Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Gülümsemeler daim olsun...

27 Ekim 2013, Pazar - 03:37
Eski sandık dan  ilk çıkardığım anılar oldu..
Bugün  birbirinden güzel olayları idrak ettiğim günlerden birini daha yaşadım. Hani eskiler ''bir yaşıma daha girdim'' derler ya işte öylesi...
Sanırım bizde eskiler sınıfına geçiyoruz. Güzellikler ve çirkinliklerin iç içe yaşandığı ama çoğunlukla ikinci olanın ağırlıkta olmasından olsa gerek, hep de somurttuğumuz günlerdeyiz. Ülkemizde değerler konusunda yaman çelişkiler yaşanırken zaman, zaman yok, yok bizden olmayacak dediğim anlarda bile beni ters köşeye yatıran bugüne çok teşekkür ederim.
Aslında güne hem çok erken hemde biraz  bıkkın başlamıştım ki sanırım nedeni; sabah kahvemi geciktirmek olabilir 'günün 12 yıldır hayatımı paylaştığım yol ve can dostumun doğum gününe 1 kalmış olması. Telaşı çabuk silkinip kendime gelmeme çok yardımcı olmuşken, diğer yandan günün yoğunluğunda,  yine bir limon tadını henüz almış surat edasına büründüm.
Ama işte gün bugündü sonucunda, herşeye ve herkese rağmen hazırlanacak bir yazılı raporun heyecanı, bir güzel dostun açtığı çok yüce bir görev  matematik sergisini ziyaret ve onu desteklemek. Ardı sıra girişimcilik eğitiminde bekleyenleri motive etme durumu. Akşamı henüz  tamamlamıştım ki günün Üçüncü güzel ve heyecanın bitmedi dostum dedirten o elektronik posta elime ulaştı ve satırları yazarken  artık pari yazarların yazan bir üyesi olmuştum bile,
Aman Allahım kalp dayanır mı? Hepbirlikte göreceğiz. Ancak şu bir saptama olur sanıyorum sevgili pari okuyucuları bazen evet artık artık tamam dediğiniz anlarda bir minik olay yada alınan bir davet yada sevdiğinizin sıcak nefesi ve yeni yaşlara erme telaşı bile tekrar dudaklarınızı gülümsetiyor. İşte öylesi anlarda hep eski sandığıma koymak üzere olduğum  anıları, çok acele etmişim  kararımda edası ile tekrar çalışma masama koyuyor ve yeri ve zamanının gelmesini beklemeye geçiyorum.
Merhabalar ve dudaklarımızdaki gülümsemeler  daim olsun efendim
saygılarımla