Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Tatlı Cadı
Lerna Kaprielyan BağdasaroğluLerna Kaprielyan Bağdasaroğlu

Empati yaparken bile kalbim sıkışıyor...

15 Şubat 2015, Pazar - 20:40
Okuduğum sayısız haberden bunalmış halde, telefonu kenara fırlatıp, nemli gözlerimi kapatıyorum. Kollarımla kendimi sararak kanepeye uzanıp biraz gevşemeye çalışıyorum. Göz kapaklarım ağırlaşıyor, teslim oluyorum uykuya...
Kapkaranlık ormanlık yolda bir minibüste gidiyorum. Nerdeyim bilmiyorum. Ne işim var minibüste? Metroya binerim hep, bilemedin vapura yada deniz otobüsüne. Nereye gidiyorum böyle son sürat üstelik karanlıkta? İstanbul değil burası, Mersin'deyim!  Demek ki babamı ziyarete geldim. Rahatlıyorum biraz, tabii ya Mersin'deysem babamı, kardeşimi işyerlerinde ziyarete geldim. Önde şoförü görüyorum arkadaysa büzüşmüş oturan genç kızı. Hey! Bir dakika, minibüste değilim.
Yukarıdan bir yerden izliyorum olanları. Minibüsteki bir başkası, genç, gencecik bir kız. Adamın bakışını görüyorum kıza. Hiç güzel bakmıyor, sevmedim o ifadeyi! Gözleri kötü bakıyor, kızı uyarmalı! Yüreğim sıkışıyor, "İn o minibüsten çocuk!" diye bağırmak istiyorum, ağzımı açıp kapıyorum ama sesim çıkmıyor. El sallıyorum kıza, niye bir türlü görmüyor? Aralarında konuşma mı geçti ne olduysa sağa çekiyor minibüsü şoför. "Babanı ara çocuk yada polisi!" diye debeleniyorum. Lanet telefon çekmiyor! Açılıyor aracın kapısı, kızı kolundan çekip çıkarıyor dışarı sürücü, kız adama karşı koymaya çalışıyor, biber gazı sıkıyor herifin yüzüne ama nafile, alt edemiyor.
Adamın pis yüzü, pis elleri genç kıza değdikçe mideme ağrılar saplanıyor, çırpınıp duruyorum "Yardım edin!" diye, kimse duymuyor. Pis eller yüzümde sanki, bedenimde. İçim acıyor, kalbim sıkışıyor, canım yanıyor. Savurduğum tekmeler, yumruklar havayı öpüyor, faydası olmuyor. Çığlık çığlığa bağırmak için açıyorum ağzımı, haykırıyorum, duyan olmuyor. Gözlerimi açtığımda başımda korkulu kocaman gözleriyle bakan kızım, yüzüm gözyaşlarımdan sırılsıklam. Rüyaymış diye sevinemiyorum, biliyorum gerçek olduğunu. Kalbim daha da sıkışıyor. Nur içinde yat güzel kız. Nurlar yağsın üstüne. Nasıl da gençsin! Dilerim çok yanmamıştır canın, lütfen çok korkmamış ol. Ah Tanrım lütfen çabucak ölmüş ol, çok çekmemiş ol! Ve Tanrım her geçen gün dozu artan bu sapkınlıklar, bu vahşet ve vicdansızlar karşısında dik durmamız için güç ver, aklımıza mukayyet ol!