Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Gülümse
Gülsen GürGülsen Gür

Kalem yürek yakaladı...

03 Haziran 2012, Pazar - 00:14
Yaşamımda sizden, sene geçişler zaman alır. Bilirim '' siz '' sevgiye mesafe koyar ama isterim ki karşımda ki bana '' sen diyebilirsin '' desin. Sevgili Niver Lazoğlu'nun ilk yazısıyla Pariyazarlarda tanıştığımda çok okuyan bana oldukça sıra dışı geldi. Kendine has bir usllupla yazmıştı yazısını. Birikmiş yazılarının hepsi birbirinden ilginçti. Kimdi? Merak ettim.Resminde kızım yaşlarında güzel bir kızla tanıştım. Bumuydu? Mevlana'nın, Yunus Emre'nin yüzyılımızın versiyonu dedim.
Yazılarının altına yaptığım her yorumumun altına, yüreğinin sesiyle son derece nazik teşekkürler yazdı. Günün birin de '' Lütfen bana Niver değin '' Demezmi, inanılmaz sevindim.
''Siz''in sevgi mesafesini kaldırmış olduk. Böylece ona Niverim demeye başladım. Dost biriktirdiğim Kumbarama Tanrının yeni bir hediyesiydi benim için.
Yazılarını bir defa okumakla yetinmiyor, bir kaç kez okuyordum. Her okuyuşumda cümleler ayrı bir anlamla yükleniyordu. Kitabı varmı acaba diye düşünüyordum ki . Bir kaç gün sonra kitabının çıktığını öğrendim.
Hediye paketi sunumlu '' Niver '' le Antalya'da tanıştım. Onu çok sevdim o artık benim Baş Ucu Kitabım. Etejerimin üzerindeki Gece Lambamın yakın arkadaşı. İki ışık yanyana......
Aklıma estikçe okuyor, her seferinde ilk sefer okuyormuşum gibi keyif alıyorum. Bazen niyet bile tutuyorum. Gözlerimi kapayıp bir sayfa açıyorum.Kendimce yorumlar yapıyorum,kimi zaman gülümsüyor kimi zaman '' ama olmaz ki '' diyorum. Anlıyacağınız '' Niver '' benim en yakın arkadaşım.
Bu ara biraz ortalardan kayboldum.Birde baktım Niverim yine birbirinden güzel, duygu yüklü yazılar yazmış. Ben bu yaşımda bu yüreği zengin, güzel kızdan çok şeyler öğreniyorum.
Onu seviyorum, ama en çok mütevazılığını.
Bulunduğun yere çok yakışıyorsun Niverim......
Başarı doruğuna uçarken,kanatlarının altında, yüreğinin rüzgarı olacaktır, bunu unutma..........