Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Konuk Odası
Sosi CindoyanSosi Cindoyan

Pari pari prokopi...

17 Aralık 2011, Cumartesi - 15:33

PARİYAZARLAR sadece sevgi ile ışıkla yazan kalemleri bir araya toplayıp yazılarını geniş bir kitleye okutmak amacı gütmüyor. Pariyazarlar bir dostluk grubudur. İnsanların aralarında iyi ilişkiler kurmalarını, hiçbir menfaat gözetmeksizin birbirlerine kardeş gözüyle bakmaklarını, yürekten bir merhaba, gönülden bir nasılsın, içten bir görüşelim diyebilecekleri iyi ilişkiler yaratma yolunda da, yeniliklere doğru, sağlam adımlarla ilerliyor.

Pariyazarlar’ın Yeni Yıla girerken, tanışma yemeği düzenleyeceğini öğrenince bu fikri gerçekten beğendim.
Güzel ve acı anılarımın tetiklediği duygularımın doruk noktasında beni heyecandan heyecana, mutluluktan yalnızlığa, sevinçten özleme, anılardan hayallere sürükleyen Yeni Yıl’a verilen bir önemdi bu buluşma.

O her zaman bilinmeyen ve görünmeyen çekingenliğimi koluma takıp PROKOPİ PERA’nın yolunu tuttum. Beyoğlu cıvıl cıvıldı. Işıklar pırıl pırıl, vitrinler beni Yılbaşı şıklığına davet ediyordu.

İç dünyamdaki çalkantılar adımlarımı hızlandırmış olacak ki kendimi birden Prokopi’nin kapısından içeri girerken buldum. Mutlu, gülümseyen, kendinden emin bakışlarla beni karşılayan elbette ki Sevgili Nıverden başkası değildi. Nıveri ilk genç kızlık yıllarından tanırım, dolayısıyla kalbimdeki yeri özeldir. Pariyazarların çekirdek grubu, pari masanın etrafında toplanmış, sohbete başlamış bile. Bazı arkadaşların daha önceden de tanışmış olmaları hoşuma gitti, hele eşleriyle yemeğe katılanlar, eşlerinin kendilerine sevgiyle destek verdikleri açıkça belli oluyordu. İzmirden yemeğe katılan neşeli arkadaşımızın balık muhabbeti, topik tarifleri, Alaçatı, güncel konuların tartışılması Prokopi’nin o sımsıcak havasında zevke dönüştü.

Bu arada teknoloji harikasıyla diğer kıtalardan bizleri arayıp sohbete katılan Pariler geceye renk kattılar.

Tek sıkıntımız sigara konusuydu. Sigara içenler ve içmeyenler. Bu konuda her iki taraf da rahat değil. Sigara içme yasağı konuya bir çözüm getirdi mi? Yorumu sizlere bırakıyorum.

Ben, o gece, aslında şunu gözlemledim. Pariler daha yeni tanışmalarına rağmen kâğıda döktükleri kelimelerle aralarında bir köprü kurmuşlar bile. Ortaya bir konu atıldığında rahatlıkla konuşulabiliyor, herkes tevazu içinde ve kendisiyle barışık ki son zamanlarda beni usandıran ve ne yalan söyleyeyim biraz da güldüren tek bir megaloman davranışla karşılaşmadım.

Tüm Parilere, Pariyazarları okuyanlara, Pariradyo dinleyenlere, mutlu ve başarılı bir yıl diliyorum.

Teşekkürler Nıver.