Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Tatlı Cadı
Lerna Kaprielyan BağdasaroğluLerna Kaprielyan Bağdasaroğlu

Niyet varsa, gerisi kolay...

16 Ekim 2014, Perşembe - 12:11
Sonunda olan oldu, editörden yedik fırçayı. Kısa bir mesaj atıp "Yazı bekliyorum, haftalık bekliyorum, kendine bir gün belirlersen sevinirim." demiş ana kraliçe. E haklı kadın, iyice serdim bu aralar. Oysa çok seviyorum yazmayı.
Doğrusunu söylemek gerekirse yakın bir arkadaşım da sordu geçenlerde "N'oldu yahu senin yazılara?" diye.
Hemen cevapladım mesajını; "Sevgili editörüm, ana kraliçem.Yediğim tatlı fırçayı hak ettiğimin farkındayım.Mümkünse bana bir hal çaresi öner, yol göster.
Konu şu ki; sonuçta amatör ruhla içimden gelenleri telefonumun notlar bölümüne kaydedip yollayan bendeniz tıkanmış bulunuyorum. Yani bugüne kadar neler yazdığımı biliyorsun. Kızımla yaşadığım bazı olaylar, kaybettiğim arkadaşım, ilişkiler, sevgi, sokakta tanık olduğum olaylar v.s.
Pari'de her dakika kızımla şunu yaptık diyecek halim yok malum, hissettiğim yada düşündüğüm bazı konuları özellikle es geçiyorum çünkü bazen öylesine  gözlemleyip yazdığım şey insanların kafasında soru işareti bırakabiliyor ve bunun geri dönüşü onu mu kasdettin, bunu mu kasdettin olabiliyor ve bu en son istediğim şey.
Gündem bu kadar karışıkken çiçek böcek yazmak da gelmiyor içimden.Böyle durumlarda ne yapmalı? Yani hadi bu hafta şunun hakkında yazayım demenin bir metodu yada bunu öğrenebileceğim tavsiye edebileceğin bir kitap, kaynak var mı?" Nıver'i yakından tanıyanlar bilir. Filozof gibi kadındır. Anında yanıtladı "Bu yazdıkların bile yazı. Yani sorunun yanıtı içinde. Yeniden okula başladın mesela al sana konu. Niye paylaşmaz olduk? Niye maskeler takıyoruz? Niye dedikoduyu bu kadar çok seviyoruz? Neden sahteliklerle çevriliyiz?" Haklı! "Peki ama demezler mi, bana ne senin kızından, okulundan."Cevap hemen geldi "Saçma birşey yazsan yayınlamıyorum." Yine haklı! Sahi niye her şeye bir kulp takmayı bu kadar seviyoruz? Neden birine bakınca gözünün üstünde kaşı var deyip, gözlerine bakmıyoruz? Niye ? Niye ? Niye?