Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Tatlı Cadı
Lerna Kaprielyan BağdasaroğluLerna Kaprielyan Bağdasaroğlu

"Hanım kızar, çiçek almazsak"...

14 Şubat 2014, Cuma - 00:48
Kimi günler, haftalar hatta aylar öncesinden planlar yapmaya başladı bugün için. Kimi içinse sıradan ve hatta para tuzağı bir gün.
Herkesin görüşüne saygım var , bir tek  ‘’Kutlamak lazım’’ psikolojisiyle, yapmacık ilgi ve sevgi gösterilerine anlam veremeyenlerdenim. 
‘’Bugün Sevgilier Günü hanım kızar çiçek almazsak’’ diyen adamlar, ‘’İnsan bari böyle günde bir demet çiçek alır, boyun posun devrilsin’’ diyen kadınlarla dolu etraf. Peki, eşi bozulacak diye çiçek alıp, buketi kapıda kadının eline  tutuşturmak suretiyle normal hayatına devam edenler az mı? Ne oldu kocan çiçek alınca? Aşk hayatınız mı canlandı aniden? Yine kanepede iki seksen uzanmış maç yorumu izliyor. Tek fark vazoda duran çiçekler. Adam gönlünde çiçek açtırabilidi mi ona bak!
Son yıllarda reklamlar sağ olsun, garibim erkekler çiçekle de kurtulamaz  oldu, pırlanta yüzük, kolye filan almak farz oldu. Tuhaf olan; kadınlar erkeğin sevgisini kaç karat yüzük aldığıyla ölçüyor, erkeklerse sevgilerini bütçelerini zorlayarak gösterme çabasında…
Arkadaşım, ayaklarını yerden kesen adama vurulduğu günü anlatmıştı.’’ Kar soğuğunda, açıkhavada oturdukları cafede elleri buz tutunca, erkek arkadaşı sigara alma bahanesiyle biraz ilerdeki Migros’a girip, bir çift eldivenle dönmüş. Duyunca yüzümde kocaman bir tebessümle sorduğum soruyu hatırlıyorum ‘’O eldivenlerle sadece ellerini değil, yüreğini de ısıttı değil mi?