Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Sonuç odaklı, tutulma...

07 Kasım 2014, Cuma - 00:50
Bu gece sabaha karşı 7 Ekim 00:24 de Boğa burcunda dolunay gerçekleşecek. Dolunayda olaylar tüm çıplaklığıyla karşımıza çıkar. Hayatımıza giren olayların, konuların bir takım girişimlerin sonuçlarını daha net almaya başlayabiliriz. Boğa'daki dolunaylar, maddi ve manevi sahip olduğumuz değerlerle ilgilidir. İş ve maddiyatla olduğu gibi sevdiğimiz, sahip olduğumuz değerli varlıklarla, kişilerle de ilgili olabilir. Bu konulara karşı daha hissi, duygusal yaklaşımlar içinde olabiliriz. Ancak bunun yerine, daha gerçekçi mantıklı olmak doğru olacaktır. Dolunaylarda, geçmiş konuları, elimizdeki işleri toparlama zamanıdır. Dolunayın enerjisi yaklaşık 3-4 gün sürebilir. Dolunay saatinde enerjimizi dua ederek, bir takım şifa çalışmaları, meditasyon yaparak harcayabiliriz. Sevgiyle kalın.

Koç: Finansal konuda bir takım sonuçlar alabilirsiniz. Başkalarından, eşten, ortaktan, aile büyüklerinden destek beklentisi içindesiniz. Hatta kafanızı bu konuyla da çok kurcalıyorsunuz. Harcamalar, alacak verecekler de artmış olabilir. Mahkemeler, hukuki konular, maddiyatın ön planda olduğu mevzular içindesiniz.

Boğa: Karşı tarafa bağlı olduğunuz bu dönemde kişisel kararlar almakta zorlanabilirsiniz. Eşinizle ya da ortağınızla anlaşma yapmak durumunda kaldığınız için daha kabullenici olmak esnemek en doğrusu. Bu arada sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

İkizler: Bir takım sağlık sorunları yaşamış olabilirsiniz. Ancak bu konuların artık bir sonuna geldiniz ve doktor, sağlık personellerinin söylediklerini itinayla yerine getirmelisiniz. Ne kadar söz dinlerseniz o kadar iyi sonuç alacaksınız. Şimdiye kadar çocuklarınızla, aşkınızla yaşadığınız mevzuların da artık toparlanmaya başladığı dönemler. diyete devam, şeker tüketimini azaltmalısınız.

Yengeç: Bir takım sanatsal ya da sportif projeleri gerçekleştirdiğiniz ve toparladığınız dönemler. Sonuçlarını da almaya başladınız. Çok da keyifli olduğunuz söylenemez ancak keyif zamanı değil zaten, iş zamanı. Hukuki konularla, devlet mevzuatıyla da cebelleştiğiniz dönemler olabilir. Eşinizi bu konularda daha anlayışlı olmaya davet ediyorum.

Aslan: Ev ve iş arasında kaldığınız bu dönemlerde, geçmişle ilgili iş konusunda sonuç alma zamanı gelmiş olabilir. Evinizde çok yoğun olduğunuz hem iş hem de ev işlerinizi hızlandırdığınız yaratıcılığınızın da arttığı bu dönemlerde çalışmalarınızın karşılığını almanız mümkün. Çok iş az keyif, ciddi olmak, işe sarılmak en doğrusu.
,
Başak: Yolculuk zamanı geldi. Birilerini uğurlayabilir ya da seyahate gidebilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler, yazışmaların , hareketin çok yoğun olduğu bu dönemde bir çok işi bitirerek rahatlayabilirsiniz. Kardeşlerle çok daha fazla diyalog başlayabilir. Ticari anlaşmalar yapılabilir. Akademik çalışmalarla, basın, medyayla ilgili bir takım sonuçlar alabilirsiniz.

Terazi: Evde bir takım sorumluluklar aldınız. Çok da çalışmak zorundasınız sanırım. Para kazanmak, yatırım yapmak, ev, iş yeri almak maddi kazançlar üzerinde yoğunlaşmak durumundasınız. Kazançlarla ilgili bir takım sonuçlar alabilirsiniz. Kardeşleri ilgilendiren projeler gündeme gelebilir. Aile büyüklerinizin zorlandığı dönemler de onlar içinde çalışabilirsiniz. Sorumluluklarınızı bildiğiniz takdirde verimi alacaksınız.

Akrep: Karşınızdaki kişilerle ortağınızla ya da danışmanınızla, konuşmanın zamanı geldi. Birtakım projeler vardı ancak şimdi netleştirebildiğiniz olanaklara sahip oluyorsunuz. Kariyer ve eğitime odaklanabilirsiniz. Olaylara, daha çok ciddiyetle yaklaşmanız ve sorumluluk almanız gerekebilir. Karşınızdakilerin önerilerine açık olmalısınız. Eğitimde sıkı çalışmalısınız.

Yay: Sağlıkla ilgili bir çok konu gündeme gelmiş olabilir. Başkalarının kontrol alanındasınız. Onların işlerini yapmaktan, anneyle uğraşmaktan sanırım yoruldunuz. Finansal harcamalarınız da oldu çocuklara giden masraflarda cabası, ancak bu durumda kendi enerjiniz de düşüyor ve sağlığınız da bozuluyor. En iyisi kendinize dikkat edin ve bu süreci akışta kalarak elinizdeki işleri bitirerek geçirin. Hiç bir şeyi kontrol etmeyin.

Oğlak: Çok yoğun olduğunuz bu dönemlerde, sanatsal çalışmaların sonuçlarını alıyor olabilirsiniz. Bebek düşünenlere müjdeli haberler de olabilir. Grup çalışmaların toplantıların, dostların, düğün derneklerin yoğun olduğu bu dönemlerde kendinize de vakit ayırmayı unutmayın, hep iş iş yoruldunuz. Yurt dışından ya da uzaklardan gelen misafirle varsa yolculuk zamanı gelmiş artık. Spora vakit ayırın.

Kova: İşe yoğunlaşmaktan evdeki işleriniz aksattınız sanırım. Galiba arada sıkıştınız. Anlaşmalarla ilgili yoğun olduğunuz bu dönemde, başkalarının işleri de sizi yıldırıyor olabilir. Elinizdeki işleri bitirmeye bakın ve sorgulamayın. Ailenize de vakit ayırmalısınız. Yeni anlaşmalar da kapıda.

Balık: Eğitim veya yakın çevrenizden kişilerle ya da hukuki konularla ilgili bir takım sonuçlar aldığınız bu dönemde, hayatınızda yenilikler de var. Yabancılarla sohbetler, tanışmalar, farklı çevrelere açılımlar da söz konusu. Mahkemelerin de olduğu bu dönemlerde, artık işin sonuna da gelmiş olabilirsiniz.
Keyifli bir dönem diliyorum