Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Sabreden kazanıyor...

01 Eylül 2014, Pazartesi - 13:23
Keyifli bir haftaya giriyoruz!
(1 - 8 Eylül 2014 haftalık burç yorumları)
(özellikle yükselen burcunuzu okuyun)

Haftaya, daha rahat bir enerjiyle giriyoruz. Marsın Satürn'den uzaklaşması, geçen haftanın yoğunluğunu azaltmaya başlıyor. Merkür iletişim gezegeni, Terazi burcunda ilerlemeye başlıyor. İfademiz, algımız bu haftadan itibaren, daha uzlaşmacı olacak. Uyuşmazlıkları çözebilen ortak bir zemin bulmak için çalışmalarımızı arttırabiliriz. İlişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, diplomatik konular ön plana çıkıyor. Barış ve uzlaşmaya açık olmak için daha dengeli ve diplomatik yönlerimizi çalıştırabiliriz. Sanat becerilerimiz, özellikle moda dekorasyon, artistik faaliyetler, çizim, organizasyonel konular, pazarlama, satış, halkla ilişkiler yönlerimiz vurgulu olabilir. Bu tür mesleklerle ilgili hareketlilik, halkla ilişkiler yoğunlaşıyor.Hukuki konular ön plana çıkabilir. Mahkemeler, yargının kararları, adli vakalar barış planları ön planda.  Venüs’ün 5 inde Başak burcuna girmesi ile yine yapıcı ve çalışkan yönlerimiz vurgulu olacak. El becerilerimiz artabilir. Hizmet yönlerimizi çalıştırıyoruz. Görev ve sorumluluklarımızı biliyoruz. Çok çalışarak birçok işi pratik bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Sistem geliştirdiğimiz bir haftadayız. Başkalarına yardım etmek, faydalı olmak, fedakârlık yönlerimiz ön plana çıkıyor. Başakların yüzü de gülecek, takıntılarını ve eleştirilerini bir yana bırakarak yol alabilirlerse, çok faydalı işler çıkarabilirler. Güneş/Plüton çok güzel bir açısı var. Merak ve fanatik yönlerimiz güçlenebilir. Güç ve kararlılık, derin kavrayış anlayış verecektir. Eğer belli bir amacınız varsa ona ulaşmanız, yenilikler yapmanız için enerjimiz yerinde, sabreden kazanacaktır. Araştırma, inceleme çalışmaları için uygun dönemler. İnsanlarla ilişkilerde daha etkili olabilir, sözünüzü dinletebilir, sesinizi duyurabilirsiniz.

1 Eylül, akşam saatlerine kadar ay Akrep burcunda devam ediyor. Kafamıza taktığımız şeyleri gerçekleştirmek için harekete geçebiliriz. Annelik duygularımız, kontrolcü yanlarımız ön planda, takıntılarla, geçmiş konularla kendimizi tüketmeyelim.

2, 3 Eylül Ay YAY burcunda, pozitif enerjiler içindesiniz. Eğitim, akademik ve hukuki konular, yurt dışından gelenler, gidenler, seyahatler gündeminize girebilir. Bu günlerde, ev işleriyle veya çalışma hayatınızla ilgili biraz mücadele içinde olsanız bile, ayın rahat bir burçta olması, işlerinizi fazla zorlanmadan yapacağınıza işaret ediyor. Hem özgür olmak hem de iş yapmak, sorumluluklarınızı yerine getirmek isteyeceksiniz. Salı günü ise, Jüpiter’le ve Uranüs'le keyifli açısı, farklı ve değişik insanlarla bir arada olmaya itebilir. Sevdiklerinizle de güzel şeyler paylaşabilirsiniz. 3 ünde Venüs’le harikalar yaratabilir, bütün gün, çevrenizdeki kişilerle, güzel zaman geçirebilirsiniz. Aşk ilişkileri tatlı olur. Kendinizi, gününüzü, evinizi, çevrenizi, bahçenizi güzelleştirmek adına çalışmalar yapabilirsiniz. Her şey gözünüze hoş görünür.

