Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Tatlı Cadı
Lerna Kaprielyan BağdasaroğluLerna Kaprielyan Bağdasaroğlu

Hazan sarmış Beyoğlu'nu...

31 Ekim 2013, Perşembe - 23:46
En sevdiğim mevsimdir sonbahar. Eylül’ü, Ekim’i devirdik, Kasım’a girdik. Güneş kavurmuyor, yüzünü gösterdiğinde içimizi ısıtıyor. Ağaçlarda yapraklar yeşilin, sarının, kırmızının tonlarıyla görsel şölen sunuyor.
Yazın yorgunluğunu atarken, kışa hazırlıyor bizi.
Hele hele Beyoğlu sonbahara bürününce, bir başka güzel bir başka özel oluyor.
İşte o zaman Beyoğlu’na bayılıyorum. Muhteşem havada, muhteşem İstiklal Caddesi’ni gezerken, Teoman’dan İstanbul’da Sonbahar’ı mırıldanıyorum.
Bir yanda çalgıcılar, bir yanda kestane kebap satan satıcılar, her köşesinden tarih akan daracık sokaklar, heybetli taş binalar, cıvıl cıvıl  cafeler. Kilise çanı ezan sesine karışıyor .
Kalabalığın arasında huzur buluyor ruhum. Sahaflara girip saatlerce kitap karıştırasım var. Hayattan bir saat çalıp, Çiçek Pasajı’nda kokoreç yiyesim var yine. Üstüne de çocukluğumdaki gibi pamuk şeker alasım var ama satan yok, ne yazık ki…
Tramvayın sesi ne güzel kulak kabartana. Turistler hayranlıkla seyrederken etrafı, buralar benim edasıyla gezmek ne hoş.
Bu şehrin bir parçası olabilmek bile mutluluğa mutluluk katıyor. Hazan sarmış Beyoğlu’nu, yaşamak ise daha öte bir şey...