Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Sarıp sarmalayın lütfen...

12 Ocak 2014, Pazar - 16:12
 Merhabalar,
Bu  yaşam çok tuhaf değil mi dostlar, bir gün sitem ettiğimiz şeyler ertesi gün arayıpta bulunmazımız oluyorlar. Üzerinize afiyet  dört gün öncesi  yeni bir yaş ağırlığını daha idrak etmeye başladığım da  bu durumu daha çok anladım desem yalan olmaz. Hani örnek gereği kendi üzerimden yapıyorum saptamaları ancak genellikle çevreme bir göz attığımda herkes için geçerli bir durummuş meğerse.
Hayatın içinde farkında bile olmadan hepimiz birşeylere sarılıyoruz devam faslı için, kimimiz dostlara, kimimiz sevdiğimiz kadına  ya da adama. Bazıları şiire, satırlara sarılır iken, diğerleri  sıcak bir battaniyede alıyor  soluğu. Bir kadın belki de gelmeyen sevgiliye yaptığı sitemde buluyor kendini, bir başkası okkalı bir tweetle  sarılıyor intikam çoşkusuna  sanal dünyada ve oradaki  yaşamda.  Zaman, zaman  dile getiririz, teknoloji bize sağladığı imkanlarla uzakları yakın etmiştir evet doğru. Ancak sosyalleşmek adına gerçek ile sanalı pek bir karıştırır olduk nerede ise hepimiz. Neyin gerçek , kimin varolup olmadığının  pek de farkında değiliz gibi günümüzde.
Aldığımız her nefes için geçen an  bir büyük hediye onun içinde tadını çıkarabilmek ne onurlu bir duruş bize bağışlanmış olan, mesela  kucaklayabilmek  dostları tüm yüreğinizle heryerde ,herşekilde ön yargılardan ,beklentilerden uzak  sadece istediğiniz için.Onun için güzel duygudur  aslında sarılmak, içimizi ısıtır,ait olma hissi,güven verir  bize, değerini yaşını aldıkça  anlıyor kişi gerek ince  bir sözde,gerekse de hatırlandığı,hatırladığı sürece. Neyi,kimi nasıl ve ne zaman olduğunun artık  pekde önemi yokdur ,anı yaşar gözleri dolar,anımsar hepsi bu.
Bazıları bunu  bir boşvermişlik diyede algılayabilir ,değildir aslında şair bile dizelerinde dile getirmişdir durumu ,
''İşim gücüm budur benim,
Gökyüzünü boyarım her sabah,
Hepiniz uykudayken.
Uyanır bakarsınız ki mavi....... ''  bilmeyen  dalgacı sanır Ustayı   aslında bana kalırsa  ciddi, ciddi  sarılmıştır yaşama ve onun sunduğu sonsuz güzelliklere

İşte tamda bu sebeble  önce bahşedilmiş bu  hayatı sonrada sahip olduğumuz herşeyi kucaklamak dileklerimle, akışına bıraktığınız çizginizde, içinize dönmeyi ihmal etmeyin, sizi  zaten tüm bu olup bitene iten o minik çocuğu da  hep ama hep  hatırlayın ve onu da sarıp, sarmalayın lütfen..