4, 5 Ay Oğlak burcunda, görev bilincimiz, sorumluluklarımızın farkındayız, önemli çalışmalar yapmak için uygun günlerdir. Gelenekçi yanlarımız ön plana çıkar. Ruh halimiz çalıştığımız ve işlerimizi bitirdiğimiz zaman rahat edecektir. Bunu başardığımız takdirde ise, diğer zamanlara göre daha fazla kazançlı çıkabiliriz. Organizasyon ve idarecilik tavan yapar. Devletle ilgili konular hareketlenir. Güneş'in iyi açılarda olması ile sonuçları da iyi olabilir. Özellikle 4ünde,  Merkür’le ve Uranüs’le sert açılarından dolayı, huzursuzluk artabilir. İsyankâr yapabilir, geçimsizlik artar, duygusal üzüntü yaşanabilir. Söz ve davranışların üstünde pek fazla durmamaya bakarak olayları akışına bırakmak en iyisi.

6,7 Ay Kova burcunda, çok daha rahatız ve özgürüz.  Sözlerimizi fikirlerimizi daha rahat ifade edebiliriz. Heyecanlı, ummadığınız şeyler yaşayabilirsiniz. Bayanlarla ilişkiler artabilir. Ancak, 6 sın da, samimi ve sıcak diyalog kurmak biraz zordur. 7 inde ise, gergin ortamlardan uzak durmalı, düşünmeden hareket etmemelisiniz.

Ay boşlukta günleri: 1 Eylül, 18:40 dan  aynı gün  20:17 e kadar, 3 Eylül Çarşamba 21:07 den 4 Eylül Perşembe 1:15e kadar, 5 Eylül 18:09 dan 06 Eylül Cumartesi  2:59 a kadar, 7 Eylül Pazar 20:19 dan 8 Eylül Pazartesi 2:47 e kadar ay boşlukta olacak, önemli işlerinizi, toplantılarınızı, sağlık kontrollerinizi bu saatlere denk getirmeyin. İyi ve şanslı bir hafta dilerim, sevgiyle kalın.

Ateş + Öncü
KOÇ: (21 MART - 20 NİSAN) – Hafta başı, akşam saatlerinden itibaren keyfiniz yerine gelmeye başlıyor. Seyahatler, farklı çevreler, uzakta yaşayan akrabalarınızla, sevdiklerinizle daha çok ilgili olabilirsiniz. Yazlık dönüşleri hızlanabilir. Çocukların eğitim konuları, sınavlarıyla ilgili olabilirsiniz. Farklı kültürlerden kişilerle tanışabilir, ya da bir arada olabilir, çocukların eğitimiyle yakından ilgilenebilirsiniz. 2 sinden itibaren, Merkür ilişkiler evinizde ilerlemeye başlıyor. İkili ilişkiler, ortaklı konular, yakın çevre, komşular, akrabalar, kardeşleri de ilgilendiren konuşmalar yoğunlaşabilir. Ortak işler yapabilirsiniz. Onların sözlerine daha çok önem vermek işinizi kolaylaştırabilir. Evlilikte sorunları olanlar, anlaşmaya yönelik hareket etmeye başlayabilirler. 5 inden itibaren, Venüs’ün çalışma evinize girmesiyle, bir süredir beklediğiniz işi kapabilirsiniz. Para kazançlarınız artarken, ekonomik sıkıntınız günden güne azalabilir. Birlikte çalıştığınız, ya da gün boyu beraber olduğunuz kişilerle daha sistemli çalışabilirsiniz. Çevrenizi, iş yerinizi, evinizi temizletebilirsiniz. Hijyen, temizlik, sağlık konularına gereken önemi verirken, evcil hayvanlarınız varsa onları da düzene koyabileceksiniz. Bakımını yaptırabilir, kendi sağlığınıza da çeki düzen verebilirsiniz. Hatta sağlık konularını takıntı haline getirebilirsiniz. Kredi kart ödemeleriniz, resmi dairelerle ilgili konular, devlet bağlantılı işleriniz varsa daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. 4, 5 sorumluluk isteyen işlerin üstesinden zor da olsa hızlı ve becerikli yapınızla üstesinden gelebilirsiniz. Hafta sonu ise aile dostlarınızla arkadaşlarınızla yine bir arada olabilirsiniz. Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim..

