Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Konuk Odası
Sosi CindoyanSosi Cindoyan

Hediyeden taşanlar...

30 Aralık 2013, Pazartesi - 11:22
Yeni Yıl, yeni bir umut, yeni bir ışık, yeni ufuklarla bize hediye gibi sunuluyor.
Kırmızı bir kutu veya kardan adamların bu kez bizi ısıttığı bir hediye kutusudur bu, rengârenk kurdelelerle bağlanmış, minik Noel Babalar, narlar, kar tanecikleri ile süslenmiş. Ömür hediyesidir bu ve eğer bize nasip olmuşsa şükredip, sevinerek alırız onu. Kabul edip etmeme şansımız olmadığı gibi, seçme şansımız da yoktur, bizim için kutunun ufak veya büyük olması da önemli değildir yeter ki bu kutunun içinde dört mevsimlik bir ömür bulunsun ve onu besleyen mutlu huzurlu bir hayat bize sunulsun.
Hediye almaktan kim hoşlanmaz? Biri sizi düşünmüş, sizin onu hatırlamanızı arzu etmiş ve hele size hitap eden bir hediye almışsa mutluluğunuz şüphesiz ona da yansır. Hediye vermek bir sanattır. Her mutlu günün kendine has anlamlı hediyesi olduğu gibi, bazı hediyeler de hayat boyu ruhunuzu okşar.
Yeni Yılda size sunulan bu muhteşem hediyenin mutluluğunu sevdiklerinizle paylaşmak en doğal duygudur. Umut yılını bir kadeh içkiyle,  sürprizlerle kutlamak da kadere renk katmaktır.
Bir Yeni Yılı daha karşılıyoruz. Ufukta bir ışık var, bu ışık kimler için parlayacak? Hayaller var, bu hayalleri emek verenler gerçekleştirecek. Vaatler var, ufkunu görebilenler bu vaatleri tutacak. Ümitler var, azimle istemesini bilenlerin olacak. Beklentiler, lâyık görenlerin elleriyle size ulaşacak, hayatı hesaplamak paylaşımlarla feraha çıkacak ve mutluluk kıymet bilenin olacak.
Dilekler var….Benim de dileğim, yüreğimin ta derinliklerinden sevdiğim, içim titreyerek sarıldığım, beni duygularımla yaşatan canlarımın ömür hediyelerinden etraflarına sevgi çiçeklerinin saçılması, huzur kelebeklerinin uçuşmasıdır. Bolluk ve bereket içinde esenlikler dilediğim canımdan can, gözümde nur, ruhumda bir nefes olan sevdiklerimin mutluluğudur.