Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Dolunayın burçlara etkileri...

03 Mayıs 2015, Pazar - 17:40
4 Mayıs Dolunay ve önümüzdeki 3-4 gün raporu:
Stres ve bazı iş yükü karşıtlıklar sizi biraz huzursuz edebilir. Ruh halinizde iniş çıkışlar, negatiflik ve pozitiflik, akıl ve mantık arasında gidip gelmeler yaşatabilir. Eğer negatif yönlerinizi kontrol edebilirseniz kendinizi kritik ederek yanlış ve doğrularınızı görmeniz kolaylaşır. Ancak bu günlerde, sizinle aynı fikirde olmayan kişilerle de tartışmaya girmeyin. İlişkilerde zıtlaşmalardan kaçınmak gerekir (Merkür/Satürn karşıt). Özellikle de birkaç gün iş görüşmeleri yapmak, üst makamdaki kişilerle görüşmeler yapmak biraz stres yaratabilir. Sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra toparlayıcı yönleri de var. Güneşin Plüton la yaptığı olumlu açıyla ise, sizin neyi motive ettiğini çözebilirsiniz. İlişkilerde kendi gücünüzü gösterebilir ve karşınızdaki kişilere güzel etkiler bırakabilirsiniz. En önemlisi güçlü kişilerden destekler var. 6-7-8 den itibaren daha esnek koşullar ve anlayışlı ortamlara çekiliyoruz. Anlaşmalar, ticaret, çift olanaklar, zihinsel konular, basın medya bağlantılı haberler, konular yoğunlaşıyor. Dolunay boyunca, Dua etmek, meditasyon ve rahatlatıcı çalışmalar yapmak, güzel şeyler kodlamak her zaman iyi gelir. Umarım amaçlarınıza ulaşabilir, üstünüzdeki yüklerden kurtulmayı başarabilir ve planlarınızda başarılı olursunuz, sevgiyle kalın.

Dolunayın burçlara etkisi nelerdir?
(Özellikle yükselen burcunuzu okumalısınız)

Ateş + Öncü
KOÇ: (21 MART - 20 NİSAN) – 4 Mayıs Akrep Dolunayı ile finansal konular ve kazançlarla ilgili daha kaygılı olabilirsiniz. Destek arayışı içindesiniz. Bir süredir borç, alacak ilişkisi, alım satımlar, banka kredilerle ilgili stres yaşamış olabilirsiniz. Abartılı harcamalardan uzak durmalısınız. Kimileri ise ev alım satımları ile ilgili bir konuda beklentisi varsa bir sonuç alabilir. Eşinden, ortağından yardım görebilir. Özellikle, 6, 7,8 inden sonra özel hayatınız daha güvenli iç huzurunuz yerine geliyor. Parayla ilgili konularını, borçlar ve kazançları toparlayıcı bir tutum içine girebilirsiniz. Huzur arayışı, derin bir içselleşme ve duygusallık var. Aile ilişkileriniz güçlenebilir. Daha fedakâr ve sahiplenici özellikleriniz ortaya çıkıyor. Onlarla sıcak ilişkiler kurmak, toparlayıcı olmak, evde misafir ağırlamak önem kazanabilir.  

Toprak + Sabit
BOĞA: (21 NİSAN – 20 MAYIS)  - 4 Mayıs Dolunayı karşıt burcunuz olan Akrepte gerçekleşecek. Bir süredir ikili ilişkilerle ilgili kaygılı bir süreç yaşıyor olabilirsiniz. Sağlam duruşlu olmayan ilişkinizi sonlandırmak, ağır yükten kurtulmak isteyebilirsiniz. Bazı şeyler hayırlı olabilir ancak birtakım durumlarda ise sabit fikirli olmak esnememek zarar verebilir. Eşinizin annesi ya da yakın çevrenizdeki bayanlarla ilgili uzun süredir stres yaratan konular, borç alacak meselesi ya da alım satımlarla ilgili durumlar bir sonuca bağlanıyor. 7-8 den itibaren ise yakın çevre, kardeş, komşu, akrabalarla daha çok bir arada olabilir, onlardan destek alabilirsiniz. Daha çok, geleneksel görüşmeler, gidiş gelişler, keyifler artabilir.

