Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Bakkalda
Zahit BabaZahit Baba

Güzel gün...

19 Nisan 2012, Perşembe - 16:19
Bu gün güzel bir gün... İzin günü olunca, çok daha özel oluyor... Komşularımla birlikte  eksiklerimizi temin etmek üzüre büyük marketin yolunu tuttuk... Nasıl olsa, oğlum Okan dükkanda ve aklımda yüreğimde rahat...

Yol alırken, dostlarım  hadi kahvaltı yapalım diye tutturdular. Ve mekan Saruhandayız.
Sınavım olduğu için, sarmısaktan uzak işkembeleri afiyetle içtim... Ardından iyi geçen sınav ve Ortaköy ü ziyaret.
İlk aralığa girer girmez dükkandaki kızlar el sallamıya başladılar çok güzel kızlar beni nerden tanıyorlar derken birtanesine hayırdır dedim kumpir istermisiniz demezmi hayır istemem dedim dolaşmıya devam ediyorum ben güzel çay içebilecegim yer arıyorum her taraf nargile bıra cafe meyhane.vay anasını bir kumpir satmak için oto garlarda olurya gel abi gel şimdi kalkıyor seni kolundan çekip götürenler gibi bu da onun başka versiyonu gözüne hoş gelenler dalıyor.yarım saat e yakın dolaştım sonunda istanbul meyhanesi yazarlar evinin karşısında adını tam hatırlamıyorum tipsy gibi o cafe ye oturdum çayda vardı ama güvenemedim çok kaynamış çay midemi bozuyor o nedenle bira söyledim patates söyledim acı sos istedim çök güzel servis bekleme yok 3 büyük bitirdim bu zaman süresince bir tanıdık yüz göremedim istanbul yabancılaşıyor mu acaba .
Saat 16.00 oldu bile.Galiba beni sınava getiren dostum Yusuf aradı.  Sınavı merak etmiş iyi geçtiğini söyledim. Birayı içmeye devam.
Sonrası Yusufla tekrar buluştuk ve tatil günümü daha da tatlandırmaya karar verdik. Kumkapı belediye tesislerine gittitk. Künefeler gelene kadar çaylarımızı içtik.. Böyle güzel bir künefeyi başka yerde yemedim. Sıcak ve güzel bir ortam.
Bundan sonra sık sık ziyaret edilecek mekanlar arasında yerini aldı bile.  Evet, alışveriş, sınav, cay kahve, içki, tatlı keyfi ve doyulmayan dostlarımla bir gün güzelleşti..

Çalışan için, izin günü çok kıymetli.
Hepinizin günleri güzel geçsin. ALLAHA EMANET OLUN