Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Gülümse
Gülsen GürGülsen Gür

Işığın sonsuzluğu...

05 Nisan 2012, Perşembe - 15:06
Merhaba, ben '' Çiçek'' .....
Tüm çiçek arkadaşlarımın elçisiyim,
Nedir bu çiçeklerin çilesi ? Kendilerini sevdalı zanneden gönüllerden. Hep dillerinindeyizdir, kimi zaman'' Sevda türküleriyizdir '', kimi zaman '' Kahır mektupları hasret kokan ''. Renklerimiz ile '' Gökkuşağızdır '', dallarımızın her biri '' Yediveren '' . Kimi zaman ceplerde '' Mendil '', kimi zaman lepiska saçlarda '' Taç ''. Kimi zaman rakı bardağında '' Sarhoş ''.......Ah....birde bilinse kıymetimiz.
Gül, deliler gibi severde bülbülü, göresi gözleri görmez bir türlü o narin gülü. Bülbül aşıkmış da güle, gül naz edermiş bülbüle. Koskoca bir yalan. O çoook uzaklarda şimdi. Nazende güller annelerimizde babalarımızda takılı....Şİmdiki bülbüllerde bir naz, bir naz.
Leylakların altında fısıldaşırlar, lafta kıyamazlar Manolyalara, Sarı Mimozalar, gönül bahçelerinin gülşenleridir, gönül bahçelerinde açan son güllerizdir, kış dallarında ki tomurcuklar. O Ajda' nın şarkısının sözüdür.....'' PALAVRA ''.....
Hepimiz dile gelsekde etsek şikayet '' kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime '' diyen aşığa. Ağlıyacağına sevmesini bil, bil ki sevmeği o da sevsin seni hemde seninkinin bin misli.
Nedir bu çiçeklerin arkasına sığınmak. Çıkart çiçeklerle bezenmiş maskeni. Sen, '' SEN '' gibi sev, '' GÜL '' gibi değil.
Gül değince, o da ayrı bir limandır, bu sevgi bilmezlerin demir attığı.
Gülünce gözlerinin içi gülüyor....
Gülümse....
Gülmek sana yakışıyor....
Gülen bahtımsın....
Gülsen gülün olayım derler, derlerde bir tebessümü çok görürler sevdalılarından. Oysa Güller, Mimozalar, Leylaklar, Manolyalar adlarını değiştirip birer narin kelebek olup konmak isterler dudaklara.
Aşkın kaderi, alın yazısı '' KISA ''.....
Aşık demiş ya '' Gülü sevme, ömrü az olur '', Kelebeklerinkide bir gecelik değilmi ?
Gel sen ışığı sev. O sonsuz......Sabahın ilk ışıklarını ışığına maya et, taşsın kabarsın. Sen bir Şelalesin..... O bir DENİZ.........