Hava + Değişken
İKİZLER: (21 MAYIS - 21 HAZİRAN) – 4 Mayıs Akrep Dolunayı size iş ve ya sağlık konusunda bazı kaygılar ve endişeler verebilir. Geçmişte düşünüp de bitiremediğiniz birçok iş var ve üstünüzdeki yükü atmanız gerekiyor. Finansal konuları düzenlemek, anne ya da evle ilgili planlarınızı yapmak ve sorumluluklarınızı yerine getirmek durumundasınız. Evcil hayvanlarınızla ilgili de bazı istenmedik kararlar almanız mümkün. Sağlığınızla ilgili kaygılarınızı kafanıza takmayın ancak özen gösterin. 7 inden itibaren, para durumunuzu kazançlarınızı düzenleyeceksiniz. Maddi ve manevi konularda daha korumacı, tutumlu olmak için çaba göstereceksiniz. 11 inden itibaren plan ve projelere başlayabilir çok daha hırslı ve sebatlı kafanızdaki planları uygulamaya başlayabilirsiniz. Eğer ödeme planını iyi ayarlayabilirseniz ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ayrıca birikim yapabilirsiniz.

Su + Öncü
YENGEÇ: (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ) – 4 Mayıs Akrep Dolunayı ile çocuklarınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Cesaret edemediğiniz konularda risk almanız gerekebilir. Başkalarından beklediğiniz desteklerle ilgili de endişeleriniz artabilir. Sosyal ortamlar içinde bulunmak, mecburi sorumluluklar yüzünden özel hayatınıza çocuğunuza yeterince vakit ayıramamak stres yaratabilir. Ancak 7 inden sonra özel hayatınız ve kişisel konularda daha güvenli bir dönem başlıyor. Arka plandaki işleri halletmek, yolculuklar, henüz netleşmeyen konular devam etse de, kendinizi, dış görüntünüze daha çok önem vermeye başlayabilirsiniz. Gerçek dostlarınızla daha çok bir arada olmak isteyebilirsiniz. Saklanmak yerine görünmek, konuşmak etkili olmanızı sağlayabilir. Daha sakin yumuşak, uzlaşmacı fedakar yanlarınız öne çıkıyor.

Ateş + Sabit
ASLAN: (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS) – 4 Mayıs Akrep Dolunayı ile aile içi konular stres yaratmış olmalı. Bazı yoğunluklar var, ebeveynlerin sorumlulukları, sorunları, geçmişten gelen konular işinize odaklanmanızı engelliyor olabilir.  Evle, özel hayatınızla, iş ve gelecekle ilgili kaygılarınız artabilir. 6- 7 inden sonra duygularınızla bütünleşecek ve empati kuracaksınız. Milli duygularınız güçlenebilir, gizemli kalmak isteyebilirsiniz. Ortamdan izole olmak, içe dönmek, gizli planlar yapmak, kendinizle barışık olmak önem kazanır. Çeşitli yardımlarda bulunabilirsiniz. Aşk ve sevgiye istediğiniz gibi zaman ayıramayabilirsiniz ya da gizli ve ya platonik aşklar yaşayabilirsiniz. Bazı fedakârlıklar yapmak durumunda kalabilirsiniz. Mutluluğu huzuru kendi dünyanızda bulabilirsiniz. Bu aralar toplumsal konularda, gurup içi faaliyetlerinde sizinle aynı fikirde olmayan kişilerle tartışmalardan kaçınmalısınız. Para kazandıracak projelerle de karşılaşabilirsiniz. Grup çalışmaları, toplantılar hayata geçebilir. Meditasyon benzeri çalışmalar için en olumlu günlerdir.

