Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Erteleme düşlerini...

27 Temmuz 2017, Perşembe - 17:48
Merhaba pari dostlarım uzun zaman oldu özledim kısa kısa yazılarla  eski sandıktan sizlere ulaşmayı,Geçen gün sevgili editörümüz Niver kardeşim özledik dedi uyardı.Aslında Usta şair Can yücel in diyarından elimde bir dolu hatıra , eski Datça rüzgarı ile dopdolu neşeli bir iki satır karalayıp paylaşmak isterken aldığım bir kötü bir haberin bana hayatın ne kadarkısa ve anlamsız olduğunu hatırlattığı ana kadar,her şey yolunda idiNe tuhaf bambaşka şeyler düşlerken insan bir anda her şey altüst olabiliyor.
Çok uzun yıllardır tanıdığım çocukluk, gençlik arkadaşımın biricik oğlunun kaybettiği elim bir kazanın haberi ile tüm bedenim ruhum gitti...
Biliyorum ki evladına hem annelik hem babalık etmiş bir ananın ciğeri nasılda yanıyor şimdi ve birtek o bilir bu acının tarifsizliğini ,hayatının baharında daha ne çok hayalleri varken kayıp giden bir yıldıza ne zordur veda . Kelimeler düğümlenir boğazınıza birkaç damla akıp şilep olur gidiverir yüreğe..Hayatın durduğu andır, zaman susar ,ve sen yine okkalı küfür edersin her şeye .Maalesefbenim için bu ikinci olay son zamanlarda yaşadığım ,iki sene önceden yine bir elim kazada veda etmiştim sınıfımın en haylaz bir o kadar da gülümsemesi ile her şeyi unutturan gencecik bir adama.
İşte yaman çelişkide burada; Tüm bunların üzerinden sadece 24 saat geçmişken bu defa 9.yaşına merhaba diyen bir mavi gözlü meleğin hayallerine tanık olmak ve dinlemek ,onu bir gemikaptanı yapıp tüm o minicik bedenin kocaman hayallerine yelken şişirmeye .şahit olmak.
Gözleri kadar mavi ve alabildiğine sonsuz düşler bir günde 13 ülke gezmeyi hayal ettik tüm sevdiklerimizi alıp yanımıza ,olmazsa olmaz şeyler vardı ; o seyahat de mesala en çok sevdiğimiz yemekleri yaptık yetiştirdik o an akşam karavanasına . O gemide miço oldum, ve anladım ki hayat gerçekten kısa erteleme düşlerini adam ,bak bir gülümseme ile dünya değişiyor bir çocuğun hayalleri ile.Bir yanda Ardaya veda bir yanda Mavişin miçosu olup hayata direnmek yeni yaşın kutlu olsun çocuk asla vazgeçme o güzel hayallerden ve sen genç adam bekle biliyorum acımaz yaşam ama elbet bir gün gelecek sende kavuşacaksın bu erken vedanın yarım kalmışlarına ve ben hala halatlarını toplayıp devam edeceğim sonsuz umutlarımlarım ile yaşam denen kısa yolculuğa..Ardanın anısına Mavişim in yeni yaşına ve düşlerine selam olsun….