Toprak + Sabit
BOĞA: (21 NİSAN – 20 MAYIS)  - Hafta başı, akşam saatlerinden itibaren daha önce sizi sıkan konular, harcamalar, kredi kart ödemeleri, masraflar konusunda daha pozitif bir yaklaşım içinde olabilirsiniz. Borç ödeme kolaylığı da artıyor. Psikolojik yönden daha rahat olabilirsiniz.  2 sinden itibaren, Merkür çalışma evinizde ilerlemeye başlıyor. İşle ilgili anlaşmalar, müşterilerle ilgili ilişkiler artabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle de ilişkiler yoğunlaşabilir. Ev sahibiniz, kira, kontrat gibi konularda anlaşmalar, çocukların hizmet temaları gündeminizde. Onların sağlık sorunları varsa, bu konularla daha çok ilgili olabilirsiniz.  Para kazanmak için planlar da yapabilirsiniz.  5 inden itibaren, Venüs’ün keyifler evinize girmesiyle, daha rahat bir süreç başlıyor sizin için. Aşk hayatınız gündeme geliyor. Bazı konularda daha mantıklı düşüneceksiniz. El maharetiniz artıyor. Becerilerinizi başkalarına daha çok gösterebilecek, takdir toplayacaksınız. Yetenek sınavlarına katılabilir, başarılı olabilirsiniz. Sanatsal işleriniz, hobisel faaliyetler, sergi, fuar gibi etkinliklere katılabilirsiniz. Spor yapıyorsanız daha sistemli hale getirebilirsiniz. Daha çok gezebilirsiniz. Ancak sağlıkla ilgili konularda, şeker tüketiminde biraz daha dikkatli olmalısınız. İşzyerinizle ilgili bazı eşyalar, iletişim araçları ya da makineler de almanız mümkün. Hatta çevrenizi temizleyebilir, yaşadığınız ortamı daha dengeli bir hale getirebilirsiniz. 4, 5 sorumluluk isteyen işlerin üstesinden çok rahat gelebilirsiniz. Farklı çevreler içinde olabilirsiniz. Devletle ilgili işler, üniversiteler, eğitim merkezleri gündeminizi oyalayabilir. Hafta sonu ise, anne, baba, yakın çevreyle daha çok bir arada olabilirsiniz. Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim..

Hava + Değişken
İKİZLER: (21 MAYIS - 21 HAZİRAN) – Bu hafta, ilişkiler, eğitim konuları, danışmanlarla birliktelikler yoğunlaşabilir. Eşinizle birlikte ortak yapacağınız çalışmalar var. İş çevresinden kişiler, basın medya şirketleri ile ilişkiler gündemde.  2 sinden itibaren, Merkür aşk evinizde ilerlemeye başlıyor. Bu konuda daha dengeli davranabilir, bazı konularda sevdiğiniz kişiye karşı daha yapıcı olabilirsiniz, onu daha iyi anlayabilirsiniz. Son derecede yaratıcılığınız da artıyor, moda dekorasyon alanları, sanatsal faaliyetleri artistik konularında becerilerinizi sergileyebilirsiniz. Hayatınızdaki spor daha dengeli hale gelebilir. Çocukların eğitimleri ön planda, onların etkinliklerine yönelebilirsiniz. Yolculuklar, seyahatler de hızlanıyor olabilir. 5 inden itibaren, Venüs özel hayatınızla ilgili daha yapıcı ve sistemli, iyileştirici düzenlemeler gerçekleştirmenize yardım edecek. Çocuklarınızı bir düzene koyabilirsiniz. Tasarım çalışmalarını daha düzenli ve evden de yapabilirsiniz. Ev düzenlemeleri, temizlik, dekorasyon, badana boya gibi çalışmalar yapıcı hale gelebilir. Anne babanız, büyüklerinizle  daha sık görüşebilir, onlarla hasret de giderebilirsiniz.  İşlerinize çeki düzen vererek, evinizin keyfini de çıkarmaya başlayabilirsiniz. Misafir ağırlayabilir, evdeki ailedeki konforu sağlamak için tüm beceri, hünerlerinizi sergileyebilirsiniz.  Hafta sonu, uzaklara gidebilirsiniz. Yolculuklar, uzak çevreler içinde olabilirsiniz. Farklı çevrelerden grup çalışmaları yapabilirsiniz.  Hayatın tadını çıkarmak isteyecek, hiç bir şeyi kafanıza takmamak için elinizden geleni yapacaksınız. Fazla da takmayın zaten. Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim.

