Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Merkür, güneşin kalbinden geçecek...

04 Ağustos 2014, Pazartesi - 15:04
Hareketli bir haftaya daha devam ediyoruz. Marsın enerjisiyle her gün değişen ve gelişen farklı olaylar var. Birbirimizle çekişmek, savaşmak yerine Jüpiter'in manevi gücünü hissedebilsek, vicdanımızın sesini duyabilsek her şey değişecek. Para, mal, mülk için çeşitli kavgalar içindeyiz. Egomuzu şişirmek yerine artık biraz geri adım atmak, alttan almak, şartları zorlamamak, sabırlı olmak büyük değişikliklere neden olabilir. Bizi mücadeleye zorlayan Mars ve Jüpiter karesinden bahsetmiştik. Mars savaştır, Jüpiter de maneviyat, ilahi güçtür. Bu iki gezegenin kavgaları, mücadele içinde olması bizi zorluyor. Gereksiz bir mücadelenin içinde olduğumuzu fark edip, erdemli yolu seçmek en doğrusu. Jüpiter, bolluğu simgeleyen iyicil gezegendir, barış getirir, hoşgörüyü anlatır. Umarım, Jüpiter çok geç olmadan, inançlarımızı ve ahlaki değerlerimizi ön plana çıkarır ve farkındalığımızı arttırır. 8 Ağustos'ta Merkür/Güneş kavuşacak. Ayın 8 inde saat 13.09 dan 9 Ağustos 1.34 e kadar (klasik astrolojiye göre) Merkür Güneş'in kalbinden geçecek.Önemli bir geçiştir, şans getirir. Bu saatlerde, anlaşmalar, imzalar, önemli konuşmalar faydalı olabilir. Merkür, ticareti de ifade eder, görüşmeler, yeni sözleşmeler de bu tarihlerde hayırlı olabilir. Kendinizle gereksiz yere fazla meşgul olmayın, dışarıdan gelen teklifleri kaçırabilirsiniz. 9 unda, Güneş/Satürn gergin ancak Uranüs'e ise olumlu açıları, ani olaylara açıklık getirebilir. Ayın boşlukta olduğu saatlere önem vermeli, özellikle otorite figürleriyle, patronla, babayla aranızdaki gerginliğe dikkat etmelisiniz. Dolunayın gerginliği yükseliyor! 10 Ağustos'ta saat 21.10 da  ise KOVA burcunda Dolunay, Süper ay  gerçekleşecek. (Süper Ay, ay ve dünyanın birbirine  en yakın olduğu zamana denir). Dolunaylar, bilindiği gibi olayların en ışıklı ve büyüdüğü dönemlerdir. Kova burcu, aydınlığın, yenilenmenin, özgürlüğün burcudur.  Dolunayda her şeyi, daha çok hissederiz, olanı biteni görürüz, farkındalığımız artar. Duygularımız ve mantığımız arasında bocalarız. Dengelemekte zorlanabiliriz. Ancak dolunaylar bitişlerdir. Bir süre önce başlamış olan konular artık sonlanırlar. Tüm parlaklığıyla görünürler, gizli saklı ne varsa aydınlanır.  Dolunaylar, 3-4 gün stresli olurlar, daha sonra enerjileri azalır, 17 inde son dördünde ise, taşlar yerine oturur. Bu dolunay, Kova-Aslan-Boğa-Akrepler için daha mücadeleci ve etkili olabilir.

4, 5 Ağustos Pesti ve Salı öğlene kadar: Ay tutkulu Akrep burcunda,  bazı konularda kuşkular, derin hisler içinde olabiliriz. Her şeyin altında bir şey aramamalı, nefret ve kin gibi duygulardan uzak durmalıyız. Venüs'le güzel açısı, finansal konuda yardım edebilir. Çok sevdiğimiz olaylarla da karşılaşabiliriz. Resmi daireler, devletle ilgili konular, banka, krediler, borçlar, alacaklar, mal mülk, doğum ve ölümle ilgili konular bu günlerde hareketlenebilir.

