzü sınayabilir, sağlığınıza biraz özen gösterin. 

 

Ateş + Değişken 

YAY: (23 KASIM - 21 ARALIK) –  Yeni ayla birlikte, işe ait sorumluluklar devam ediyor. Grup faaliyetleri, dostluklar, arkadaşlıklar, çocuklarla ilişkiler gündemini koruyor. İlerleyen günlerde yeni işbirlikleri, müşteri ilişkileri güçlenebilir. Yeni projeler, hayatınıza girebilir. Eşinizden ya da aileden beklediğiniz mirasla ilgili konularda bu günlerde aşırı beklenti içinde olmamalı, kontrolü elden bırakmadan, dağılmadan sabırla beklemelisiniz. Zamanı gelince fırsatları değerlendirerek, borçlarınızı ödeyebileceksiniz. 

 

Toprak + Öncü 

OĞLAK: (22 ARALIK - 20 OCAK)-  Burcunuzda gerçekleşen yeni ayla birlikte, yeni bir döneme girdiniz. Kişisel olarak kendinize daha çok zaman ayırabilir, planlarınızı daha çok hayata geçirebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda yapıcı kararlar alabilir, onlarla ilgilenebilirsiniz. Aşk hayatınızda kontrolünüzde ilerliyor. Uzaklarla ilgili konular, basın yayınla olan ilişkiler, eğitim çalışmaları da olumlu bir şekilde ilerlemekte. İş-ev arasındaki mücadele sizi sabırlı olmaya zorluyor. 

 

Hava + Sabit 

KOVA: (21 OCAK - 19 ŞUBAT) – Kendinizle barışık, iç sesinizi dinleyerek ince bir yolda ilerlemektesiniz. Başkalarına bağlı koşullar size kişisel konularınızı erteletmekte. Uzaklarla olan mücadele, çalışmalarınız, halkla ilişkiler, son hızıyla, mücadeleci bir şekilde, devam ederken, kapalı kapılar ardından dışarı çıkmanız, özlem duyduğunuz kişilere kavuşmanız o kadar uzak değil.  İçinizde aşk sancısı, geçmiş dönemden yapılan davranışları düzenlemek ölçmek tartmak için çok fırsatınız oldu. İlerleyen günlerde, kendinize zaman ayıracağınız dönemi bekleyin.

 

Su + Değişken 

BALIK: (20 ŞUBAT - 20 MART) –  Grup ilişkiler yeni ayla birlikte daha çok hareketlenmiş. Bir amaç için yapılan kolektif çalışmalar, dernek faaliyetleri cemiyet içindeki yoğunluk devam ediyor. Oldukça yaratıcı olduğunuz bu günlerde, çalışmalarınızın karşılığını çok fazla alamamanız enerjinizi düşürebilir. Ortaklı işlerde, müşterek hesaplarda eşin gelirleri ve sizin birikimlerinizle ilgili mücadele daha da artabilir. Eğitimciler, hukuki konular,  kurumlar yüzünden zor durumda kalmamaya bakın.