Su + Öncü
YENGEÇ: (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ) – Sağlıkla ilgili sorunları aşmak daha kolay. Bu konuda eskisi kadar ön yargılı ve takıntılı değilsiniz, daha pozitif bir yaklaşım sergiliyorsunuz. Yurt dışı bağlantılı işleriniz, basın medya ile bağlantılarınız yoğunlaşabilir. 2 sinden itibaren, Merkür özel hayatınızı ilgilendiren 4. evinize giriyor. Bir süredir göremediğiniz çocuklarınızı yakın çevrenizi kardeşinizi, anne, babanızı daha çok görebileceksiniz. Özel hayatınızı yapılandırmak yeniden bozulan dengeyi düzeltmek için dikkatli adımlar atacaksınız. Eğitim konularında finansal pürüzler varsa ya da kayıtlarla ilgili sorunlar bu hafta artık yoluna girmeye başlar. Ailenizdeki kişilerden kardeşinizden akrabanızdan destek görebileceksiniz. 5 inden itibaren, Venüs’ün Başak burcuna girmesiyle, uzun süredir göremediğiniz arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Çevreyle daha sistemli ve olumlu iletişim içinde olabilirsiniz. Reklam, tanıtım, pazarlama, satış bilgisayar gibi alanlarda becerilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yetenekleriniz ve sistemli oluşunuz başka kapıları da açabilir. Seyahatler, geziler, eğitim amaçlı gelgitler artabilir.  4, 5 Eylül eşinizle birlikte ortak çalışmalarınız olabilir. Çocuklarınızın sorunlarını birlikte çözmek için harekete geçebilirsiniz. Hafta sonu ise resmi konular, resmi daireler, alacak verecek sorunları, vergiler, hava yolları ile ilgili birçok işi halletmek için harekete geçebilirsiniz. Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim.

Ateş + Sabit
ASLAN: (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS) – Son derece keyifli bir hafta dasınız. İstediklerinizi yapabilecek, gezecek, rahat olacaksınız. Aşk hayatınızla ilgili daha iyimser yaklaşımlar içindesiniz. Çocuklarla ilişkiler, eğlenceli aktiviteler, hobisel faaliyetler için de güzel günler sizi bekliyor. 2 sinden itibaren, Merkür iletişim evinize giriyor. Halkla ilişkiler artıyor, sosyal ortamlar içindesiniz. İletişimsel ve sosyal konularda hareketlilik artabilir. Ticari konular, satış pazarlama, dergi yayıncılık, bilgisayarla ilgili çalışmalarda, sanatsal konularda çok daha becerikli olduğunuz bir dönem başlayabilir. Eğitim, yazı konularına daha çok odaklanabilir, olayları iki yönden incelemeye başlayabilir, daha yapıcı olmaya çalışabilirsiniz. İnsanlara karşı daha övgü dolu ve duyarlı olabilirsiniz. Kardeşler, yakın çevreye karşı daha barışçıl ve uzlaşmacı tavırlar sergileyebilirsiniz. Hukuki konular, diplomasi gerektiren çevre ilişkileri gündeme gelebilir. Finansal konularla ilgili belli amaçlarınız varsa, daha rahat ulaşmanız için fırsatlarınız olabilir.  5 inden itibaren, Venüs’ün para evinize girmesiyle, bir süredir beklediğiniz paraya kavuşabilirsiniz. İş fırsatlarınız genişliyor. Yazı yazarak, blok çalışmaları yaparak, pazarlama konularından para kazanmanız mümkün olabilir. Eğitim çalışmalarına başlamanız, iletişim becerilerimiz kullanmanız bakımından önemli gelişmeler var. El becerilerden, sanatsal konulardan, yazı çalışmalarından kazançlarınız artarken, iş anlaşmaları da yapabilirsiniz.  4, 5 Eylül işle ilgili bağlantılarınıza yönelebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konuları, günlük işlerinizi, zor görevleri çözmek için uğraşabilirsiniz. Hafta sonu ise anlaşmalar, ikili ilişkiler, hukuki konular gündeminize gelebilir.  Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim..