6,7 Ağustos Ay rahat Yay burcunda, günlük hayatınız daha enerjik, şevkli, hızlı, yapıcı geçecektir. Maneviyatımız güçlenecek, olaylara daha pozitif bakabilir, inançlı olabiliriz. Özgürlük de sizden yana çalışır. Eğitim konuları, seyahatler, basın medya yabancılarla ilişkiler bu günlere denk gelebilir. Çabalarınız boşa çıkmaz.

8, 9 ay Oğlak burcunda, haydi artık çalışma zamanı, Oğlak burcunun doğasında oturmak yoktur. Bu yüzden harekete geçmeli, sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Devletle ilgili konular, otorite figürleri, ciddiyet isteyen işler hayatımızda.

10 Ağustos, ay Kova burcunda ve DOLUNAY!  Toplumsal hareketler, grup çalışmaları, arkadaşlıklar, dostluklar ön planda. Herkes bir amaç uğruna hareket etmekte. Kolektif çalışmalar içindeyiz. Kareler (güneşin Satürn'le karesi ve Uranüs'le olumlu açıları) ve olumlu açılar, kurulu düzenle yenilikler arasında bir çatışma yaşanacağını da göstermekte. Grup bilinciyle hareket etmeye çalışmalıyız.

Ay boşlukta günleri: 4 Ağustos Pazartesi saat 20.43 den 5 Ağustos Salı 13.19a kadar, 6 Ağustos Çarşamba 17.52 den 7 Ağustos Perşembe günü saat 16.39 a kadar, 9 Ağustos Cumartesi 11.09 dan aynı gün 16.53 e kadar ay boşlukta kalacak. Sonuç almak istiyorsanız, önemli işlerinizi bu saatlere denk getirmemenizi öneririm.

Ateş + Öncü
KOÇ: (21 MART - 20 NİSAN) – 8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, çocuklarınızı ilgilendiren konularda yenilenmeler yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınız renklenebilir. Yaratıcılığınız ortaya çıkabilir. Bu konuları iyi değerlendirin. Ancak riskli konulardan uzak durmalısınız. Abartılı bir şekilde kendinizi göstermekten, keyiflere giden aşırı para harcamalarından kaçınmalısınız. Çok fazla risk almadan, dikkat edip sabırlı davranırsanız kazançlı olursunuz. 10 undaki dolunay da ise,  bir süre önce, 27-30 Temmuz gibi, yeni ayla hayatınıza giren yenilikler, aşk, sanatla ilgili teklifler, yaratıcı çalışmalar, seyahat yada çocuklarınızın durumuyla ilgili konulara açıklık gelecektir. Aslında bu dolunay, Şubat aylarında hayatınıza giren arkadaş ve dostlarınızla da ilgili değişimleri bir sonuca bağlayacak. Dostlarınız hakkında yeni şeyler keşif edebilir ve kararlar alabilirsiniz. Dolunay 3-4 gün stres verebilir, ancak bazı şeyler öğretici olacaktır. Sabır etmek ve beklemek gerekir, 17sinde taşlar yerine oturur.

