Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Venüs retrodan çıkıyor...

05 Eylül 2015, Cumartesi - 15:12
Venüs uzun bir süredir geri gitmeye devam ediyor. Venüs aşk, ilişkiler, para, keyif aldığımız konuları anlatır. Retro süresince, kimilerine kalplerini acıtacak kadar derin üzüntüler, yoğunluklar, ayrılıklar yaşatmış olabilir. Sadece aşk değil kimileri sevdiklerine ya da keyif aldıkları konulara, memleketine, yuvasına, barışa da hasret kalmış da olabilir. Son günlerdeki yaşanmış insanın içini acıtası olaylara da damga vurdu sanırım. Çığlıklar var ama hiç kimse duymuyor! İnsanların sevdiklerin ellerinden uçup gidiyor. Finansal olarak da spekülatif konulardaki değişimler(Türkiye'nin para ve kaynaklar evinde Venüs Retro) sürekli dalgalanmalara sebep olmakta. Ayrıca Mars (savaş, mücadele gezegeni) Venüs'le kavuşum yaptıkça daha fazla bu konular kızışmakta. Venüs doğası gereği nemlidir. Mars ise aşırı sıcaktır. İkisi bir arada yol aldıkça havaların nemli ve aşırı sıcak olması da enerjimizi düşürüyor. 26 Temmuzdan itibaren havaların aşırı sıcak olması dikkat çekiciydi (venüs retroya girmişti) 6-9 dan sonra venüs retrodan çıkınca havalar da ısı kaybına yol açabilir, nem oranı da düşebilir. Yönetimsel (Bu gezegenlerin aslan burcunda yer almaları önemli çünkü Aslan yöneticileri, otoriteleri anlatır) olayların da sürekli kızıştığı, egoların çatıştığı uzlaşmaya açık olmadığını tartışma yarattığını da görmekteyiz.

Venüs 6 Eylül saat 11:30 da düzelecek, doğru açı almaya başlıyor. İlk 3 gün durağanlaşır ayın 9undan itibaren harekete geçer yavaş yavaş hızlanır ve 18-19 Eylül'den sonra normal hızına kavuşmaya başlar. Artık bu günlerden itibaren, finansal, ilişkiler keyif aldığımız konular daha rahat ilerleyecektir. Uranüs/Venüs etkileşimi ise uzun bir süre, yeni heyecanlara, finansal getirilere, aşk ilişkilere, keyifli yolculuklara, sanatsal konulara, her cinsten sosyal ilişkilere açıklık verir. İş ve yaratıcılık yönünden yenilenme, ani alevlenecek sürpriz aşkların habercisi yeni heyecanlara hazırlıklı olun. Ayrıca daha önce ilişkilerde sorunlar yaşayanlar eğer sadece ufak tefek problemler yüzündense tekrar barış da sağlanabilir.

Koç: Aşk ve ilişkiler, çocuklarınızla, ilgili konularda yenilenmeler. İlişkilerde, ortaklıklarda canlanma, risk (para, döviz, borç) getiren konular daha olumlu ilerleyecek. Hayattan alınan keyif daha fazla olur, gezilere, ara verilen sanatsal çalışmalara devam.

Boğa: Ailevi konulara yoğunlaşma, daha sıcak ilişkiler geliştirilebilir. Evinizin bakımı koruması güvenlik sistemini yenileyebilirsiniz. Eskileri atmak yenilemek, tadilat, dekoratif değişimler mümkün. Evde misafir de ağırlayabilirsiniz.

İkizler: Uzun süredir ara verdiğiniz eğitimle ilgili konular, arkadaş ve yakın çevreyle görüşmeler gündeme geliyor. Daha keyifli birliktelikler, organizasyonlar içinde bulunabilirsiniz. Kitap, dergi, broşür gibi yayıncılık işindeyseniz daha rahat ilerleyecektir. Kısa geziler, sosyalleşme artıyor. Sporunuzu daha keyifli yapabilirsiniz.

Yengeç: Spekülatif dalgalanmalar, sizi oldukça etkilemiş olmalı. Bir süre daha devam etse de etkisi o kadar ateşli olmayabilir. Mücadele etseniz de kazançlarınızda artıyor. Kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yatırımlar, toprağa mala mülke ait konular daha rahat ilerleyebilir. Uranüs'le etkileşimi Ani kazançları da anlatıyor.