Toprak + Değişken
BAŞAK: (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL)- Evle ilgili sorumluluklarınız artıyor. Yurt dışı konuları, yabancılar, tanıdıklar, akraba, dostlarla ilgili yolculuklar gündeminizde. 2 sinden itibaren, Merkür anlaşmalar ve para evinize giriyor. Ticari konular, kardeşler ya da çok yakın dostlarla ilgili işleriniz yoğunlaşabilir. Belki bir den fazla işler vardır hayatınızda, bu konular hareket geçiyor. Para kazanma becerisi artar. Maddi kaynaklarınızı arttırmak için yeni yollar bulmak için daha çok düşünür ve yol alabilirsiniz. Her konuda özellikle kazanç ve harcamalarda daha dengeli hareket etmek doğru olacaktır. Satış ve pazarlama açısından da harekete geçecek bir dönemdir. 5 inden itibaren, Venüs’ün burcunuza girmesiyle, kendinize gelmeye başlayacaksınız. Dış görüntünüzle, giyim, kuşam, estetiğinizle ilgili daha özenli hareket edecek sağlığınıza da özen göstereceksiniz. Yediklerinize içtiklerinize, sporunuza dikkat edeceksiniz. Cildinizi ihmal ettiğinizi düşünerek bakım yaptırabilir, kozmetik ürünleri alabilir, saçlarınızla yeni form verebilirsiniz.  Yurt dışı ile bağlantılarınız çok yoğunlaşabilir. Evinizi ailenizi ilgilendiren yolculuklar, eğitim konuları hızlanabilir. Daha sistemli olacak çabalarınız boşa gitmeyecek. Başkalarıyla değil kendinizle işinizle finansal getiri getirecek faaliyetlerle ilgilenme zamanıdır. 4, 5 Eylül çocukların sorumlulukları var. El sanatları ya da sportif faaliyetler içinde başarılı olabilirsiniz. Hafta sonu ise iş ve sağlık konuları gündemde. Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim.

TERAZİ: (24 EYLÜL - 23 EKİM) –  İletişimin, yabancıların, eğitimin çok öne çıkacağı bir hafta dasınız. Yurt dışında yaşayan yakın çevrenizle ilgili haberler sizi sevindirebilir. Reklam, medya, internet gibi çalışmalardan daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.  2 sinden itibaren Merkür burcunuza giriyor. Kişisel projeler, anlaşmalar, hukuki konular, yabancılarla ilişkiler, yolculuklar yoğunlaşıyor. Kendinizi çok daha iyi ifade edebilecek bazı konuları dengelemek için daha rahat olacaksınız. İletişimsel konular daha hızlı akabilir. Ancak henüz olgunlaşmamış konular da var hayatınızda. Bazı işlerinizi, tam olarak sonuçlandıramadınız. Hazırlıkları daha iyi yapmak, ayrıntı gerektiren işlere eğilmek, sorumlu olduğunuz kişilere karşı hizmet etmek durumundasınız. En iyisi bu görevleri bitirene kadar sadece ön hazırlıkları yapın.   5 inden itibaren, Venüs’ün 12. evinize girmesiyle, bir süre kendinizi bazı ortamlardan uzak tutmak isteyebilirsiniz. Aşk ilişkilerinde geçici zorlanmalar yaşanabilir. Fedakârlıklar yapmak, beklemek, hizmet etmek ve perde arkası oyunlar yaşamak mümkün olabilir. Huzuru bulmakta zorlanabilir, yalnız olmayı tercih edebilirsiniz. Duygularınızı çok da rahat ifade edemeyeceğiniz bu dönemde, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak,  dua etmek, spirituel konulara eğilmek faydalı olabilir. 4, 5 Eylül ev ve ailenizle ilgili sorumlulukları rahatlıkla yapabilirsiniz, ancak biraz daha rahat olmaya çalışmalısınız. Hafta sonu ise keyifleriniz artıyor. Daha rahat ortamlar içinde olacak, biraz nefes alacaksınız.  Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim..

