Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Venüs, oğlak burcunda...

14 Aralık 2013, Cumartesi - 03:28

Venüs. 5 Kasım 2013’den itibaren Oğlak burcunda ilerlemekte. Aşk, para ile ilişkileri, estetik değerlerimizi, duygularımızı, maddi ve manevi sahip olduğumuz her şeyi simgeleyen Venüs’ün 21 Aralık-31 Ocak 2014 tarihlerinde retro hareketini tamamlayacak. 
Venüs Terazi ve Boğa burcunun yönetici gezegenidir. Güzeli, aşkı, uyumu estetik duyarlılığı keyifleri temsil eder. Venüs Oğlak burcunda gezinirken, duygulara bakış açımız farklılaşır. Daha sağlam duruşlar, ciddi ve geleneksel birliktelikler, finansal konular, yatırımlar ön planda olur. Oğlaklar için aşk hiçbir zaman oyun değildir, her zaman ciddi bir konudur. Güvenilir, sorumluluk sahibi ve sadıktır. Romantiklik hiç ona göre değildir, dolayısıyla zamanla sevgi biter, ilişki biçimsel olarak yürür. 
Venüs’ün Oğlak’ta olduğu dönemlerde büyük şirketlerin, önemli mevkii sahibi kişilerin dekorasyon, restorasyon, sanatsal çalışmaları akla gelebilir. İlişkiler, evlilikler, nişan, söz, davet ve partiler öncelikli olabilir.  Bu gezegenin, retro hareketi ise bu konuların vurgusunu arttıracaktır. 
Venüs retro döneminde, geçmişten gelen, eski sevgili,  yaşanmış bir aşk gündeme tekrar gelebilir. Finansal konular, müşterek hesaplar, anlaşmalar kontratlarda biraz daha sağlamcı olmak gerekebilir.  Akıllı para harcayan yatırımcı, varlıklı , yaşça büyük, olgun kişilerle daha çok işbirliği içinde olabiliriz. Bu dönemde, estetik operasyon, evinizle ilgili, dekorasyon çalışmaları ertelenmeli. . Evlilik tarihi, gelinlik veya kıyafet provaları, ortaklık anlaşmaları da yapmaktan kaçınmak gerekir. Pamuk ipliğine bağlı, kalıcılığı olmayan, güvensiz, ölçüsüz, pervasız, saygısızca ilerleyen ilişkiler tekrar masaya yatırılabilir ya da bitebilir. Yine bu dönem, üzerinde çalışan, yazı, estetik bir konu, kişisel bir gelişim programı, aşk daha da derinleşebilir, ciddi boyuta gelerek anlam ve değer kazanabilir. Bu dönemde karşımıza çıkan kişiler, çalışkan, sorumluluk sahibi, Oğlak burcu özellikleri taşıyan, ciddi, olgun ve ya yaşça büyük olabilir.  Her 2 - 2.5 yılda bir karşımıza çıkan bu dönemi, değerlendirerek, geleceğe doğru daha güvenli adımlar atma fırsatını da yakalayabiliriz. 
Bu dönem  Mars da  Terazi burcunda ilerlemekte, Yönetici gezegenin Venüs’ün Oğlak burcunda olması, Oğlak’ta yücelimde olan Mars gezegeninin Terazi de olması dikkat çekici. İki burçta şu an birlikte oldukları gezegenlerden zarar görmekteler. Terazi Marstan, Oğlak’ta Venüs’ten, retro halinde olması da bu konumu daha da arttırıyor. Özellikle, Oğlak, Terazi, Yengeç, Koç öncü burçlarının daha fazla çabalaması gereken bir süreç. Mücadele etmek, motivasyonu da arttıracaktır fakat enerjiyi de düşürebilir. Sağlığa, kontrolsüz durumlara, anlaşmalara, ikili ilişkilere dikkat edilmelidir.  Sabır her şeyin ilacıdır.
Dikkat edilmesi gereken sağlık bağlantıları: Cilt sorunları, Deri hastalıkları (alerjiler, egzama, sivilce, çıban) bel, sırt hassasiyeti, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklar, ağır diyetler sonucu vücut direncinin düşüşü, göz hassasiyeti (kızarma, şişme, kanlanma) eklemler, şeker iniş çıkışları, denge sistemi, böbrekler…..