Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Sadakati fısıldıyor, sevgi...

22 Nisan 2014, Salı - 18:33
Gökyüzüne bir göz atalım!
Gökyüzünde büyük kare açı kalıbı gündemini koruyor, bu durum ay sonuna kadar neredeyse aktif olacak. Önemli gezegenlerin karşı karşıya geldikleri en ender durumlardan biridir. Kişilerin büyük stres altında oldukları, geçmişten bugüne getirdikleriyle artık sıkışmış ve mücadeleden yılmış olduklarını, çıkış yolu aramakta, çözüme ulaşma arzusunda olduklarını gösterir. Artık pek çok hedefe dağılmak yerine, belli bir konuya konsantre olmak gerekmektedir.
Kişiler hapisten kurtulmak için üstesinden gelmeye büyük bir özveriyle çalışacaktır. Özellikle, burçları ve yükselenleri Terazi, Koç, Yengeç, Oğlak gibi öncü burçları zor dönemlerden geçiyorlar, test edildikleri bir süreç. Sabırlı olmaları gerekmektedir.
Bu günlerde ise, Güneş Boğa burcuna geçti. Merkür'de yarın 23 Nisan'da Boğa'ya geçiyor. Bu durumda, daha sağlam gelecek için yeni bakış açıları geliştirebiliriz. Daha pratik ve temkinli davranışlar sergileriz. Uzun vadeli daha somut kararlar alabiliriz. Sağduyulu olmaya kararlılığa güçlü bir konsantrasyon geliştirmeye ihtiyacımız artıyor.
Bunu da yerine getirmek için sabırlı, inançlı ancak esnek olmaya gayret etmeliyiz.25-26 Nisan'da, Satürn (baskı, sabır,dikkat,öğretici) Venüs (aşk,para,ilişkiler) le çok güzel bir açısı var. Jüpiter'de(şans, iyicil,genişleten,eğiten) Sirius sabit yıldızıyla birleşiyor. Sirius gökyüzündeki en parlak yıldız olarak bilinir. dünyevi olanı kutsala dönüştürme, mucizevi etkileri vardır. Şöhret, ün gibi etkileri de olduğu bilinmektedir. Jüpiter'le birleşmesi olumlu yönde etkiler yaratabilir. Venüs'ün Satürn'le üçgen açısı ise, bozuk giden ilişkileri tekrar değerlendirmek için bir fırsat verebilir.
Duygularınız sevdiğiniz kişiye daha yakın olma ihtiyacını arttırabilir. Sadakati fısıldayan, sevdiğiniz kişiyi rahat ettirmek için fedakarlıktan kaçınmayacağımız bir döneme işaret edebilir. Bu durumu iyi değerlendirmelisiniz. Güneş tutulmasına (29 Nisan'da Boğa'da gerçekleşecek bu konuda yazımı ayrıca yayınlayacağım) doğru ilerlerken, sert açıların yoğunluğu azalarak kişisel gezegenlerin olumlu açıları, gündemi ve bakış açımızı değiştirecek.
Sabırlı, dikkatli, uyanık ilerlemekte fayda var. Mayıs'ın ilk haftaları Kiron (şifa, yaraları saran) ve Jüpiter'in olumlu etkisiyle bizi sıkıştıran bazı konuların çaresini bulmamızı kolaylaşabilir. Yaralarımız sarılabilir. Özetle, geleceğe umutla, sevgiyle, ışıkla bakalım, sağduyulu olalım. Sevgiyle kalın...