Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Fener
Abdullah KiğılıAbdullah Kiğılı

Şansınız bol olsun...

30 Aralık 2011, Cuma - 12:08
Mutluluk, sağlık, huzur, keyif, başarı, bol bol para yeni yılda hepimiz için olsun dilekleriyle yeni yılı karşılıyorum. Hayatın dikenli yollarnnda yılları bir bir geride bırakırken, yeni bir başlangıcta,  yeni umutlarla yola devam diyorum.
Yeni bir kapıdan adım atar gibi, tertemiz bir sayfaya tüm güzel temennileri  her birimiz için diliyorum.
İş dünyası içinde varolunca, elbet çok daha zor dönemeçleri aşmak için hiç durmadan mücadeleye devam ediyoruz. Yıl sonu hesaplarını, sayımlarını yapmadan yeni bir yıla başlangıç yapmıyoruz, muhasebemizi iyi tutmak zorunluğumuz mevcut.
Bende her yeni yıl başlangıçında dünün muhabesini yapar,   ve eksileri artıya dönüştürmek için kararlar alırım..
Bu durumu faydasını çok gördüm..  Kariyerimdeki başarılarımı da, sosyal ilişiklerdeki  doğru tercihlerimi, sanırım iyi muhasebeme borçluyum..Elbet bahsettiğim maddi getiriler değil. Tanrının verdiği nimetlere amenna, ancak bu yaşımın bana en büyük öğretis, insan kalbini kazanmak olduğu.
Önce kendimi sonra herkesin mutluluğu adına dost olmayı sanırım başardım..En kıymetli durum, dostan duyduğunuz iki güzel kelime.. Bazen bir teşekkür, bazen bir övgü, bazen bir sırrına ortaklık edebilmek, bazen sadece  bir soruya yanıt vermek.
Patron olmak, evlerine ekmek götürenlerin sorumluğu ile geceleri başını yastığa koymak, binlerce kişinin yarınını iyi kılmak adına. Böylesi yükümlüğünle hep ileriye daha iyiye adım atmak distüründe hareket edebilmek. İster istemez ağır bir hayatı yaşatıyor.
Mutsuzluklarımızı, bir dost sesinde dahi geride bırakarak günü, günleri karşılıyorum..
Uzatılan hiç bir eli, geri çevirmemeye çalışarak, yol alıyorum yarınlara..
Hepimiz için acısıyla tatlısıyla geçirilen her bir dün, bugün mutlulukla bizlerle olsun arzusuyla sesleniyorum, tüm dostlara..
Yeni yılda, şans her daim kapınızda olsun…
Ve diyorum ki, kapınızı çalan şansı hiç bir daim kaçırmayacağınız bir yeni yıl  olsun..
Olup bitten her neyse, hepsi dünde, güzel olan her şey ise hep sizde bugünde yanınızda kalbinizde yaşasın.
Bereketiniz bol olsun, sevginiz hayat feneriniz olarak size yol göstersin..
MUTLU YILLAR