Toprak + Sabit
BOĞA: (21 NİSAN – 20 MAYIS)  - 8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, ailevi konular ön planda. Çocuklarınız, aile büyükleriniz, kardeşinizle ilgili bir takım konuları halletmek, konuşmak için fırsat olabilir. 10 undaki dolunay da ise,  bir süre önce, 27-30 Temmuz gibi, yeni ayla hayatınıza giren yenilikler, çocuklarınızın eğitim koşulları, finansal konuları, ailenin malı mülkü, babayla ilgili toprağa ait konularda bir sonuç almanız mümkün. Emlak, alım satımla ilgili konuşmalar yapılabilir. Özellikle yakın çevreniz, akrabalar, kuzenler, kardeşinizle ilgili konularda bazı sonuçlar alabilirsiniz. Kafanızı kurcalayan ailevi konularda çözüme gitmeniz, psikolojik olarak etkileyen olaylara çözüm arayışlarınız sonuç verebilir. Aslında bu konular hayatınıza Ocak 2014 sonu girmiş olmalı, bu dönemde de bitirecek, temizleyeceksiniz. Dolunay 3-4 gün stres verebilir, ancak bazı şeyler öğretici olacaktır. Sabır etmek ve beklemek gerekir, 17sinde taşlar yerine oturur. Her şeyi açığa çıkarmak dolunayın işidir, sizde bundan faydalanıp aklınıza takılanları temizlemelisiniz aksi takdirde çözemediğiniz, atamadığınız, bırakamadığınız konular devamlı kafanızı ütüleyip rahatsız edeceklerdir.

Hava + Değişken
İKİZLER: (21 MAYIS - 21 HAZİRAN) –  8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile,  yazı çalışmalarınız, eğitimle ilgili konularınız, kardeşlerle, akrabalarla anlaşmalarda şanslı olduğu dönemler olabilir. 10 undaki dolunay da ise,  yakın ve uzak çevreler, seyahatler gündeme gelebilir. Sosyal medya ile ilgili konular, gazetecilik, internet, iletişim eğitimle ilgili konularda bir karar vermeniz yada uzun süredir uğraştığınız bir konuda sonuç almanız mümkün. Bazı şeyler netleşecek. Kardeşiniz ya da çok yakın dostlarınızla da fikir alışverişinde olabilirsiniz. Eşinizin akrabalarına, onların görüşlerine de önem vermelisiniz. Yabancı gruplar ya da yurt dışından gelen kişilerle de birlikte olmak durumunda kalabilirsiniz. Çok hareketli bir iş ve günlük yaşantınız var. Ocak sonlarında hayatınıza yenilikler girmiş olmalı, yabancı bir çevre, eşinizin ailesi, akrabaları yada kafanıza taktığınız eğitim programları, hukuki konular gibi. Dolunayda bu konularla ilgili kararı verecek artı bazı şeyleri netleştireceksiniz.  Dolunay 3-4 gün stres verebilir, ancak bazı şeyler öğretici olacaktır. Sabır etmek ve beklemek gerekir, 17sinde taşlar yerine oturur.

Su + Öncü
YENGEÇ: (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ) –  8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, yeni müşteriler, anlaşmalar kontratlar için şanslı günleriniz, bu günleri kullanmanız, önemli imzalar atmanız mümkün. 10 undaki dolunay da ise,  bir süre önce, 27-30 Temmuz gibi, yeni ayla hayatınıza giren yenilikler, iş durumları, finansal konulara açıklık getirebilir, sonuç alabilirsiniz. Aslında bu çalışmalara, Ocak sonlarında girdiniz. Hayatınıza yeni projeler, borçlar, alacaklar, tedaviler başlattınız.  Bu dolunayda bu konuları sonuçlandırabilirsiniz. Üstünüzdeki yükleri atabilirsiniz. Mal, mülk taşınmazlar, dükkan konusu, satın almak istediğiniz işle ilgili konular bu tarihlerde ses getirebilir. Devlet daireleri, yada devletle ilgili konular, yatırımlar gündemde. Hukuki mücadele sonuç verebilir. Spekülatif konularda çok fazla risk almaktan çekinin. Dolar, faizin oynak zeminlerde olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Sportif bir alanda ve ya yaratıcı, sanatsal bir sektörde çalışıyorsanız, yükselme şansınız yüksek. Güçlü veya yaşça büyük kişilerden destek almanız mümkün. Çocuklarınızla ilgili konular, çok hızlı yenilenmeler içindesiniz. Dolunay 3-4 gün stres verebilir, ancak bazı şeyler öğretici olacaktır. Sabır ve beklemek gerekir, 17sinde taşlar yerine oturur.