Aslan: Burcunuzda bir süredir gerileyen Venüs düzeliyor. Bu durumda kişisel keyiflere, gelişimize, bakımınıza çok daha önem vereceksiniz. Beklettiğiniz güzellik, estetik çalışmalarınıza tedavilerinize de başlayabilirsiniz. Evlilik, yabancılarla ilişkiler, seyahatler gündemde, ara verdiğiniz eğitime, gezilere de başlayabilirsiniz keyifli günler dilerim.

Başak: 26 Temmuzda gerilemeye başlayan Venüs sizi oldukça etkiledi. Zira finansal açıdan gerilemeler, yakın çevrenizle ve uzakta yaşayan akrabalarla ilişkiler açısından zorlayıcı olmuş sanırım. Ancak 6 Eylül'den itibaren biraz da olsun içe dönüklük devam etse de daha rahat olacak belki beklediğiniz seyahat planını gündeme alabilirsiniz, para gelebilir. 8-9 Ekim'den itibaren kişisel keyiflere ve sizi arka planda bırakan olaylara veda edeceksiniz. Kişisel keyif ve para akışı daha kolay olacak.

Terazi: Sosyal organizasyonlar, grup etkinlikleri arkadaş ve dostlarla iletişiminiz, partiler başlıyor. Daha çok etkinlik yapabilir, sergi, sempozyumlara katılabilirsiniz. Para kazançlarınız artabilir. Hukuki süreçlerle ilgili değişimler, sürprizler ayrıca eşinizden ortağınızdan gelen olanaklar sizi heyecanlı kılacak.

Akrep: Kariyer evinizde bir süredir yaşanan beklemeler, gecikmeler yada yoğunluklar keyif almanıza engel olmuş olabilir. 7-9 dan itibaren işinizde yenilenmeler, girişimler, ortaklık, para ilişkilerinde sürprizler verebilir. Mesleki konular, sosyal ilişkiler açısından da olumlu gelişmeler var. 6-13 çok önemli Mc ile kavuşumu size bir unvan, statü, terfi kazandırabilir. Başarınızla daha çok tanınacak ve dikkat çekeceksiniz.

Yay: Bir süredir beklediğiniz keyiflere kavuşuyorsunuz. Seyahatler, geziler, sergi, sempozyum, fuarlara katılımlar başlayabilir. İş bağlantılı güzel süreçler yaşayabilirsiniz. Uzaktaki akrabalarınızdan daha olumlu haberler alabilirsiniz. Sesinizi duyurmak, daha fazla kitleye hitap etmek, farklı kültürden kişiler tanımak daha kolay olacak. 18 Eylül'den sonra sıkıştığınız yerden kurtulacaksınız.

Oğlak: Risk aldığınız konular, alacak verecek borç ilişkileri varsa para bulmakta zorlanıyorsanız daha rahat ilerleyecek. Ruhsal yaralanmalara açık olduğunuz dönemler düzeliyor. Finansal olarak da sürprizlere açık olduğunuz dönemlere giriyorsunuz. Beklediğiniz sigorta, emeklilik, şirketten gelen ödeme tazminat gibi konular varsa ilerleyen günlerde gelebilir.

Kova: İlişkiler düzeliyor. Artık eşinizle ortağınızla birlikte çalıştığınız kişilerle, uzaklarda yaşayan akrabalarınızla daha fazla iletişim içinde olacaksınız. Yolculuklar gündeme gelebilir. Karşınızdaki kişilerden onay ve fikir almak daha kolay olabilir. Otoriter konumda kişilerin, danışmanların önerdiği fikirler faydalı olabilir. Anlaşarak daha iyi kararlar verebilirsiniz. Evlilik teklifi varsa değerlendirebilirsiniz.

Balık: İşinizle ilgili yoğunluklar, karışıklıklar bugünlerden itibaren sona eriyor. Daha rahat bir çalışma ortamında olabilirsiniz. Karşılıklı anlaşarak hem çalışarak birbirinize destek olarak ilerleyebilirsiniz. Finansal kazançlarınız da artabilir. Ani gelişen çalışmalardan sürpriz gelir elde edebilirsiniz. Sağlığınız daha iyi olacak, kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Bol bol güneşlenin, güneş enerji depolamanızı sağlayabilir. Belki hala çok çalışacaksınız ancak parasal sıkıntılarınızı çözüp borcunuzu ödeyecek, ihtiyaçları karşılayabileceksiniz.

Keyifli Venüsler dilerim, sevgiyle, sağlıkla kalın.