Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Çemberin dışı
Cenk UrasCenk Uras

Renk aşkı bir başka...

18 Aralık 2012, Salı - 20:10
Hani şimdilerde herkesin diline doladığı,  ama birçoklarının içini boşalttığı,  aşkın en güzel ve en vefalı halinin adı.

Renk aşkı demiştik seksenlerde:
Soğuk bir kış gecesinde,  geceden gittiğin bir maçın ayazında , bazen bir dal sigarayı, bazen bir şişe içkiyi ve bazen de bir parça ekmeği bölüştüğün arkadaşın ile üşümemek için sarıldığın sarı lacivert bayrağın, en kaliteli battaniyeden bile sıcak hissettirdiği o duyguyu anlamaz bazıları.

Renk aşkı demiştik doksanlarda:
O renklerin peşinden koşmak uğruna, beş parasız deplasmanlara gitmeyi göze almayı, bazen şehirler arası yollarda otostop yapmayı ve hatta bazılarına göre kıytırık sayılabilecek bir maçta, o renkleri yalnız bırakmamak adına, okulundaki finallere bile girmekten vazgeçerek, fazladan bir sene daha okumayı ve sırf bu yüzden ailenle yıllarca konuşmamayı anlamaz bazıları..

Renk aşkı demiştik ikibinlerde:
Hep destek tam destek sloganından yola çıkarak, en ağır mağlubiyetler sonrasında bile, evde ufacık  çocuğunu bırakarak, gecenin yarısında takıma moral vermeye, destek olmaya gitmeyi.. Bir gol sonrasında kendini kaybederek, metrelerce yukarıdan aşağı uçacak kadar çıldırmayı, deplasman otobüsünde böbrek taşı ağrısı yaşamayı ve bir şehirler arası otobüs terminalinde o taşı düşürmeyi.. Haksızlığa, adaletsizliğe karşı durmak ve takımına destek olmak için gittiğin her yerde,  cebinde sürekli acil durumlar için bir parça limon ile gezmeyi de anlamazlar bazıları..
İyi ki de anlamazlar..
Büyüklük , asalet, dik duruş ve renklere olan aşk;  bazılarının sandığı gibi maç kazandığında değil, maç kaybettiğinde ortaya çıkar ki,  işte tam bu noktada kafası karışır sarı lacivert sevdayı tanımayanların..
Bazılarının kazanmak dediği, doksan dakika sonundaki bir maç ile sınırlıyken, bizlerin kazancı içimizde büyüttüğümüz Fenerbahçe sevdası olmuştur her zaman.
Çünkü sarı  bizimdir , çünkü lacivert asildir.
Sonsuza kadar Yaşa Fenerbahçe!