Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Güzel çocuklardık biz...

27 Kasım 2017, Pazartesi - 17:08
Ne güzel çocuklardık biz,içi dışı bir.İki yüzlülüğü tanımayan olduğu gibi bir dilim ekmeği ,sevgilinin acısını ,sevdanın derinliğini paylaşan,Acıya teselliyi ucuz şarap içerek İzmir körfezinde eski bir balıkçı teknesinde martılara imrenerek iki damla göz yaşını içine akıtan ,sevdası ,idealleri uğruna her şeyi göz önüne alan bir kuşağın çocukları.
Sonra büyüdük iyi ve güzel adamlar olmaya alışmıştı ir kez bünyemiz aksini bilmez yapamazdık.
Sonra kadınlar aldık hayatımıza onlara yar , dost şevkat ,sevi olduk,bebelerimiz oldu derken biz hala ayni kaldık hiç değişmedik ,zaman geldi koptuk birbirimizden ama gönül bağımızı koparmadık hiç her cenaze, düğünde bir araya gelebilsek de gönül koymadan Nerede kalmıştık la anılara tutunduk.
Dünya değişti,kirlendi,Mahallede top peşinde koşan ,sevgilisi için saatlerce yağmur altında bir minik gülümsemeyi görmeye ömrüm diyen o çocuklar hep kaldı içimizde. Yaş aldık,kirlendikçe her şey fark ettik ki aslında o çocuklar hala bizi devam faslında koruyan kollayan ilk günkü gibi.

Kim bilir bir sene sonra belkide bir musalla taşının yanında gelecek randevumuz o haylaz yaramaz saf ve temiz çocuklarla 
Her ne olursa olsun,iyi ki biz olduk,, iyi ki
Sevda için ,devrim için ,düşüp en onanmaz yaralarımızı aldık kendi payımıza düşen,
Ve şimdi o çocuklar ,o adamlar teker, teker sırasını veriyor diğerlerine.
Ne körfez ayni körfez, ne ucuz şarabın tadı eskisi gibi keyifli nede sevdalar vefalı ve beklentisiz.
Şuçlu aramak değil tabi ki tüm bu kelamlar sadece içimizdeki burukluğun sebebi belkide kim bilir belkide her şey martı kanadında eskisi gibi denize,gökyüzüne duyduğu özlem kadar sonsuz ve mavi ve derin..
Mutlu haftalar..


27 kasım 2017
15.57.

Bostanlı..