Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Güneş oğlak burcunda ilerliyor...

22 Aralık 2013, Pazar - 13:26
GÖKYÜZÜNDE BU HAFTA… 23 – 30 Aralık  2013 Haftası
(özellikle yükselen burcunuzu da okuyun)

21 Aralıkta Güneş Oğlak burcunda ilerliyor. 22 sinden itibaren Venüs Oğlak burcunda geri hareketine başladı. Merkür 24ünden itibaren Oğlak burcuna giriyor. 25 inde Mars Uranüs karşıt açısı var.  Daha kararlı ve planlı hareket etmeye gayret ediyoruz. Çalışmak, sorumluluk sahibi olmak, işlerimizi bitirmek için enerjimiz olacak. 25 indeki karşıt açı sizi aceleci ve agresif yapabilir. Baskıya ve zorlanmalara tahammülsüz bırakan bu günlerde, daha sakin olmaya gayret etmelisiniz. Venüs’ün geri hareketi ile, ilişkilerimizi, anlaşmaları, arkadaşlığımızı tekrar gözden geçirmek durumunda kalabiliriz. 23, 24 ü ay Başak burcunda ilerlerken, hizmet temaları öne çıkıyor, daha çok çalışmak, işleri düzene koymak gerekecek. Görev ve sorumluluklarımıza daha çok eğileceğiz, esnek olmaya bakmalıyız. 25, 26 i ay Terazi burcunda çok hareketli ve zor bir gün. Anlaşmalar, devlete ait konular, ikili ilişkiler önemli olabilir. Sabırsızlık, ani kararlar, muhalefet söz konusu.  Kopuşlar yaşamamak için tartışmalardan uzak durmak gerekiyor. Kazalara, sakarlıklara karşı dikkatli olun. 27, 28, 29 ay Akrep burcunda ilerlerken, duygusallık ön planda, geçmiş konuları gündeme getirerek kendinizle mücadele etmeyin. Son derece yapıcı işler çıkaracağımız, köklü değişimlerin hayatımıza gireceği günlerdeyiz.

Ateş + Öncü
KOÇ: (21 MART - 20 NİSAN) –  İş, kariyer konularına odaklı bir hafta sizi bekliyor. Önemli işlerin gerçekleştirileceği günlerdesiniz. Mesleki iletişimler önem kazanıyor. Göz önünde olma, olayları idare etme şekliniz, yapıcı koşullar içindesiniz. Babanızla veya otoriter konumda olan kişilerle etkileşim onlardan gelen destek artıyor. Terfi,  maaş artışı veya mesleki yükselme kendi işini kurma, gündeme geliyor olabilir. Özellikle, 25, 26 İkili ilişkilere, anlaşmalara dikkat etmek, sakin ve kontrollü olmak önemli.


Toprak + Sabit
BOĞA: (21 NİSAN – 20 MAYIS)  -  Yabancılarla bir arada olmak size çok şey öğretebilir. Değişik kültürde kişilerle tanışmak, yeni tecrübeler kazandırabilir. Yurt dışı konuları, yolculuklarla iç içe olabilirsiniz. Sesinizi duyurabilmek, daha fazla kitleye hitap etmek, hayat yönünüzü yenileyecek. Sergi, fuar, davet gibi etkinliklere de hazırlık yapabilirsiniz. Kanun, yasalar, okul, eğitim gibi resmi işlerle de ilgilenmek gerekebilir. 25,26 sı acelecilikten, sakarlıktan kendinizi koruyun, sağlığa dikkat!

Hava + Değişken
İKİZLER: (21 MAYIS - 21 HAZİRAN) –  Aşk hayatınızdaki hareketlilik, canlılık ve mücadele dikkat çekiyor. Üstünüzdeki sorumluluklar, ruhsal olarak sizi etki içine alıyor. Duygusal açıdan düşüncelerinizi sürekli yenileyin, hayata, olaylara daha pozitif açıdan bakmaya gayret edin. Hayatınızda önemli değişiklikler gerçekleşmekte, yeni bir sayfa açmaya hazırlık içindesiniz. 25, 26 aşkta sabırsız olmamaya, esnek olmaya gayret etmeli, finansal konularda risk altına girmemelisiniz.

Su + Öncü
YENGEÇ: (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ) – İkili ilişkiler ön planda, geçirdiğiniz son altı ayın muhasebesini yapmaktasınız. Merkür ve Güneşin karşıt evinizde olması, yeni anlaşmalara, ortaklıklara işaret ediyor. Hayatın getirdiği şartlar yönünde hareket edip, zorunlu anlaşmalara imza atabilirsiniz. Karşınızdaki güçlü kişilerin tutumu size güven vererek bu yolda hareket ettirebilir. Mücadele gücünüzü yitirmezseniz, doğru adımlar içinde ilerleyeceksiniz. 25, 26 ev sorumlulukları, çocuklarınızın konuları sizi yorabilir.

Ateş + Sabit
ASLAN: (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS) –Mesleki konular ön planda. Ciddi, sorumluluk isteyen yükler üzerinize binebilir. Hizmet temaları, başkalarına dönük yorucu çalışmalar içinde olabilirsiniz. Kuralcı kişilerle beraberlikler, günlük koşuşturmalar gayretindesiniz. Sağlık koşullarınızla ilgili önlemci ve plancı olmakta fayda var. Üstünüze yük bindiren kilolar varsa bundan kurtulmanın yolunu bulun. 25, 26 sı, yakın çevre, kardeşlerle
iletişimde dikkatli olmalısınız. Yolculuklar yaparken, araba kullanırken uyanık olun.

