Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Tatlı Cadı
Lerna Kaprielyan BağdasaroğluLerna Kaprielyan Bağdasaroğlu

Yarım olma tam ol...

08 Haziran 2016, Çarşamba - 11:04
Çocukluktan bize biçilen roller vardır. Kız çocukları prenses, erkek çocukları paşa muamelesi görür. Kızlar bebeklerle oynamalı, erkekler top peşinde koşmalıdır mutlaka. Misket oynayan kızlar 'Erkek Fatma' addedilir, aksiyon sevmeyen erkek çocuklarına 'Kız Gibi' etiketi yapıştırılıverir.
Bu yüzden klişe olmak zorundayızdır çünkü farklı olanı ötekileştiririz. Herkes yerini bilmelidir. Edep, namus en önemli konulardandır. Kız çocuğu otururken zinhar bacağı, iç çamaşırı filan görünmemelidir, çok ayıptır. Erkek çocukların pipisini amcalara göstermesi ise marifettir. Yiğidin malı meydandadır, her fırsatta sergilenmelidir!
Genç kızlar tercihen adet görür görmez baş göz edilmelidir.  Kadın belli bir yaşa kadar evlenmemişse kız kurusudur, evde kalmıştır, erkek ise çapkındır, hovardadır. Kulaklarınızı dört açıp dinleyin a dostlar, öyle bir coğrafi kültür ki bu, bizi dünyada lider konuma getirmiş. Laf olsun torba dolsun diye konuşmuyoruz burda.  Sene 2016 millet hala Mars'a gitme derdinde, biz ise bilimde çığır açtık, Hacda tavaf eden robot ürettik, boru değil! 
Hesapta gelişmiş sayılan ülkeler uzaya kadın astronot yollayadursun, heyhat  bizim gündemimizde haremin kadınları hazırlayan bir eğitim yuvası olduğu var. 
Dünyada aklı kıt kadınlar boşu boşuna üst düzey mevkilerde debelenirken, biz elimizin hamuruyla erkek işine karışmamamız gerektiğinin bilincindeyiz. Çocuk doğurup yemek pişirir, evimizin kadını oluruz.  Harbi akılsız bu Avrupalı, Amerikalı kadınlar. Tutturmuşlar kariyer de kariyer. Kadınsan doğuracaksın arkadaş. Çocuk doğuran kadın tam kadındır. 
Kanımca bir de yetmez en az üç tane doğurmalısın, o zaman tam değil, tastamam kadın olursun. Ne o öyle yarım yarım?! Kariyer dediğin nedir ki, onu zaten erkekler yapıyor.
Sen doğur çocukları, evini sil süpür, ütü yap, dolma sar, çalışmak neyine? Akıllı ol! Kadın ol kadın! Yarım olma tam ol!