Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Sevgi Parıltısı
Niver LazogluNiver Lazoglu

Neonlar sönük kaldı...

17 Kasım 2013, Pazar - 03:27
Nişantaşı”nın renkli gecelerinden birine şahitlik ettik, hem de kızlı erkekli. Maçka Forum tarafından organize edilen Kızlı Erkekli Sokak Partisi, öylesi coşkulu öylesi keyifli geçtiki, yeni yıl gelmeden kutlamanın coşkusunda.
Işıl ışıl bir o kadar kalabalık sokakta, lüks mağazaların neyonlarını sahne kılan birbirinden yürekli sanatçıların şarkılarında,  genç dansçıların yol kesip oyunlarında, ara ara yükselen alkışların havaya karışan ılık esintisinde olmak, direnmek...
Birbirin tanımayan yüzlerin gülümseyerek bakışlarında soğuyan iklimin sıcak esmesine sahitlik etmek güzeldi.
Kumaş parçalarıyla süslenmiş ağaçların ışıkla dansında,  araya serpiştirilmiş pankartların albenisinde, kızlı erkekli, hatta çoluklu çocuklu bir oluş şarkılarında el ele tutuşmanın vazgeçmemişliğin gösterisinde sokak daha bir renklendi.
Mahalle olgusun omuz omuza vermiş bireylerinin,  sokağa yayılmış sanatsal söyleminde,  caddeden geleni geçeni,  hatta ve hatta trafiğin kesildiği anda bile anlayışın görmeyi özlediğimiz manzarısına kavuşmak.
Alışılmışın dışında, duruş sergilemek...
Mutlu kıldı, geceyi gündüz tadında.
Soğukmuş, yağmurmuş,
Hepsini es geçti kalabalık...
Prada’nın vitrinindeki ışık cılız kaldı,  gönüllerde yakılan aydınlık fenerler sayesinde..Gecenin yıldızları en paha biçilmez yüreklerdi. 
Sere serpe yere halı varmışcasına uzananların birbirini sıkı sıkıya saran elleri kızlı erkekli alkışları  en güzel haykırıştı. 
Fotograf kareleri iyiye güzele dair..
Anda omuza omuza olmak, yarına umut olacak başlıklar attırdı...
Bir olup dans etmek,  çok sesli koro eşliğinde...
Sokak Partisi dediğin böyle olur cinsinden...