Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Konuk Odası
Sosi CindoyanSosi Cindoyan

Sadece merak...

20 Temmuz 2011, Çarşamba - 16:00
Bir Şubat ayı, yıl 2010, akşamüstü Beyoğlundayım. Işıklar yanmaya başlamış bile, ışıl ışıl her taraf, uzaktan bayramlık kıyafetlerini giymiş, süslenmiş püslenmiş, sanki takıp takıştırmış da etrafa caka satıyor, bir hava, bir eda, sağına soluna bakmadan, kalabalığı yara yara üstüme üstüme geliyor bizim nostaljik tramvay. Şöyle bir yana çekiliyorum, bakıyorum. Ne bu  hal? Tepesinden balonlar uçuşuyor, adeta paketlemişler zavallıyı, iki yanından pembeli mavili kurdeleler sarkıyor ve aralarından adeta kırmızı yanakları görünüyor tramvayın, utanmış besbelli ama ahenkli ahenkli Taksim’e doğru süzülüyor.

Bayram değil, seyran değil, yılın ikinci ayında ne olmuş bu tramvaya, bu rüküşlük niye? Acaba bilmediğim bir gün mü kutlanıyor? Yıllardır hep aynı yerde duran bir seyyar satıcı var, ona soruyorum. Ne de olsa bu tramvay sürekli önünden gelip geçiyor.

- Selam, merak ettim de, niye süslemişler tramvayı?
- Tramvayı mı? Süslemişler yaa!
Bir taraftan da kendisinden alış veriş yapıyorum.
- Yılbaşında da süslerler abla.
- O senin dediğin iki üç ay önceydi.
- Haa! Tabii ya ! tamam abla, tamam. Anneler günü içindir, mutlaka
                  
                                                      ***********

Geçenlerde, önemli bir randevu için telefonla bir sekreter hanımla görüştüm. Çarşamba, Perşembe veya Cuma sabahı için bir görüşme rica ettim. Defalarca telefonla görüştükten sonra beklediğim randevu günü bildirildi. SALI günü ÖĞLEDEN SONRA ya gün verildi.

Bilmiyorum ki, hata bende mi acaba?