Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Bakkalda
Zahit BabaZahit Baba

Kahveye, çaya bekleriz

13 Nisan 2011, Çarşamba - 16:07
Nişantaşında ezcanede başlayan iş hayatımda kader beni bakkal sahibi yaptı…Yıllarımı aynı sokakta aynı isimlerle geçirdim…Çocuklarım Hacı Emin Sokakta büyüdü…Artık semtin bakkalı olmak bir yana her müşterim hepsi dostlarım arkadaşlarım yoldaşlarım oldu….Her ne kadar komşuluk yok diye iddia edilse de sokağımız bunun aksı bir durumunu ortaya koyuyor….

Kahvemiz, çayımız her daim mevcut dukkanımızda, muhabetler yaşamın farklı kesitleriyle bizi bir ediyor. Güne çok erken başlıyorum….Artık komşularla buluşma durumuz da böylelikle başlıyor….

En asıl en önemli ve en vazgeçilmezin Beşiktaş ilk konumuz olur her zaman….Takımıma sonuna kadar sadığım….Ama takım yenildimi o gün biraz zor geçiyor desem sanırım yalan olmaz….Lakin böylesi bir muhabet ortamı bile hayatı ve bizi çok mutlu kıllıyor…
Üst komşum Niver den Zahit Baba burdaki muhabetleri bizlerle paylaşırmısın öneri gelince….Doğrusu once şaşırdım ama daha sonra neden olmasın diye yola koyuldum…Umarım günü ve hayatı anlamlı kılan Bakkalda köşemde sizlerden kendinizden bir seyler bulabilirsiniz….

Dediğim gibi siyah beyaz muhabetler, sırası geliyor politikaya, sırası geliyor, ekonomiye, sırası geliyor komediye kadar uzanıyor….

Ama simdiden söyleyeyim en ağırlıklı konumuz hep ama hep futbola dayanıyor….
Eeee ne de olsa yıllardır bitmeyen bir aşk değil mi….İyi günde kötü günde paylaşımlar bizi biz yapıyor….
Bakkalda söyleşileri elimden geldiğince sizlere aktarmaya çalışacağım….
Marketler arasında yok olmayan Aslı Bakkal a, yolunuz düşerse hepinizi beklerim çay da kahve de hepsi var…Yanlış anlamayın alışveriş için değil muhabet için…

Görüşmek üzere ben Zahit Baba