Ateş + Sabit
ASLAN: (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS) – 8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, kişisel konularda akıllıca kararlar verebilir, beklettiğiniz projelere başlayabilirsiniz. Kendinizle ilgili değişiklikleri, hayata geçirmekte şanslı olduğunuz bir gün. Karşıt burcunuzda gerçekleşen 10 undaki dolunay da ise,  evlilik ilişkileri gündeme gelebilir. Bazı konularda karar verdiğiniz yada sonuç aldığınız bir dönem olabilir. Aslında, Ocak sonlarında hayatınıza giren olaylarla, ilişkilerle, yakın arkadaşlıklarla, iş ortaklarıyla ilgili sonuç aldığınız bir dönemdesiniz. Bazı olayları konuşarak netleştirmeli, bu konudaki sıkıntıları atmalısınız. Ortaklı konularda, anlaşmalarda yeni kararlar alabilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin duygularına da önem vermeli, onların görüşlerine saygı duymalısınız.  Evinizde hareketli olduğunuz dönemler. Sıkı bir çalışmayla, sabırla bazı zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Katı kuralları eski kalıpları kırmak, yeniliklere, gelişen olaylara açık olmak gerekebilir. Bu dolunayda uzun süredir sizi zorlayan bekleten iş ve ortaklıkla ilgili geçmişten gelen bazı konuları gündeme getirebilir. Dolunay 3-4 gün stres verebilir, ancak bazı şeyler öğretici olacaktır. Sabır ve beklemek gerekir, 17sinde taşlar yerine oturur.

Toprak + Değişken
BAŞAK: (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL)- 8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, işinizle ilgili bazı konularda haberler gelebilir.  10 undaki dolunay da ise,  bazı konular aydınlanabilir. Aslında bu konular Ocak sonunda hayatınıza girmişti şimdilerde ise netleşecek. Bu dönemlerde, geçmişten gelen bazı konular açığa çıkabilir. Gizli saklı konular, gündeme gelebilir. İş konusunda daha önce fark etmediğiniz şeyleri keşif edebilir, bir karar vermek durumunda kalabilirsiniz. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir. Henüz harekete geçmenin ve pozisyon almanın mümkün olmadığı bir dönemdir. Geçmişle alakalı olayların hayatınızı negatif etkilemesine müsaade etmemeli, Jüpiter'inizin size yardım edeceğini unutmamalısınız. Kafanızda atmak istediğiniz şeyleri atarak, düzlüğe çıkabilir, hangi projeyle yolunuza devam etmek istiyorsanız seçiminizi yapmalısınız. Harekete geçmekte henüz erken olduğunu uygun zamanın gelmediğini ay sonunu beklemenin daha hayırlı olacağını düşünmelisiniz. Sadece bazı şeyleri netleştirin, gereksizleri atın ve bekleyin. Bu arada, meditasyon, dua benzeri çalışmalar, ruh sağlığınıza iyi gelecektir. Pozitif düşünmeli düşünceleri aşağı çekmemelisiniz. Dolunay 3-4 gün stres verebilir, ancak bazı şeyler öğretici olacaktır. Sabır etmek ve beklemek gerekir, 17sinde taşlar yerine oturmaya başlar.

Hava + Öncü
TERAZİ: (24 EYLÜL - 23 EKİM) –  8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, grup çalışmaları, yeni organizasyonlarda şanslı olduğunuz söylenebilir. Yeni destekler gelebilir. 10 undaki dolunay da ise,  bir süre önce, 27-30 Temmuz gibi, yeni ayla hayatınıza giren faaliyetler, sosyal ortamlar, büyük organizasyonlarla ilgili sonuçlar alabilirsiniz. Aslında, Ocak sonlarında gerçekleşen hayatınıza giren, aşk ve çocuklarınızla ilgili konular bu dönemde sonuçlanıyor. Yeni partiler, iş toplantıları, organizasyonlar düzenleyebilirsiniz, eğitim gruplarına katılabilirsiniz. Aşk hayatınızı, keyiflerinizi, çocuklarınızı da ihmal etmemeye bakmalı, her ikisini de dengelemelisiniz. Çalışmalarınız, finansal yönden de hareketlenebilir. Yeni kaynaklar bulmak için biraz daha hareketli olmalısınız, Neptün çalışma evinde uyuşukluk verebilir. Ancak bir süre sonra etkisi geçince sizi daha dinamik kılacaktır.  Yeni çevreniz, gruplar sizi canlandıracak. Dolunay 3-4 gün stres verebilir, ancak bazı şeyler öğretici olacaktır. Sabır etmek ve beklemek gerekir, 17sinde taşlar yerine oturacaktır.

