Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Elma ağacı
Barış KaşkaBarış Kaşka

Yeni Versiyonunuzu Sürün

19 Mayıs 2011, Perşembe - 15:18
Geçen hafta ki yazımda  yoğun ve kasvetli gündemin bireyin üzerinde yarattığı sıkışmışlık duygusuna  ve bu duygunun yarattığı derin tahribata değinmiş ve Dünya’yı daha iyi bir yere dönüştürmek ve  yaptığımız işe pozitif bir ruhla, tutkuyla sarılmak için sığınaklarımızdan çıkmamız gerekmiyor mu ? diye sorarak noktalamıştım.  Öncelikle bu yazı ile ilgili çok olumlu geri bildirimler aldığımı belirtmek istiyorum.

Bu bildirimlerin ortak paydası  bunun nasıl başarılacağı konusunda düğümleniyordu  yani okuyucuların çoğu içinde bulundukları sıkışmışlık duygusunun ve  bu duygunun kendi üzerlerinde  yarattığı tahribatı  kabul ediyor ama sorun olarak da  sığınaklarından kendilerini  çıkartacak gücün ne olduğu konusunda kafalarının karışık olduğunu belirtiyorlardı.

Böyle bir sorunun cevabı acaba yine bizde yani içimizde olabilir mi ? Benim basit bir önerim var.  Yeni versiyonunuzu sürün, diyorum.  Hemen belirtmeliyim ki yeni versiyonunuzu sürmek öyle kolay bir şey de değil. Hatta bazılarının neredeyse hiçbir zaman yapamayacağı bir şey. Çünkü yeni versiyonunuzu sürmek ,derin bir hazırlık safhasını kapsadığı gibi kişinin  hataları, kimliği,  ne yapıp yapmadığı, itibarı ile yüzleşmesini de kapsıyor. Hatta bu  öz gözlemi ne kadar başarı ile yapan  yeni  versiyonun da başarısını o oranda  garantilemiş  oluyor zira bildiğiniz gibi her yeni versiyon mutluluk yahut  başarı getirmiyor. Bu nedenle hiçte  kolay değil . Ama gerçek şu ki  sığınağınızdan çıkmak istiyorsanız yeni bir versiyonunuzu çıkarmanız kaçınılmaz. 

Bu önerim size garip gelmiş olabilir. Bir an kullandığınız cep telefonunuzu, arabanızı, bilgisayarınızı düşünün. Bunlar hayatlarınızı kolaylaştıran ve vazgeçemeyeceğiniz cihazlar ve pek muhtemel şu an sahip olduklarınız en fazla 1 yıl önce üretildiler. Bu cihazların bazı  yeni versiyonları öylesine başarılı ki örneğin ipad2 gibi paranız olmasına rağmen  bu cihazlara ulaşamıyorsunuz çünkü üretim talebi karşılamaya yetmiyor.
Bizler makine değiliz elbet  ve hiçbir zamanda bunun olmasını istemiyoruz ama yapılan araştırmalar gösteriyor ki beyinlerimiz bilgisayarlarımızdan pek de farklı çalışmıyor. Hepimizin beyninin içinde bir işletim sistemi var bu sistemin  başarısı ve uyumu işimizi, ilişkilerimizi, kim olduğumuzu ve hayatımızın kalitesini yakından ilgilendiriyor. 
Belki bu yazılımda en önemli şey kendiniz ile yüzleşmeniz kadar ne istediğinizi bilmeniz. Zira doğru sorular  ve  verilecek dürüst cevaplar versiyonun başarısını ortaya koyacak. Ne istiyorum ? Daha çok para kazanmak , daha büyük bir ev, daha büyük bir tekne , daha yüksek bir gelir ? Hayır. Daha mutlu ve anlamlı bir hayat istiyorum. Yaptığım işi zevkle yapmak istiyorum,  yaptığım işin bir anlamı olmasını istiyorum. Yaptığım işi sevmek ve bunu göstermek, Dünya’yı daha iyi bir yere dönüştürmek istiyorum….

Cevabınız buysa mutlaka sürümünüze ve uygulamalarınıza sevgiyi, aşkı, etkin insanı, sorumluluğu, minnettarlığı, şükretmeyi , bir adım önde olmayı, uyanıklığı, dürüstlüğü, açık fikirliliği, anı yaşamayı ve bunun bilincini ve hayattan keyif almayı koyun.
Bunları yaptığınız takdirde göreceksiniz ki yeni versiyonunuz çok başarılı olacak. Yeni versiyonunuzu merakla bekliyorum. 

Twitter.com/BarisKaska
Yazı Parçası : Selah Sue/ Raggamuffin