Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Yeni ay, ikizler burcunda...

26 Mayıs 2014, Pazartesi - 01:45
Haftalık burç yorumları… 
(26 Mayıs – 2 Haziran 2014)
(özellikle yükselen burcunuzu okuyun)

28 Mayıs 2014 Çarşamba günü İkizler burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Hareketli bir dönem! Marsla da olumlu açısı yeni projelere hız katmamızı, yol almamızı sağlarken, Güneş ve Neptün (karışıklık, aldanma, bulanıklık) gezegeninin olumsuz açıları bir yandan kafamızı karıştırıyor, karar vermemizi zorlaştırıyor. Bu yüzden kararlarımızı atılımlarımızı, yeni aydan 3-4 gün sonra hilal fazında yapmak daha doğru olacaktır. O dönemlerden itibaren, hareket ve eylemlerimizi gerçekleştirmekte şanslarımız artar. İçinde olduğumuz projelerle ilgilenmek hangi aşamada olduklarını kontrol etmek, sorgulamak için daha olumlu dönemlerdir. Yeni bir işe atılmak içinde gerekli cesaret ve gücü bulabiliriz. 29 unda Merkür ün Yengeç burcuna girmesi ile, duygusal kararlar almak isteyebiliriz. Sezgilerimiz artabilir. Ev, ailevi konular, güvenlikle ilgili temalar ön plana çıkabilir. Sevdiğimiz insanlarla daha çok bir arada olabiliriz.  Venüs’ün Boğa burcunda yol almaya başlaması ile de bekleyen maddi anlaşmalara yer verebiliriz. Maddi ve manevi sahip olduğumuz değerler ön plana çıkar, kalıcı ve gelir elde edebileceğimiz sözleşmeler yapılabilir. Keyfe, yemeye içmeye düşkünlük verebilir.  Aşkta, parada somut adımlar atılabilir. Jüpiter-Satürn’ün uyumlu açıları devam ederken, tüm projelerimizi destekleyebilirler. 26, 27 (Salı günü 12.10dan itibaren ay boşlukta) Mayıs ay Boğa’da maddi anlamda daha sağlam adımlar atmak isteyebiliriz, toprakla, bahçeyle ilgilenebiliriz, yemek yemeye, tatlıya zaafımız artabilir. 28-30 (29 Mayıs saat 12.59 dan 30 Mayıs Cuma 17.14 e kadar ay boşlukta) ay İkizlerde, bu tarihlerde yeni ay gerçekleşse bile bazı belirsizlikler sıkıntı yaratabilir. Ayın boşlukta olduğunu da unutmamak ve akışta kalmak en iyisi, bazı konularda kararsızlıklar, çift fikirler, abartılar baş gösterebilir. 31 Mayıs, 1 Haziran (1 Haziran ay boşlukta) ay Yengeç’te ailevi konular göze çarpıyor. Evde bitirmeniz gereken işlere yoğunlaşabilirsiniz. Koruma içgüdüleriniz artıyor. İyi haftalar.

Ateş + Öncü
KOÇ: (21 MART - 20 NİSAN) – Yeni ayla birlikte, yakın çevre, komşular, yolculuklar ticari konular, eğitim çalışmaları, çevredeki hareketlilik, kardeşler gündeminizde daha çok var oluyor. Ancak bazı belirsizliklerde kafa karıştırmaya devam ediyor.  Hafta ortası, maddi anlamda elinize para geçmeye başlayabilir. Kazançlar artık bu hafta ortasından itibaren hareketlenebilir. Keyifleriniz, bir takım ihtiyaçlar içinde para harcamalarınız olabilir. Evle ilgili çalışmalarınız başlıyor. Bazı şeyleri düzenlemek isteyebilirsiniz. Taşınmayla ilgili bir durum varsa, kardeşin yardımını görebilirsiniz. Evde eksik olan güvenlikle ilgili temaları tamamlamak isteyebilirsiniz. Ancak iş bağlantıları yapanlar, ticaretle uğraşan Koç’lar çok acele edip risk almayın, 3-4 gün iyi düşünün bazı durumlar netleşene kadar sabırlı olmak gerekir. 29-30 Mayıs çok hareketli!

Toprak + Sabit
BOĞA: (21 NİSAN – 20 MAYIS)  -  Nihayet Venüs’ün hafta ortası burcunuza girmesiyle, planlarınızı gerçekleştirmeye başlıyorsunuz. Saç bakımı, cilt bakımı yaptırabilir, yeni kıyafetler alabilirsiniz. Kendinizle ilgilenebilir, keyiflere vakit ayırabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili, ihmal ettiğiniz konuları hayata geçirebilirsiniz. Yeni ay para evinizde gerçekleşiyor. Yeni anlaşmalar, kazanç kapıları, ticari konular, internet satışları, iletişim hayatınıza girebilir. Yakın çevreniz, arkadaşlarınız, komşular, aile yakınlarından destekler alabilirsiniz. 29-30 Mayıs yeni bir anlaşma ve kararsız bir müşteriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Anlaşmayı, imzaları Haziran’ın 7 sine kadar atmaya çalışmalısınız. Hafta sonu planlarınızı netleştirmeye başlayabilirsiniz.