Su + Sabit
AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) –  8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, işle ilgili konularda şanslı tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerden, finansal destekler almanız mümkün olabilir. 10 undaki dolunay da ise,  kariyer hayatınızda çok büyük yenilikler yaşayabilirsiniz. Büyüme, yenilenme söz konusu, belki de ummadığınız bir teklifle karşılaştınız yada karşılaşabilir, karar verebilirsiniz. Aslında bu konular, Ocak sonlarında hayatınıza girdi, yeni projelere, yeni bir işe, yurt dışı bağlantılı konulara başladınız. Ev ve iş arasında gidip geldiniz. Şimdilerde ise artık sonuçlar alacaksınız. Eğitimle ilgili de karar verebilir, erasmus, yüksek lisans, doktora gibi programları netleştirebilirsiniz. Aile içinde sorunlar varsa bu konulara da eğilmelisiniz. Eşinizin akrabalarıyla ilgili konularda bir sonuç almanız da mümkün olabilir. Yolculuk planları da yapılabilir. Ciddi sorumluluklar alıyor, cesaretinizi apaçık ortaya koyuyorsunuz. Başarılarınızla görünür hale geleceksiniz. Eğitimle ilgili beklediğiniz haber gelebilir. Bu konuda alacağınız sonuçlar sizi başarıya götürecektir. Dolunay 3-4 gün stres verebilir, ancak bazı şeyler öğretici olacaktır. Sabır etmek ve beklemek gerekir, 17sinde taşlar yerine oturur.

Ateş + Değişken
YAY: (23 KASIM - 21 ARALIK) - 8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile eğitim çalışmaları içine girebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı konular gündeminize girebilir. Bu konularda şanslı olduğunuz günler denilebilir.  10 undaki dolunay da ise,  yabancı şirketler, uzaklarla ilgili konular ya da uzaklarda yaşayan akrabalarınız gündeme gelebilir. Bazı kararlar verebilirsiniz. Yeni teklifler alabilir, hayatınızda yeni sayfalar açabilirsiniz. Bunlar ilk başlarda zor görünse de siz adım attıkça başarılı olduğunuzu fark edeceksiniz. Seyahatler, hukuki konular varsa bunlarda gündeme gelebilir, sıkıntılı bir süreçten kurtulma şansı yakalayabilirsiniz. İşinizi de büyütmek konusunda şanslısınız, uluslar arası piyasalara, ticarete daha geniş açıdan bakabilirsiniz. Seminer vermek, kitap yazmak yayınlamak içinde yeni bir süreç olabilir. Aslında bu konular hayatınıza Ocak sonlarında girmişti şimdilerde ise netleşiyor, kafanızda bu konularla ilgili soru işaretlerine çözüm bulacaksınız. Yakın çevrenize, akrabalara, kardeşlere daha çok önem vermeli, onları da anlamaya çalışmalısınız. Dolunay 3-4 gün stres verebilir, ancak bazı şeyler öğretici olacaktır. Sabır etmek ve beklemek gerekir, 17sinde taşlar yerine oturur.

