Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Cafe keyif
Cengiz PalaCengiz Pala

Şampiyon gibi uğurlandı

17 Mayıs 2011, Salı - 00:11
Kupa kralı Kartal, İnönü’deki sezonun son maçında dolu tribünlerin şovu ile sahne aldı. Sahaya kupa ile çıkan takımın seyircilerin muhteşem tezahüratı ile turu görülmeye değerdi. Bir başkaydı bu seyirci, Almanya, İspanya, Portekiz’de oynayan oyuncuları bile hayranlıkla ve mutlulukla inanılmaz şovu seyrettiler.
Maça hızlı başlayan Beşiktaş’ın ele avuca sığmaz çete reisi Quaresma, lige yeni mi başlıyordu? Büyükada’dan dostumuz Bülent, ’Of of, bu adam bizi delirtecek’ derken haklıydı. Bilek hareketleri, bire birde adam eksiltmeler, kesme ortalardan bir ara gerçekten baş dönmesi oldu. Biz gol beklerken, çalışılmış duran top, iki pasla zenginleşip, bizim eski oyuncumuz Erkan Zengin de ağlarımıza bırakınca Es Es’ler 1-0 öne geçti…
Bugün de kupada olduğu gibi, yabancı oyuncularımız istekli ve arzuluydular. Genç Rıdvan da uzun zamandır sakatlık nedeniyle ayrı kaldığı formasının hakkını vermeye çalıştı. Bir parantez de genç Atınç’a açalım, sanki yıllardır bu takımda oynuyormuşçasına rahat, yerinde müdahaleleri ve zamanlaması ile seyirciden alkış aldı. İşte altyapıya önemin en güzel örneği, kesinlikle adından çok söz ettirecek. Fernandes de ligi iyi bitiren ve seneye bu takıma çok katkı sağlayacak, onun golü geldi, seyircinin de onu ve diğer oyunculara destekleri ile devre 1-1.
İkinci yarı, yine Quaresma’nın yarattığı korner, devamında da Guti’nin ortası, Almedia’ya özgü bir kafa vuruşu 2-1. Q7 durmuyordu,’ topu aldı cambazlığa sardı’ derken, rakibi ancak elle kesebildi atağı. Penaltıyı Simao atarsa kaleci bir köşeye, top diğer köşeye 3-1…
Sonrasında bir seyirci şovu ki, oyuncular da dahil herkes izledi bu güzel gösteriyi. Tezahüratlardan Nihat Doğan bile aldı nasibini. ‘Fransa’da doğan, Beşiktaş’lı olan Nouma’ desteklendi. ‘Gündoğdu hep uyandık’ söylendi hep bir ağızdan. Sevgililer yeni sezonda buluşmak üzere vedalaştılar.
Nice kupalara ve şampiyonluklara…