Hava + Değişken
İKİZLER: (21 MAYIS - 21 HAZİRAN) – Burcunuzda gerçekleşen Yeni ay dan dolayı, hayatınıza yenilikler, çift olanaklar, girişimler ve yolculuklar girebilir. Uzun süredir ihmal ettiğiniz projelere başlamanız iç huzurunuzu yerine getirecek. Biraz kendinizi dinlemek, izole olmak, ortamdan uzaklaşmak isteyebiliriniz. Oradan, buraya koşturan ikizler için rahatlatıcı olabilir. Hafta ortası, maddi anlaşmalar gündeminize girebilir. Aile yakınlarından finansal destek alabilirsiniz. Aşk hayatınızla ve ya çocuklarınızla ilgili konularda bazı huzursuzluklar baş gösterebilir. Tam olarak emin olamadığınız konularda beklemekte fayda var. Dış görüntünüzle de ilgili değişiklik yapmak için biraz daha beklemeniz gerekiyor. Ancak spora, diyete başlayabilirsiniz. Planlarınızı gerçekleştirirken çok iyi düşünerek hareket etmelisiniz. 28-29 Mayıs ay balsamikte iken huzursuzluk, belirsizlik endişe yaratabilir. Bu günlere önemli işlerinizi getirmeyin.

Su + Öncü
YENGEÇ: (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ) –  Geçmiş dönemlerden kalan çözemediğiniz konular varlığını sürdürüyor. Kardeşlerle veya akrabalarla ilgili ne olduğu tam belli olmayan konular hala var. Yeni ayın İkizlerde 12. Evde gerçekleşmesiyle, gizli saklı konular veya daha önce fark etmediğiniz ya da önem vermediğiniz durumlar söz konusu olabilir.  Çocukların ağır sorumlulukları, eğitimleriyle ilgili konuları devam ederken, aşk hayatınızla ilgili de ciddi kararlar alabilirsiniz. Venüs’ün Boğa’ya girmesiyle, dostlar, arkadaşlarla daha çok görüşebilir. Onların sayesinde keyif alabilir, sorunlarınızı unutabilirsiniz. Sanatsal işleriniz varsa, grup çalışmalarına başlayabilirsiniz. İş toplantıları, sergi, partiler, çalışmalar bu dönemde aktive olabilir. Hafta ortası Merkür’ün Yengeç’e girmesiyle, yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. Sezgileriniz ön plana çıkıyor. 27-28 belirsiz bir gün akışta kalın, 31inde ise keyfiniz yerine geliyor.

Ateş + Sabit
ASLAN: (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS) – Grup içinde hareketlilik, kaynaşma, faaliyetler hayatınıza giriyor. Eğitimle ilgili sınavlar ya da dernekler içinde çalışmalar gündeme gelebilir. Bazı aktiviteler, partiler, toplantılar düzenlemek gerekebilir. Basın medya ile ilgili iseniz, çok aktif yaratıcı planlar da yapabilirsiniz. Hafta ortası, kariyer evinize Venüs’ün girmesi, parlamanızı sağlayabilir. Beklediğiniz projeler hayatınıza girebilir.  Sanatsal çalışmalar, kariyere dönük yeni hedefler içinde olabilir, fark edilebilirsiniz. Yeni çalışmalar hayatınıza girerken kendinizi toplumun önünde sevdirebilirsiniz. Merkür’ün Yengeç’e girmesiyle finansal konularda ailevi yönden bir takım huzursuzluk endişe sizi yorabilir. Gelecek kararlarınızda, güven ihtiyacınız artabilir. 31 Mayıs ve 1 Haziran’da takıntılı ve kuruntulu düşüncelere sizi yanlış yönlendirmesine müsaade etmeyin. Dedikoduya açık bir gündesiniz.

