Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Tatlı Cadı
Lerna Kaprielyan BağdasaroğluLerna Kaprielyan Bağdasaroğlu

Ne denir ki bilemedim...

22 Mart 2016, Salı - 14:33
Aynı  satırları beş  yüzüncü  kez  filan okuyorum.  Düşünmek  istemediğimde  favori  kaçış  yolum okumak  çünkü  dikkatimi vermem  şart.  Ama  odaklanamıyorum!  Kitabı bırakıyorum.  Hislerimi kağıda dökmek  en iyi terapi yöntemi.  Geçiyorum bilgisayar başına ve olumlu bir şeyler  yazmak için zihnimi  zorluyorum. Yok arkadaş, zorla güzellik olmuyor, yazamıyorum!

Aylardır isyanları oynamaktan, yitip giden günahsız insanlara ağlamaktan, kınamaktan bıktım usandım.  Sinek avlayan işimizi gücümüzü nasıl yoluna koyacağımızı, borçlarımızı ne çeşit taklalar atarak ödeyeceğimizi  düşünmekten  bunaldım.  Her gün dudağımızı  uçuklatan yolsuzluk, ahlaksızlık, sapkınlık haberlerini  izlemekten  sıkıldım. Kısıtlanan  bilgi alma özgürlüğümüz  yüzünden hafiyelik yapıp yabancı  basını takip etmek suretiyle  gündemi  yakalamaya çalışmaktan yıldım. Evladım eve  sağ salim geldiği için bildiğim tüm duaları edip,  gizlice gözyaşı  dökmekten  yoruldum. Üç  beş arkadaş bir araya  geldiğimizde B planı yapmak gerektiğini  konuşmaktan  bezdim . 
Erteleyip durduğumuz  kutlama ve  tatil  planlarından sıtkım sıyrıldı. Son saldırıdan sonra  günlerdir  telefondaki  Whatsapp  gruplarından  birbirimize  atıp durduğumuz  şurası  için bomba  ihbarı varmış burda okul  kapatılmış, şu konsolosluk şunu demiş , teyzemin  oğlu en iyisi evde oturun salık vermiş mesajlarından psikolojim bozuldu. Metroya binsem  bir  çeşit  yürüsem başka çeşit...   Diğer  yandan  sosyal  medyada  teröre  prim vermeyin,  günlük  hayatınızı  sürdürün mealinde  yazılar dolanıyor. Hay hay  canıma minnet,  boyun eğmeyeceğim.  Ama birilerinin terörü  kınamak ve lanetlemek  dışında  tedbir de alması gerekiyor  ve o  kişi  olmadığıma eminim!  Çözüm  üretildiğini bilsem  kukumav  kuşu  gibi düşünüp  durmaya  meraklı değilim herhalde,  aklımdan zorum mu var?!!!

Gördünüz mü söylemiştim, olumlu bir şey  yazamıyorum. Bu durumda üçüncü yönteme başvurup mutfağa  geçiyorum.  Saat sabahın ikisi. Çikolatalı ıslak kek yapacağım! Var mı başka önerisi  olan?