Toprak + Değişken
BAŞAK: (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL)- Dolunay doğrultusunda dikkatler iletişim, eğitim konuları, yakın çevre ve yolculuklar dikkat çekiyor. Yurt dışı bağlantılı işler, seyahatler, gidiş ve dönüşler gündeminizde. Kardeş ya da akrabalarla iletişiminiz yoğunlaşabilir. Onların hayatında birtakım konularla daha çok ilgili olabilirsiniz. İşe odaklısınız. Ticari konulara yoğunlaşabilirsiniz. 7-8 inden itibaren ise, dost, akraba ve gruplardan destek yardımlar alabilir, keyifli toplantılar yapabilirsiniz. Para kazançlarınız artabilir. Birden fazla işlere yoğunlaşabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde çok önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir. Eğitiminizi güçlendirmek için yeni kararlar alabilirsiniz. Toplantılara, görüşmelere hazır olun çok yoğun olacaksınız. Yeni çevreler ilişkiler ufkunuzu aydınlatacak.

Hava + Öncü
TERAZİ: (24 EYLÜL - 23 EKİM) –  4 Mayıs Akrep Dolunayı ile kazançlara odaklısınız. Ortak çalışmalar, gelir, giderler ya da alım satımla ilgili konular yoğunlaşmış. Sigorta, tazminat, anlaşmalar derken ciddi karar alma süreçleri denilebilir. Kimileri için ise mahkemeler, hukuki davalar sonuçlanmış ve iş para aşamasına gelmiş olabilir. Sonuçlar sizi endişelendirse de ileri dönemdeki yeni süreçler keyfinizi yerine getirebilir. 7-8 den itibaren ise, işinize odaklanabilirsiniz. Eğitim programlarına katılabilir, başlayabilirsiniz. Hukuki süreçlerin verdiği yeni imkânlar moralinizi düzeltebilir ya da siz bu duruma alışabilirsiniz. Mesleki yaratıcılığınız artacak. Yaratıcı ve tasarım yönlerinizi işinizle birleştirerek fark yaratabilirsiniz. Kişisel yetenekleriniz, varlığınız toplum önünde görünür hale gelecektir. Bayanlardan içtenlikle, sevgiyle destek görebilirsiniz.

Su + Sabit
AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) – Burcunuzda gerçekleşen Dolunay ile ilişkiler ortaklıklar ön plana çıkıyor. Kişisel kararlarınız önem kazanıyor. Karşınızdaki kişilerin, eşinizin, yakın arkadaşın, ortağın planları sizi harekete geçirmeye zorlamış. Daha çok maddi güven arayışı içindesiniz. Birlikte olduğunuz kişilerin destekleri size olumlu yansımış olmalı. Dolunay günlerinde sağlığınıza biraz dikkat edin, bünyenizi güçlendirin. 7-8 inden itibaren farklı çevreler hayatınıza giriyor. Ortaklı anlaşmalar dikkat çekiyor. Akademik başarı elde edebilir, eşiniz ve ortağınızla birlikte seyahat edebilir, daha çok birlikte hareket edebilirsiniz. Yurt dışından güvendiğiniz kişilere yoğunlaşabilirsiniz. Hatta seyahat imkânınız doğabilir, sürekli bir hareketlilik başlayabilir. Sergi, fuar, sempozyum, eşinizin akrabalarıyla ilişkiler, sosyal ortamlar yoğunlaşabilir. Uzun süredir göremediğiniz kişilerle karşılaşabilirsiniz. Ay ortasına kadar iş konularında fazla mesai yapmak zorunda kalabilirsiniz. Anlaşmazlık ve ikilemleri çözmek için çok kafa yormak gerekebilir. Bu yüzden stresten kaynaklanan sağlık sorunlarınızı bünyenizi güçlendirerek ve enerjinizi iyi yönlendirerek çözebilirsiniz. 

Ateş + Değişken
YAY: (23 KASIM - 21 ARALIK) - 4 Mayıs Akrep Dolunayı ile geçmiş konular tekrar gündemde. Daha önce konuşulan ve bir kenarda duran koşulları harekete geçirebilirsiniz. Başkalarının yönlendirmesi ile hareket etmeniz gerekebilir. İş yükünüz artmış, planlamakta zorluk çekmektesiniz. Bir düzene koymak için acele etmeyin dolunay süresince karışıklık için akışta kalın, ancak yapılması gerekeni ertelemeyin. Üstünüzdeki yüklerden kurtulmayı da başarmalısınız. Öyle de, böyle de yapacaksınız, sorumluluklardan kaçış yok. Bazı arka planda kalan karanlık işler ve endişe yaratan konular varsa bugünlerde büyümesi ve açığa çıkması da mümkün. Sağlığınıza dikkat edin, kontrolleriniz varsa ihmal etmeyin. 7-8 den itibaren, işten kazançlar artabilir. Bayanlardan destek gelebilir. Çok fazla emek sarf etmeden elinize para geçebilir. Tahsil edemediğiniz alacakları elde edebilirsiniz. Kredilerinizi yapılandırabilirsiniz. Maddi ve manevi destek var.