Toprak + Değişken
BAŞAK: (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL) –  Yeni ayla birlikte yeni iş anlaşmaları gündeminizde! Terfi, kontratlar, eğitim, yüksek lisans gibi konular hareketlilik kazanıyor. Ticaretle ilgili anlaşmalar, çift konular, çift işlerden para kazançları söz konusu olabilir. Akraba ya da kardeşlerle de işbirlikleri gündeme gelebilir. Ancak ortaklı konularda 3-4 gün belirsizlik, ikilemler, karar verebilmenizi zorlaştıran durumlar da söz konusu. Eşinizin de kararsızlık ve belirsizlik içinde olduğu bu günlerde, sabırlı olmalısınız. Venüs’ün Boğa burcuna girmesi ile uzak yerlerde yaşayan kişiler gündeme gelebilir. Seyahatler, görüşmeler, fuar, panel, sanatsal projeler yoğunlaşabilir. Eğitim çalışmalarınızdan başarı elde edebilirsiniz. Kitap çıkarabilir, sınavlardan olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İşinizle ilgili siparişlerinizi de bu dönemlerde aktive edebilirsiniz. Hukuki konular varsa, umutlarınız artıyor. Merkür’ün Yengeç’e girmesiyle dostlarla daha çok bir arada olmak gerekebilir. Onları eve davet edebilir, ilgilenebilir, birlikte toplantılar yapabilirsiniz. 28-29 beklediğiniz haber gelebilir!

Hava + Öncü
TERAZİ: (24 EYLÜL - 23 EKİM) –  Hukuki konularda yeni açılımlar var. Yurt dışı seyahatler, yeni anlaşmalar, yabancılarla ilişkiler gündeme gelebilir. Basın, medya ile ilgili konular, ticaret anlaşmaları hızlanabilir. Yeni ayın İkizlerde olması, eğitimle ilgili programları yakın plana aldığınızı gösteriyor olabilir. Yolculuk, yurt dışı gezileri, okuma programları (erasmus, dil okulları, work and travel vb..) gündemde. Karar vermekte zorluklar çekebilirsiniz, ancak 3-4 gün sonra daha emin olabilirsiniz. Venüs’ün 8. Eve girmesiyle uzun süredir beklediğiniz paraya kavuşabilirsiniz. Ortağınızdan, eşinizden, birlikte çalıştığınız kişilerden alacakları elde etme şansınız artıyor. Sigorta işleriniz varsa, kredi almak, borç almak için olumlu bir süreç. Merkür’ün kariyer evinize girmesiyle, işinizle ilgili iyileştirici değişiklik yapabilirsiniz. 30-31 inde evraklar, formlar, dilekçeler, bir sürü gereksiz ayrıntılar içinde de kendinizi bulabilirsiniz. Ancak içinde çıkacak kadar sabrınız olacak.

Su + Sabit
AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) –  Yeni ayın 8. Evde olması, ortaklı konularda, banka, kredi kartları ile ilgili konularda olası sorunları gündeme getirebilir. Bazı konuları sorgulamak isteyebilir, derin araştırmalar yapabilir ancak istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Risk almayın ve iyice düşünmeden harekete geçmeyin. Venüs’ün ortaklık evinize girmesiyle, hafta sonu bazı konularda belirsizlik de ortadan kalkabilir. Ortak yeni kararlar alabilirsiniz. Eşinizle veya ortağınızla anlaşamadığınız konuları aşabilme şansınız artıyor. Karşılıklı sevgi, mutluluk anlayış başlayabilir.  İlişkiyi daha sağlama alarak aşk hayatınızdaki belirsizlik bir anda bitebilir. Ortakla da yeni anlaşmalar içine girebilirsiniz. Daha önceden anlaşmazlığınız olan kişilerle bile barışabilirsiniz. Davalar varsa hukuka taşımadan anlaşmak mümkün. Yine de 26 Temmuz’a kadar Marsın burcunuza girmesini beklemeli fazla risk almamalısınız. Uzakta yaşayan akrabalar güdeme gelebilir.

Ateş + Değişken
YAY: (23 KASIM - 21 ARALIK) –  Yeni ay karşıt eviniz olan İkizlerde gerçekleşiyor. Ortaklı konular, yeni anlaşmalar, eğitim programları gündemde. Karşınızda sizi zihinsel açıdan yenileyecek, hareketlendirecek, geliştirecek fırsatlar çıkıyor.  Ancak özel hayatınızdaki yoğunluklar, karışıklıklar fırsatları değerlendirmenizi zorluyor ya da kişilerin sürekli fikir değiştirmesi çift koşullar kafanızı karıştırıyor. Venüs’ün para evinize girmesiyle, bir süredir bekleyen kazanç kapılarını aralayabilirsiniz. Daha ciddi anlaşmalar yapabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla daha huzurlu çalışabilir. Sevdiğiniz kişileri çevrenize toplayabilirsiniz. Yeni aletler, teknik cihazlar, yazılar, projeler işinizi kolaylaştırabilir. Bir süredir ihmal ettiğiniz muayeneleri, hormonal rahatsızlıkları, üreme organlarıyla ilgili sorunları doktora giderek sağlamlaştırabilirsiniz. İyi sonuçlarını da almanız mümkün. Diyete henüz başlamadıysanız acele edin, zira Merkür retrodan önce programa başlayın!

