Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Dalida ÖzatayDalida Özatay

Hayaller gerçeğe dönüyor...

23 Mayıs 2011, Pazartesi - 21:41
Uzun zamandır kurulan bir hayalin şimdi tam ortasındayım. Aydınlık, bembeyaz, ferah ve heyecan veren… Bir hayalin gerçekleşme anına şahit oluyorum. Bu şahitliğim bana da heyecan veriyor. Bu hayalin kurulmaya başladığı andan itibaren aslında içindeyim ama olaylara olan fazlaca gerçekçi yaklaşımım ne yalan söyleyeyim bunun bu kadar hızla sonuçlanacağına ihtimal vermemişti.
Hayal, aylar önce kurulmaya başladı. O kadar işin arasında bunun olabilmesi için çok çalışıldı, üzerine çok düşünüldü ve en önemlisi de belli hedefler kondu. Hedeflerin ilk iki tanesi hayalin gerçekleşeceği semt ve tarihti. İşte o semtte aylar önce belirtilen güneşli bir mayıs gününde buradayız. Burası, şehrin en güzel yerlerinden birinde sevimli bir daire... İçindeki her şey ince zevkin ve titiz düşüncenin birer ürünü… Her eşyayı yerleştirdikten sonra birkaç adım geriye doğru çekilip tekrar tekrar bakıyor, en güzeli ve en doğrusu olması için… Şu cümle de ağzından hiç eksilmiyor; “Çok heyecanlıyım!”
Bir kadının 30’larını sürmesi gerçekten çok keyifli… Yaşam düzenini kurma isteği, yaşamdan ayrı bir zevk almaya da sebep oluyor. Koltuğunuz, perdeleriniz yada banyonuzun düzeni hepsi size ait. Belki yaşadığımız toplumda tüm bunlar evliliklerle gerçekleşse de salt buna gerek olmadığını düşünüyorum. İnsanların bir noktadan sonra biraz kendiyle kalmaları ve kendi düzenleri içinde ancak deşarj olabildiklerini gözlemliyorum. Biriyle hayatı paylaşmak kesinlikle muhteşem bir duygu olsa gerek. Ama bu noktada, o kişinin de en doğrusu olması gerekiyor. Yoksa neden bu birliktelik yani görev olmamalı evlilikler…
Evden sonra evlilik konusu açılmışken şimdi bu dairenin içinde koşturan kadın, başka bir hayalin peşinde. Hayali bu kez beyaz atıyla gelecek. Prensesi bir elini kadınına uzatırken ona güç ve güven verecek. Kadın ise hayaline sıkıca tutunacak ve gerçekleşmesinin huzuruyla beyaz bambulu terasında gün batımını izleyecek. Ben mi? Tabi ki bunun da gerçekleştiğini görerek çok ama çook mutlu olacağım. Hayal kurun ve gerçekleşmesi için hedefinize ilk oku atın.