Toprak + Öncü
OĞLAK: (22 ARALIK - 20 OCAK)-   4 Mayıs Akrep Dolunayı ile grup yoğunluklarınız artabilir. Aşkla ilgili konular ve çocuklarınızla ilişkilere dikkat etmeli ve çok fazla tartışmacı olmaktan uzak durmalısınız. Onların hal ve tavırları sizi kızdırsa da sakin olmaya gayret etmelisiniz. Gruplar içinde bir takım kontrol edemediğiniz konular olabilir ve değişiklik yapmak yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz. Toplantı kararları alabilirsiniz. Elinizdeki işleri biran evvel toparlamaya bakın, müşteri ile ilişkileri, eğitimle ilgili temaları düzenleyin.  7-8 den itibaren eşiniz veya ortağınızla ilişkileriniz güçleniyor. Sosyal ortamlar içinde daha çok var olacaksınız. Karşılıklı anlaşmalar, iletişim, yakın arkadaşlıklar ve danışmanlık hizmetleri için güzel bir dönem. Aşk hayatınızla ilgili daha güven verici koşullar var. Bayanlardan iş bağlantılı destekler gelebilir. Çok çalışabilir, çok fazla iş yükü içine de girebilirsiniz.

Hava + Sabit
KOVA: (21 OCAK - 19 ŞUBAT) – 4 Mayıs Akrep Dolunayı ile, kariyerle ilgili konularınız gündemde. Çok fazla eve ya da taşınmayla ilgili konulara yoğunlaşmış ve işinizi ihmal etmiş olabilirsiniz. Artık elinizdeki işleri toparladınız ve bundan sonra işe odaklanmak gerekecek. Sergi, sempozyum, paneller, yaratıcı çalışmalara yoğunlaşıyorsunuz. Çocuklarınızla birlikte yapılacak henüz bitmemiş birçok iş var. 7-8 den itibaren keyifli bir çalışma ortamına girebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle verici ve destekli çalışmalar yapabilirsiniz. İş yeri ya da evinizin eksiklerini düzenleyebilirsiniz. Sağlığınıza da daha çok önem vermeli kontrollerinizi ihmal etmemeli, faydalı yiyecekler tüketmelisiniz. Diyete dikkat etmeli kilo almamaya özen göstermelisiniz.

Su + Değişken
BALIK: (20 ŞUBAT - 20 MART) – 4 Mayıs Akrep Dolunayı ile seyahatler gündeme gelmiş olabilir. Eğitimle ilgili çalışmalar hızlanabilir. Akrabalar yakın ve uzak çevrelerde yoğunluklar var. 7-8 den itibaren aşk hayatınız güçleniyor. Daha çok bir arada olabilir, gezebilir birbirinize karşı destek verebilirsiniz. Akrabalarınızla da tanıştırabilirsiniz. Evde daha çok çalışmak, mücadele etmek, işleri bitirmek için hazırlık yapacaksınız. Eğitim, sınavlar derken çalışmak gerekiyor, planlamak, sisteme oturtup eve kapanmak gerekebilir. Bir den fazla işlere yoğunlaşmak mümkün. Çocuklarınızla keyifli çalışmalar yapabilirsiniz. Bebek bekleyenler için ise hazırlık dönemi denilebilir. Akrabalarınızdan destek görebilirsiniz. Hobilerinize daha çok vakit ayırabilir ve keyif alabilirsiniz. Beceri ve yeteneklerinizi daha iyi sergileyeceksiniz. Ancak en önemlisi AŞK!