Toprak + Öncü
OĞLAK: (22 ARALIK - 20 OCAK)-  Yeni ay iş ve sağlık evinizde gerçekleşiyor. Anlaşılan, doktorlar, sağlık kontrolleri hayatınıza giriyor. Karar vermekte 2-3 gün zorlanabilirsiniz ancak onların kararlarının da kafanızı karıştırabileceği ihtimaller de var. Yeni iş anlaşmaları, çift projeler, yazı çalışmaları, sanatsal projeler, yaratıcılık, eğitimler hayatınıza giriyor. Nihayet beklediğiniz aşk hayatı gündeme geliyor. İş hayatınızdaki belirsizlikler bu konuları da etkilemiş olabilir, ancak şimdi ilişkilerde keyiflerde daha akılcı davranacak, vakit ayırabilecek, sağlama bağlayacaksınız.  Evli çiftler, çocuk sahibi olmak isteyecek ve bu konuda harekete geçecekler. Eşinizle iş ve sağlık konuları üzerinde ortak projeleriniz olabilir.  Bu konuda birlikte hareket edebilirsiniz. 30 unda, eşinizin ortağınızın projelerine yardım edebilirsiniz. İşle ilgili yeni kararlar alınabilir.

Hava + Sabit
KOVA: (21 OCAK - 19 ŞUBAT) – Yeni ayla birlikte aşk hayatınızda yeni kararlar alabilirsiniz. Aşkta, özel hayatınızda, keyiflerde hareketlilik artıyor. Gezerek, görerek, her şeyi öğrenmek isteyebilir, merakınız artabilir. Eğitim ve yolculuklarla ilgili yeni açılımlar var, sınavlar gündeme gelebilir. Uzaklarla ilgili konular, sergiler, fuarlar, farklı çevreler içinde yapıcı ve girişimci olacağınız dönemlerdesiniz. Gençlerin, basın, yayın, medyanın, organizasyonların aktif olacağı bir dönemdeyiz. Sizde projelerinize bu konuları dâhil edebilirsiniz. Çocuklarınızın zihinsel enerjisinden, becerilerinden faydalanabilir, yardımlarını görebilirsiniz. İletişimsel hızlılığınız sayesinde birçok projede üretim yapabilirsiniz. Venüs’ün Boğaya girmesiyle nihayet huzuru buluyorsunuz. Evinizde dinlenebilir, bir süredir ihmal ettiğiniz misafirlerinizi yakınlarınızı ağırlayabilirsiniz. Ebeveynlere, aileye zaman ayırabilirsiniz. Uzaklarda yaşayan akrabalarınızla da birlikte olabilirsiniz. Diyetisyene başlayabilirsiniz, yeme içmeyle, üreme organlarıyla ilgili sorunları, mide problemlerini çözmek için harekete geçebilirsiniz. 30-31 iş anlaşmaları dikkat çekiyor.

Su + Değişken
BALIK: (20 ŞUBAT - 20 MART) –  Özel hayatınızla ilgili yeni açılımlar var. Anne, baba, ebeveynlerle ilgili konularda yeni kararlar alabilir onların özlemini duyabilirsiniz. Yardımlarına ihtiyacınız artabilir. Bazı projeleri netleştirmek için onlarla birlikte karar almak gerekebilir. Toprağa, eve ait konular, taşınmalar sigorta konuları, ehliyet, kredi kartı, kira, vergi gibi ödenmesi, alınması gereken konular harekete geçebilir. Ancak 3-4 gün daha belirsizlikler gündemde. Evle ilgili de planlarınızı gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Venüs’ün 3. Eve girmesiyle, yakın çevrenizle ilgili sıcak ilişkiler gerçekleştiriyorsunuz. Çevre gezileri ya da çevre değişikliği yapabilirsiniz. Kardeşinizi, akrabalarınızı, komşuları, yakın çevreyi görebilir özlem giderebilirsiniz. Bu durum size moral kazandırabilir. Onların yardımları, taşınmanızla ilgili destekleri de sürecek. Eğitimle ilgili çalışmalarda sonuçlar gayet iyi. Eğitimcilerden tam destek alabilirsiniz. Gündeminize aşk konuları da giriyor. Birbirinize daha çok sıkı sıkıya bağlanabilirsiniz. Yardımcı olabilirsiniz. Çocuklarınızla, ev halkından kişilerle kardeşlerle sıcak sohbetler yaparak, eski günleri anabilirsiniz. Ay sonunda pek çok konuda yapıcı gelişmeler hayatınıza giriyor.