Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Dalida ÖzatayDalida Özatay

Geliyor, geliyor...

29 Aralık 2011, Perşembe - 10:22
Belki benim de bir yılım vardır, o da 2012’dir…
Yeni bir yıl geliyor. Çok az kaldı. Herkeste bir telaş, koşturuyor. Sokaklar, caddeler ışıl ışıl. Geceye dair hazırlıklar son aşamasında… Hediyeler alınıyor, 2012’nin nerede karşılanacağının programı çoktan yapılmış. Ama bu hazırlıkların en önemli kısmı ise yeni yıl için alınması gereken kararlar. Evet, en çok insanların bu konuda panik halinde olduğunu gözlemliyorum. Çoğu eline çoktan kağıt-kalem almış alt alta yapması gerekenleri sıralıyor. Yeni Yıl, en çok da yeni umutlar demek değil midir? Ve umutla girmek gerek...
Ben… Yılbaşı gecesinden çok, öncesinde yaşanan hareketliliği severim. Her şeyin arifesinde, asıl gününden daha bir heyecanlı olurum. Sanırım benim bu durumum, ‘elde edene kadar’ olarak tanımlanabilir..:)
Hiçbir zaman yapmam gerekenlerin listesini de yapmadım. Yapamam, çünkü kendime güvenmem. Çünkü ben anın getirdiğini yaşamak isterim, yaşarım da. O anda neler olmuşsa ve o anda ne hissediyorsam sonunda duvara çarpsam da onu yaparım. Evet, yorumları dinlerim ama yine içimden ne geliyorsa ona yaparım. Pişmanlık mı? Belki, evet biraz olurum ama sadece biraz… Kendi seçimimi yaşamak hoşuma gider.
Artık 35 yaşındayım. Yaşadıklarım ve yaşayacaklarım var. Kimi zaman, bir zaman tüneli olsaydı bir 10 yıl geriye gitmek isterdim ama imkansız. Madem bunun bilincindeyim şimdi artık gelenleri daha doğru karşılamam gerek. Tesadüfleri seviyorum. Yıl içinde iki farklı tesadüfle karşılaştım. Beni o an mutlu ettiler. Pürüzlerle karşılaşsam da dediğim gibi benim seçimimdi.
Gelecek yıldan benim de beklentilerim elbette var. Dünyevi beklentilerin yanında en çok kendime haksızlık etmek istemiyorum. Bu haksızlığı kendime yapmadıkça başkası da bana yapamayacak. Ama ben karşımdakini kırmamak adına ve ona güvenmeyi seçerek kendime haksızlık yaptığımın farkındayım.
Yine de içten, taaa derinimden bir şeylerin beni yeniden mutlu edeceğini düşünüyorum ve heyecanla bekliyorum. Belki benim de bir yılım vardır o da 2012’dir… Başta burada aynı ortamı paylaştığım Pari Yazarları ve bizi okuyan herkes için güzel bir yıl olmasını diliyorum… Pari dariner… ☺