Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Bakkalda
Zahit BabaZahit Baba

Dünler günleri kovalarken...

24 Aralık 2011, Cumartesi - 21:11
Yaşamın merdivenlerinde hızlı hızlı tırmanırken, aniden hayatınıza giren biriyle bir anda her şey donuyor sanki…Bugün yaşanmışlıkların birden dune dönüyor kendiliğinden….Neden mi, bahsediyorum….Hayatımı anlamlı ve özel kılan olgularımdan….
Eşimle tanıştığım dün gibi…
Delikanlık dönemimde beni benden alan sevgili eşim….Nereye baksam onu görüyordum, yemeklerden içmeklerden kesildim…Adına aşk diyorlar…Hani iki gönül bir olunca samanlık seyran olur havalarındayım….Hayalleri gerçeğe dönüştürme aşamasında ise en zor olanı, sevdiğini onu çok sevenlerden istemek. Başımda bir büyüğüm yok, dayıma gittim yok dediler bende patronumla birlikte kız istemeye gittim….Ve final evlendik….
Bugün iki güzel evlada sahibim ve mutlu bir yuvaya…Göz açıp kapayıncaya dek geçti yıllar, mevsimler.
Oğlum ve kızım öyle çabuk büyüdüler ki, sanki dün gibi. Kızım Aslı, göz bebeğim şimdi üniversitede öğretim üyesi, oğlum  Okan da bir yandan çalışırken diğer yanda üniversite eğitimin sürdürüyor….
Çocuklarıma evlenmek için daha erken,  hayatınızı yaşayın diye öğütlerken,  çat kapı, kızımı istemeye geldiler bile….Meğer ne zormuş, kız babası olmak…
Her ne kadar, ben baba sevgisini yaşamadan yol aldımsa, olanca sevgimi çocuklarıma aktardım. Ömür boyu eksikliğini duyduğum, babasızlık kavramını hiç yaşamasınlar diye..Ve böylesi bir kavram içinde, canınız varınız yoğunuz her şeyiniz kızınız artık evlenme aşamasında…

Allahın emri, peygamberin kavliyle kızınız Aslı*yı oğlumuza istiyorsuzun lafıyla karşı karşıya kalmak meğer ne zormuş, zor.
Ağzımdan kelimeler o kadar zor çıktıki.
Kismetse olur. Allah”tan hayırlısı
Sonrasında ne konuştum, ne dedim hatırlamıyorum.Söyleyeceğim zor bir an.
Ama nihayetinde söz yüzüklerini taktık.
İşte böylesi bir durum, tanrım herkesin evlatlarını her daim mutlu, sağlıklı, huzurlu, başarılı kılsın diyorum..
Tanrım tüm evlatlarımızın her daim yanında olsun.
Diyeceğim o ki, kız babası olmak zormuş, zor.