Su + Sabit
AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) – Bu hafta finansal konuda daha iyimser bir tutum içine giriyorsunuz. Yabancılardan, spor camiasından beklediğiniz paralar geliyor. Başarınız artıyor, bu keyifle daha rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. 2 sinden itibaren, Merkür 12. evinizde Terazide ilerlemeye başlıyor. Alacak verecekler, borçlar bakımından kardeşlerinizi de ilgilendiren ortak finansal konularla ilgili henüz olgunlaşmayan durumlar da söz konusu. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz bazı sorunlar ya da konular gündeminize gelebilir. Aslında ileri sürmek istediğiniz fikir ve projeleriniz içinde bir hazırlık dönemindesiniz. Elinizdeki işleri bitirmek ve yeni projelere girmek için de çalışıyorsunuz. Yeri geldiğinde fazla risk almadan tartışmalardan kaçarak hareket edebilir, akışta da kalabilirsiniz. Henüz kendinizi rahat ifade edemediğinizi düşünerek arka planda kalmayı tercih edebilirsiniz. İlişkinizle ya da ortağınızla ilgili de düşünceli bir dönemden geçiyorsunuz. 5 inden itibaren, iyicil Venüs’ün grup çalışmaları evinize girmesiyle,  para kazançlarınız artarken, planlama, detay isteyen ekip çalışmalarında hizmet edebilirsiniz. Organizasyon, teknik konular, el becerileri isteyen aktiviteler, partiler, sosyal ortamlar içinde çalışmalar yapabilirsiniz. İş yatırımları ve kazanımları bakımından da olumludur. Topluma hizmet etmek faydalı işler üretmek için çalışmalarınız daha üretken, planlı ve programlı olabilir. 4, 5 Eylülde eğitim çalışmaları ve yolculuklar dikkat çekiyor.  Devletle ilgili işleriniz varsa bu günlere denk gelebilir.  Hafta sonu ise yazlıkta veya uzakta yaşayan aile dostlarınızla akrabalarla bir arada olabilirsiniz. Ev, yer, mekân değiştirmek için hız alabilirsiniz. Yolculuklarla ilgili hazırlık da  yapıyor olabilirsiniz. Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim.

Ateş + Değişken
YAY: (23 KASIM - 21 ARALIK) - Hafta başı, akşam saatlerinden itibaren daha rahat ve pozitif enerjiler içindesiniz. Tatil planları, kişisel konuları, yolculukları ön plana alabilirsiniz. Arzu ettiğiniz ilgiyi bulabilirsiniz. 2 sinden itibaren, Merkür grup ilişkileri evinize giriyor. Sanatsal faaliyetler, gruplar, dernekler, ekip çalışmaları içinde yer almaya başlayabilirsiniz. Eğitimle ilgili de faaliyetler artabilir. Hukuki konular varsa toplantılar görüşmeler eşinizi veya ortağınızı ilgilendiren konularda diplomatik ilişkiler kurabilirsiniz. Etrafınızda sanat çevresinden kişiler artabilir. Sosyalleşebilir, uyuşmazlıkları çözmek için hareket geçebilirsiniz. 5 inden itibaren, Venüs’ün kariyer ve çalışma evinize girmesiyle, bir süredir beklediğiniz iş planlarınız gerçekleşebilir. Ekip çalışmalarına girebilirsiniz. Çalışma hayatında etkin kişilerden destek görebilirsiniz. Artistik konular, yaratıcılığınız toplumun önünde görünür hale gelecektir. Statünüz yükselebilir. Sanatçı kimlikli kişilerden para kazanabilirsiniz. Daha sistemli çalışmalar yapabilirsiniz.  4, 5 Eylül, para gelebilir, iş alabilirsiniz.  Hafta sonu ise yakın çevreden kişiler akrabalarla iç içesiniz, eğitimle de ilgili bazı konular gündeme girebilir.  Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim.

Toprak + Öncü
OĞLAK: (22 ARALIK - 20 OCAK)-   Hafta başı birkaç gün, yapılması gereken işler var. Sosyal ortamlardan uzaklaşabilir, kendinizle baş başa kalabilirsiniz. Bazı konuları da akışına bırakın ayın 4 ünü bekleyin.  2 sinden itibaren, Merkür iş evinizde ilerlemeye başlıyor. Yazışmalar, evraklar, hukuki konular, anlaşmalar yapılabilir. Eğitimle ilgili bazı konulara yoğunlaşabilir, seyahatle ilgili çalışmalara başlayabilirsiniz. İşinizde yeni teknikler kullanmak başarınızı arttırabilir, ev ve işiniz arasında dengeyi sağlamak için çalışmalar yapabilirsiniz. 5 inden itibaren, Venüs’ün Başak burcuna girmesiyle, uzaklarla ilgili temalar hayatınıza girebilir. Uzun süredir görmediğiniz dostlarınızı görebilir, eğitimle ilgili çalışmaları hızlandırabilirsiniz. İş amaçlı farklı çevrelerde bulunabilir, hazırlıklar yapabilirsiniz. Yabancı kültürden, farklı dinlerden kişilerle bir araya gelebilir, alışılmış kalıpların dışına çıkmak isteyebilirsiniz. Yabancı dil eğitimi, sergiler, fuarlar, akademik çalışmalar hızlanır. Dini konular ön plana çıkar, inançlarınız tutkulu hale gelebilir. Hukuki sorunlar çözülmeye başlayabilir.  4, 5 Eylül yapmak istediklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonu ise finansal konular para kazançları harcamaları ön planda. Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim.

