Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Usta yanıt verir mi?

28 Ekim 2013, Pazartesi - 20:21
Sevgili pari dostlarımız  bu ikinci buluşmamızda eski sandığım dan yıllar öncesi çokda severek dinlediğim bir şarkının tınılarını getiriyorum sizlere.
Rahmetli Cem karaca ile Avustralya da  yaşadığım zaman diliminde  uzun, uzun  sohbete etme şansını bulmuştum. Birlikte radyo programı yaptığımda, çok nadir olsada yaptığım işim sunduğu mutluluk hazzını yakalayabilmiştim.
Zamanlar farklıydı. 
O kendi ülkesine tekrar geri dönmüş daha önce vatandaşlıkdan atıldığı ama yüreğinden hiç atmadığı vatanında yine üreten ve yaptıkları ile hala ses getiren bir sanatçıydı. Sonrası vatanına dönme  izni verilmişti. Hayatını kaybettiğinde ise ahvlar ve vahlar ile uğurlamıştık.  
Halbuki o hala parkası ile dudağındaki ıslıkla, tamirci çırağı edasını bırakmadan ve fakat bir ceviz ağacı olarak bu defa gülhane parkında değil gökyüzünden bakıyor bizlere şimdi ve ne biz bunun farkında idik nede polis. 
Eminim ki o da  soruyor ve sorguluyordur. Şimdi ise *Çok yorgun ve kaptana  beni bekleme"  diyordu. Zamansız bulutlar üzerinde .
Acaba ne değişti rahmetli Cem Karaca bu şarkıyı ilk söylediği yıllarda yetmişli yılların sonlarına doğru bir Türkiye tablosunu çiziyordu Sene 2013 oyuncular farklı ama senorya ayni değil mi? Sadece bazı içerik değişti yeşilçam da baldır bacak yerine beyaz camda onlar var, yağ, gaz kuyrukları yok ama yeni açılan alışveriş merkezleri yada ,teknolojik  konsept mağazalar önünde uzayan  kuyruklar ve cebimizde olmayan paranın yükü ile o kuyruklarda bekliyoruz.  
Kimsenin kimseye saygısı yok, uçaklar başka nedenlerden dolayı düşüyor yada düşürülüyor.  Artık tavaflara uğrayanlar kaldımı ki. Beyoğlu"nda eski şapka üreticisinden kıyafatine uyumlu şapka alan varmı?
Bilmiyorum.  Başka başka satışlar yapılıyor günümüzde değil mi?
O yüzden varsın olsun,   tüm dostlarım huni takıp dolaşsın. Zaten neyin gerçek neyin sanal olduğunu anlayamıyacak duruma geldik gibi. O halde ustaya kulak verelim ve soralım ne değişti diye.  
Yanıt gelir mi? 
Usta ne derdi bilemem ama ben diyorum ki, değişim ve dönüşüm için önce istek sonra irade gerek.
Peki siz ne dersiniz? 


Sevgi ile ışıldayan yürekleriniz hiç solmasın