Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Umut yarına devretmiş...

30 Ekim 2015, Cuma - 11:01
Sevgili pari dostlarım; Yurdumun nerede ise  50 yıllık geçmiş bir zamanına  tanıklık etmiş bir kişi olarak, günümüze dek geçirdiği değişimleri, en fırtınalı anlarını, yokluk ve varlıklarını, haksızlık ve haklılıklarını, askeri darbelerini, sivil darbelerini, yakılanlarını, yananlarını, şehitlerini, bir hiç uğruna ölenlerini ve katillerini, günahsız masumlarını, en tehlikeli maskeli oyuncularını, dansözlerini, lafla kıvıranlarını, gerdan kırıp cep dolduranlarını, siyaseti güvenilmez inanılmaz korku, baskı dolu bir mecraya çevirenlerini, Halkın vicdanına oynayıp, inancıyla alay edenlerini kendi çıkarları için herşeye alet olan ve maşalarını da gördü bu gözler.
Ama herseferinde tekrar tekrar vazgeçmeyen inatla ve umutla direnen Cumhuriyet evlatlarında görmeden edemedim, onların başka bir dünyası var. 
Belki yukarda saydıklarımdan bir çoğu küçükken annelerinden dinledikleri kırmızı başlıklı kız, kücük prens
şeker portakalı hikayeleri gibi gelsede, yinede gördüm ki onlar halkın sesi olma yolunda emin adımlarla
ilerliyorlar.
İşte tamda bu yüzden  her 29 Ekim günü daha da bir heyecanla kaldırıyorum yorgun bedenimi yep yeni bir dinamizmle yatağından,içimde  bir çocuksu telaş bayram alanına  koşup o çoşkuyu izlemeye.
Biliyorum ki gün gelecek bu gençler  bu eşsiz toprağı vatanı daha da yaşanabilir, el ele  karşılıklı sevgi saygı ve
anlayışla mutlu insanlar ülkesi haline getirecekler.
Benim kuşağım ve öncesi bu konuda belki cılız kaldık ama herşeyin farkında kaba güç değil akıl gücünün ne olduğunu bilen ve gerektiğinde de en iyi şekilde  kullanan bir nesil var karşımızda.
O zaman beyler, bayanlar yol açın, imkan tanıyın, kudretlendirin CUMHUR geliyor.
Herkese mutlu haftalar...