Hava + Sabit
KOVA: (21 OCAK - 19 ŞUBAT) – Hafta başı, akşam saatlerinden itibaren nihayet keyfiniz yerine gelmeye başlıyor. Toplumsal olaylar, etkinlikler, yabancılarla iş birlikleri, ekip çalışmaları yoğunlaşıyor. İşle ilgili daha rahat çalışmalar içinde olabilirsiniz.  2 sinden itibaren, Merkür 9. evinizde ilerlemeye başlıyor. Yabancılarla ilişkiler, mahkemeler, hukuki konular gündeminizde olabilir. Bir takım resmi işleri halletmek için kolları sıvayabilirsiniz. Eğitim çalışmaları için daha derin araştırma içine girebilirsiniz. Ticari konular, yayıncılık ve medya ile ilgili konular gündeme gelebilir. Seminerler, sempozyumlar düzenlenebilir. 5 inden itibaren, iyicil Venüs’ün ortak kazançlar evine girmesi ile psikolojik yapınızı derinden rahatlatacak konular içine gireceksiniz. Evle ilgili durumlar, borçlar, kredi ödemeleri gibi konularda daha sistemli planlı olabilecek, ödeme planı gerçekleştirebileceksiniz. Ortak paylaşımlar, ortak kullanılacak ev, mal mülk olayları gündeme gelebilir. Satış işlerini yapabilirsiniz. Hukuki konular varsa anlaşmaya bağlayabilirsiniz. Psikolojik alt yapınız rahatlıyor, hayatınızın geçiş noktasındasınız, çok önemli gelişmeler yaşanabilir. Yapacağınız yeni anlaşmalar sonucu elinize para geçebilir.  4, 5 Eylülde akışta kalmalı kendiniz tüketmemelisiniz. Hafta sonu ise ay Kovada olacak daha rahat enerjiler içinde olabilirsiniz. Önemli iş ve toplantılarınızı yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim.

Su + Değişken
BALIK: (20 ŞUBAT - 20 MART) – Hafta başı, akşam saatlerinden itibaren kariyerle ilgili konularda kendinizi daha rahat ifade edebileceksiniz. Kişisel konularınız toplum önünde görünür hale gelebilir. Daha açık sözlü olabilir, bazı şeyleri gizlemekten sıkılabilirsiniz. Satış, yabancılarla ilişkiler için iyi dönemler olabilir.  2 sinden itibaren, Merkür 8. eviniz olan Teraziye giriyor. Devletle ilgili bir süredir beklediğiniz konular harekete geçebilir. Evraklar, formaliteler, ödemeler gündeme gelebilir. Projelerinize destek alabilirsiniz. Devletle ilgili bir belge işiniz varsa eğer bu dönemlerde elinize geçebilir.   5 inden itibaren, Venüs’ün ilişkiler ve ortaklıklar evinize girmesiyle, arkadaşınızla işbirliğiniz artıyor. Birlikte çok daha pratik ve akılcı çalışmalar yaparak çok iyi sonuçlar alabileceksiniz. Sistemli yolda ilerlemek size çok şeyler kazandırabilir. Eğitim, devlet daireleri, hukuksal konular, bankacılık işlemleri gibi birçok sorunu halledebilirsiniz. Evlilik çalışmalarına girişebilirsiniz. Daha önce olan sorunları halletmeniz için de fırsatınız vardır, çeşitli ailevi konuları da çözmek adına şanslısınız. Evlilik teklifi alabilirsiniz. Ortak hareket etmek faydalı olacaktır. 4, 5 Eylül ekibiniz için ciddi işler çıkarabilirsiniz. Toplantılarınızı, önemli işlerinizi yukarıda belirttiğim ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. İyi haftalar dilerim.