Toprak + Öncü
OĞLAK: (22 ARALIK - 20 OCAK)-  8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, resmi daireler, bankacılık işlemleri (kredileri alacak borçlar gibi) sıkıca pazarlıklar yapabilirsiniz bu konuda şansınız açık olabilir. İkna etme kabiliyetiniz artıyor. 10 undaki dolunay da ise,  ortak paylaşımlar, müşterek hesaplar, geçmişten gelen borçlar varsa bu dönemde bu konularla ilgili bir sonuç almanız mümkün olabilir. Aslında bu konular hayatınıza Ocak sonlarında girmişti, artık karar verme ve sonuç alma zamanı geldi. Gelecek bir paranın habercisi de olabilir. Tedaviler, hastalıklar, büyüklere ait operasyonlar psikolojik destek bekliyorsanız bu dönemlerde sonuç alabilirsiniz. Eşinizin gelirinde artış beklenebilir ya da ortak hesaptan mülk sahibi olma durumları gelişebilir. Ödemelerinizi gerçekleştirebilecek kaynaklar bulmanız mümkün. Dolunayın stresi sizi çaresizliğe sürüklemesin etkisi 3-4 günden biter sabırlı olmalısınız. Çocuklarınızın güçlendiği dönemler, onların eğitimleriyle ilgili destek almanız da mümkün olabilir. Gruplar içinde de çok aktif bir dönem.

Hava + Sabit
KOVA: (21 OCAK - 19 ŞUBAT) – 8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, ortaklı anlaşmalar sıkı pazarlıklar kontratlar, yeni projelerle ilgili konularda şanlısınız. Burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek bu çok önemli enerjisi oldukça yüksek. Hayatınıza Ocak sonlarında giren konular var, sanatsal projeler, ortaklaşa konular, güçlü kişilerle işbirlikleri, 10 undaki dolunay da ise bu konularla ilgili bir sonuç alabilir, imza atabilirsiniz. Avukatlar, danışmanlar, yabancı bağlantılı şirketler, basın medyadan güçlü kişiler artık hayatınızda olabilir. Ancak dolunay olayları büyütebilir, olası anlaşmazlıkları büyütmeyin, sakin olmaya çalışmalısınız, bir anda parlamayın ortaklarınızı da dinlemek durumundasınız. Dolunayın stresi sizi çaresizliğe sürüklemesin etkisi 3-4 günden biter sabırlı olmalısınız, 17 sinde taşlar yerine oturacaktır. Eşinizle, ortağınızla birlikte bir karar aldınız ve bu kararı yerine getirmek durumundasınız. Bir çok planlama ve düzen oturmak üzere. Evlilik hayatı gündeminize gelebilir. Karar aşaması.

Su + Değişken
BALIK: (20 ŞUBAT - 20 MART) – 8 inde Merkür/Güneş kavuşumu ile, yeni müşteri ilişkileri, pazarlama, organizasyonlu konularda başarılarınız artabilir. Ortak anlaşmaların kapıda olduğu dönemlerde, detaylarla ilgili konular, ön hazırlıkları tamamlayabilirsiniz. Müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz. 10 undaki dolunay da ise, bir işin sorumluluğunu üstlenebilirsiniz. Sevdiğiniz insanlarla birlikte verimli ve ciddi çalışmalar yapabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerden destek alacaksınız. Şimdiye kadar kimsenin öğretmediği vermediği bilgilere onlar sayesinde sahip olacaksınız. Yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Dükkan değiştirebilir, yeni bir iş yerine yerleşebilirsiniz. Teknolojik aletler alabilirsiniz. İşinizi seveceksiniz. Daha düzenli olacaksınız, merak etmeyin. Eğitimle ilgili çalışmalarınızda daha yapıcı olabilirsiniz. Sağlıkla ilgili iyi haberler de var. Kısacası, Ocak sonlarında hayatınıza giren projelerin sonuna geldiniz. Dolunayın stresi bıkkınlık ve çaresizlik verebilir. Etkisi 3-4 günden biter sabırlı olmalısınız, 17 sinde taşlar yerine oturacaktır.