Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Hazan mevsimi geldi...

05 Eylül 2017, Salı - 00:37
Merhaba pari dostlarım ;
Aylardan eylül ve mevsim itibarı  ile de hazandayız.Aslında kendi deneyimlerimden yola çıkarak bir iki dip not düşelim istedim bu yazım da sizlerle hep birlikte.Hem kim bilir belki başka dostlarda aynı hissiyatı paylaşıyor da olabilir.
Her şeyden önce değişim zamanıdır eylül henüz yazın rehavetini sindirmişken bedenlerimiz önce hafiften esen biraz daha serin rüzgarlar başlar ,derken artık zamanını ve ihtişamını doldurmuş sararan yaprakların ağacına biraz buruk vedası. İşlevini tamamlamış kafeterya sandalye ve koltukların bir sonraki bahara dek depoya kapanmaları.
Neon ışıklarını söndüren nice yaz Sevdalarına şahit olmuş mekanların solgun yüzleri ve sayamadığım niceleri. Buraya kadar sanki hep hüznün  ayak sesleri gibi geldi biliyorum ama inanın dostlarım durum pekte öyle değil. Zira benim başıma gelen en güzel şeyler hep bu değişim zamanında gerçekleşti.
Örneğin uzunca zamandır birbirimizi tanıyormuş gibi sarıldım sevdiğim kadına bir ömür, sonsuz bir gökyüzü gibi, onun içindir ki Eylül’de denizin de semanın mavisi çok daha derin sonsuz ve engindir. Hem sonra tatlı bir telaş vardı bu ayda, yeni umutlar, iş degistirmeler,tatilden arınıp güçlü ve motive olmuş bir şekilde yeni bir döneme başlama heyecanı.
Çocukları  ise ayrı bir telaş sarar tüm yaz boyu özledikleri arkadaşlarına kavuşma o sürede yaptıklarını paylaşma duygusu, yeni okul üniformaları, çantalar, kalemler kitaplar ne güzeldir o çocukluk halleri. Sonraki aylarda elbette mevsime uyup sert geçeceği belli kış için uyarır bizi eylül rehavete kapılma; ben hüznümle sana eşlik edeyim ancak sende hazırlıklı ol zor geçecek zamanlara dostunu, düşmanını bir kez daha gözden geçir.
Önceliklerini yabana atma sağlığını hiçe sayma çünkü o yoksa hiçbirsey sana bu değişimi yaşatacak kadar güçlü yanında olmayacak. Oysa ki kişi sağlığı, huzuru ve sevgi ile tutunur zamana ve yaşama.
Ve Eylül de  hatırlatır bunları hepimize çoğu kez olmasak da farkında.
Son olarak dostlarım ben Eylülü hep sevdim, seveceğim zira o bir öğreti, bir değişim ve sevda ayı  yol göstericisi bu fakir  ben de....
Hepinize dolu dolu tadını çıkaracağınız bir hazan diliyorum
Hoşça ve dostça kalın
04.eylül 2017
Bandırma