Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Sözde değil özde olsun...

14 Şubat 2015, Cumartesi - 01:44
Selamlar pari dostlarım yine bir es verdik selamlara ve yazılara,hani elimin gitmediğinden değil kaleme ve kağıda ama nicedir içimde bir ağır tortusu yaşamın, hep bir bahane koydu aramıza afola. Günlerden beri aklımdan geçiriyorum bu 14 şubat sevgililer gününde  ne  paylaşayım dostlarımla diye velakin insan sevgilisiz olurda sevgisiz olurmu hiç sevdayı anlatmak için.?
Karaları da bağlamadık hayat akıp gidiyor. Herkese, herşeye inat dostlar ve kan kaybediyoruz, yardan düşüp kanıyor yaralarımız ama yine vazgeçmiyoruz  sevgiye inanmaktan karşılık beklemeden. Bazen hiç olmak;aşkım, gülüm,t atlım, olmakdan daha iyidir diye düşünür durur oldum son zamanlarda .
Birisinin canı,can yarısı olmakla ayni şey mi bu yukarıda yazılan sözcükler, hissetmeden ifade edilir mi yoksa zaten alışılmış klişeler mi yaşamın bize yaftaladığı.
Kimileri diyor ki sevmenin sevdanın zamanı yok hergün, nefes aldığınız her an birlikte biz olmaya yürümeli sevgi varsa hayatınızda. Yoksa bir güne sıkışık kalırsa tüm beklentiler bu kısır döngü  ve sığ olmaz mı?. Kimisi de aşk varsa  elbette söylenmeli ve gösterilmeli herşeklide  böyle bir günde de  der. Peki ya aşk var mı gerçekten?
Kime göre neye göre ifade ediliyor,sevdiğinizi hatırladığınız bir ısmarlama hediye ile mi yoksa içten gelen   bir fısıltı ile sımsıkı sarılıp sevdaya ''seni seviyorum'' mu dünyalara değişilmez  değeri ..
Peki  ya bu güne  sevgililer günü yerine  Sevgili sizler deseydik ne olurdu değerini mi yitirir de aşıkların gözünde. O zaman belki de  aşkitomlar, ağızda yayılarak söylenen aşkımmmmmlar, beni seviyonmular, ne kadar seviyonlar teker teker terk ederlerdi.
Sevda dolu yürekleri  kimbilir o zaman belki de,'' canım'', ''can yarım'' ve içten gelen tek bir  ''ömrüm'' ün bir anlamı olurdu  bu  ahir zamanlarda...
Kelama minik bir kaç dize ile son verirken sevgi ile sevda ile  tutuşan tüm pari dost yüreklere İzmir den, körfezden selam olsun, hoşça ve dostça kalınız..
Ayakların suya değmeli baharda
minicik parmaklarını okşamalı
Ege' nin yakamozları
ve sen hiç olmayacak kadar
sonsuz ve mutlu olmalısın
o deniz kenarında, martılar uçmalı
başının üstünden karşıdaki adalara
bir mavi gök ile su arasında
birde onların kanat çırpışları bozmalı
bu huzur ve sessizliği
sen ki  bir tanem bir kez daha başlamalısın
yaşamaya herkese ve herşeye inat
o  sahil kasabasında ..
ve kuşlar geçmeli başının üzerinden
kalkıp gitmek istersen sende onlarla beraber
başını kaldır göğe masmavi
bir göç var bak havada
kapat gözlerini miniciğim
ilerden gelen akerdeon sesini duydunmu?
balıkçılar en tazesinden yakaladılar balıkları
senin için başka mezeye gerek yok
bir sofra şarabı, biraz  da bir  hüzünlü
Ege şarkısı yetecek bilirim bu  sonsuzluğa..
hadi kapat gözlerini
ordasın....
İG.
29.03.2014
izmir
saat: 17.10