Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

İyi ve huzurlu bir bayram olsun...

24 Eylül 2015, Perşembe - 00:35
İyi ve huzurlu bir bayram dileklerimle sevgili pari dostlarımı selamlıyorum,
Sözüm ona  bize hergün bayramdı ya, birde baktımki yok yahu öyle değilmiş bu bayram bir başka ;önceden kestirilmiş ,hesaplanmış herşey sanki.Millet biraz daha uyusun,cebinde olmayan parayı iyice harcasın,esnaf bağırıp çağırmasın.
Turizmci dostlar alınmasın onlarda zaten kötü bir sezon geçirdiler  daha da kötüye gitmesin derken işler güçler, herşey planlı programlı dokuz güne bağlandı adeta.
Şehirler, kentler boşaldı uçaklar,otobüslerde yer kalmadı çuvallar boş gidecek memlekete dolu dönecek yine;önümüz malum kış uzun ve masraflı.Eğer yollarda kaybetmezsek yine canları.
Adı ne bayram, anlamı ve telaşı özünü kaybediyor sanki eskisi gibi gelmiyor, gelemiyor bu defa bana. Sizi bilmem ama ben yeni tatilden dönmüş ve tam gaz işin tam ortasına son sürat dalmış biri olarak bile ,şu  tatil bahanesini ne çok bekliyormuşum meğer,bedenlermi yoksa ruhlarmı yorgun bilemedim,belliki var ortada  bir terslik hani deliye hergün bayramdı,içerdekiler daha huzurlu  onların hunileri şeffaf biz ise rengarenk taktık da ne oldu sanki.
Herkes bir acele bir telaş da hayat kaçıyor sanırım, halbuki garda bekleyen çatıdaki martılardan başka kimseyi görmüyorum onlarda  birazdan denize değil mahalle arasındaki çöplüklere dadanır bir lokma ekmek için
Tuhaf bir dünya, vesselam
herkese huzur ve sağlık diliyorum