Toprak + Değişken
BAŞAK: (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL) – Yaratıcılığınız ön planda. Seyahatler, geziler, keyifleriniz gündemde. Sanat veya internet çalışmalarınızda sürekli bir düzenleme içindesiniz.  Yurt dışı veya medya, yayıncılıkla ilgili konularda yapıcı gelişmeler hız kazanıyor. Bu çalışmanın sonucunu ileride daha rahat görebileceksiniz. Özel hayatınız, aşk konularında yapıcı gelişmeler var. Geçmiş dönemden, bir ilişki tekrar gündeme gelebilir.  Çocuklarınızın sorumlulukları ile ilgilisiniz. 25, 26 finansal konularda aceleci davranmayın, risk almayın.

Hava + Öncü
TERAZİ: (24 EYLÜL - 23 EKİM) –  Girişimlere hız katmaktasınız. Risk almak, planladığınız konuları hayata geçirmek için mücadele ediyorsunuz. Marsın enerjisi sizi kararlı kılıyor. Ailevi ilişkilerin güçlendiği bir dönemdesiniz.  Ebeveynler, kardeşlerle etkileşim artıyor. Bir süredir birikmiş fikirler üzerinde düşünmek, belirsiz konuları ortaya çıkarmak ve düzenlemek için bir fırsat olabilir. 25,26 indeki açılar sizi zorlayabilir, eşinizle, bağlı olduğunuz kişilerle veya ortağınızla olan ilişkilere dikkat etmelisiniz. Dengeli davranmak gerekir, ipleri koparmayın.

Su + Sabit
AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) – Yakın çevrenizle ilişkiler güçleniyor. Kardeş, akraba ile iletişimler artıyor. Yolculukları düşünmeye ön plana almaya hazırlanıyorsunuz. Çevrenizdeki olayların temposu hızlanıyor. Ciddi konular, mesleki veya eğitimle ilgili önemli koşulları yerine getirmek gerekebilir.  Güçlü kişilerden destek almanız da mümkün. İlişkileri düzene sokarsanız bu iş çözülecek. 25, 26 sın da gizli kalmış olayları çözmek için uğraşlar verilebilir.  Sağlığınıza da dikkat edin. Pozitif düşünmeye olaylara geniş açıdan bakmaya özen gösterin.

Ateş + Değişken
YAY: (23 KASIM - 21 ARALIK) –  Finansal konularda hareketlilik var. Kazançlarınız artıyor, eliniz rahatlıyor. Müşteri ilişkilerini ayarlamak, düzene sokmak için devamlı bir plan gayretindesiniz.
İşleri yetiştirmek için aceleci davranmak sizi de zorluyor. Hayatınıza yeni ilişkiler, ortaklıklar, iş anlaşmaları da girebilir. İletişim konusunda yetenekli kişilerden destek alabilir, işinizi büyütebilirsiniz. Eşinizin de gayretleri artıyor. İşleriyle ilgili yoğunlaşacak. 25, 26 sosyal faaliyetler, grup ilişkileri, özel hayatınız, aşk konuları çocuklarınızın sorumlulukları hepsi bir arada sizi yorabilir.

Toprak + Öncü
OĞLAK: (22 ARALIK - 20 OCAK) – Kişisel girişimlerinize hız katmaya başlıyorsunuz. Birçok planı harekete geçirme gayreti içindesiniz.  Yeni konular, başlangıçlar, işe ait sorumluluklar hayatınıza girebilir. Kendi fırsatlarınızı kendiniz yaratacaksınız. İş konusunda daha mücadeleci bir dönem sizi beklemekte, gücünüzü doğru kullandığınız takdirde başarılı olacaksınız. Dış görüntünüzü takıntı haline getirmeyin.  Güzelleşme çabalarını Venüs retrosundan sonraya erteleyin. 25, 26 evle iş arasında kaldığınız bir gün yorucu olabilir, ilişkileri dengeleyin.

Hava + Sabit
KOVA: (21 OCAK - 19 ŞUBAT) – Birçok konuya odaklanmış, çalışmalarınıza devam etmektesiniz. Henüz kontrolsüz koşullar ve net olmayan durumlar da söz konusu.  Evle ilgili sorunlar, onların sorumlulukları veya kişisel sebepler sizi çekimser yapabilir. Bir süre daha içe kapanıp fedakârlık yapacağınız durumlar devam ediyor. Koşulları zorlamayın, akışına bırakın, pozitif düşünmeye olduğunuzla da mutlu olmaya gayret edin. 25, 26 yurt dışı ya da yabancılarla, kardeşlerle iletişim konuları, acele verilmesi gereken kararlar olabilir.

Su + Değişken
BALIK: (20 ŞUBAT - 20 MART) –  Grup içindeki hareketlilik, sorumluluklar artıyor. Ciddi kişiler ve konularla iç içesiniz. Kimi zaman takım sorumlulukları şartlar sizi yorabilir. Geleceğe dönük ideallerinizi, planlarınızı daha gerçekçi biçimde değerlendiriyorsunuz. Yapacağınız somut elle tutulur işler, ileride size ödül olarak gelebilir. Yetişkin, kuralcı, olgun veya otoriter kişilerden destek alabilirsiniz. Zaman zamanda zorluklarıyla da karşılaşabilirsiniz.  25, 26 borç alacak, ortak harcamalar, kredi, kira gibi ödemelerinize dikkat edin.