Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Dolunay yay burcunda...

01 Haziran 2015, Pazartesi - 19:36
2 HAZİRAN 2015 YAY BURCUNDA DOLUNAY!
Üzerinde çalıştığınız projelerin sonuçlarını almaktasınız!

2 Haziran 2015’de saat 19:20 de Yay burcunda Dolunay gerçekleşecektir. 22 Aralık 2014 civarı hayatınızda başlayan, 18 Mayıs 2015lerde hızlanan konular artık bitiyor ve toparlanıyor olmalı. Yüklerden kurtulma zamanı gelmiş demektir. Artık bir takım kararlar verecek ve netleştireceksiniz. Yay burcu, eğitimi, mahkemeleri, politikacıları, yurtdışı bağlantılı konuları, yöneticileri, basın, yayıncılık, medyayı, astrolojiyi, spor dünyasını, seyahatleri, acenteleri, uluslararası ticareti vb.. anlatır. Bu konularla ilgili bazı sonuçlar alınıyor olmalı.  Bu dönem Teog sınavları açıklanabilir, okullarda karne öncesi son sınavlar yapılıyor. Kurslar, hobisel faaliyetler, etüt merkezleri,  dershaneler, mezuniyetler hep bu süreçlerde artık finale gidiyor kapanıyor olmalı. Seminerler, sergi, fuarlar, seyahatler gündeme gelebilir. Spor dünyasında şampiyonluk belli oldu, kupa alma dönemi. 12 ine kadar bir takım karışıklıklar çözülmeye, ayın 16sında ki Yeni Aya kadar da bitirmeye bakacağız. Sizlerin de hangi eviniz Yay burcu ise bu evle ilgili süreçler yaşamaktasınız. Özellikle Yay, İkizler, Balık ve Başak burçları bu dolunayda en fazla etkilenecekler. 

Bu arada dolunay günü gökyüzüne bakacak olursak….

Bu günlerde, güvensizlik yetersizlik gibi korkular artabilir. Kafa karışıklığı, belirsizlik ön plandadır. Bulanıklık ve netleşememe kişinin hayatının idaresini zorlaştırıyor. Yanlış kararlar alma riski yaşıyor olabiliriz. Bu dönemde spekülasyonlardan ve tahminlerden uzak durmalı, kesin kararlar vermemeliyiz. Geçmiş dönemlerdeki düşüncelerinizi bu dönem kesinleştirmeniz mümkün. Duygular ve mantık arasında mücadele edebilirsiniz. Bu durumda başkalarının görüşlerini, seçimlerini de öğrenmek hazmetmek zor olsa da mantıksal tartışmalar yapmak en doğrusu. Bu günlerde zıt duygular arasında problem yaratacak çok şey var. Hemen sinirlenmek, alınmak, kapris yapmak mümkün. Ancak bu enerjiyi de bir şekilde üstünüzden atmak faydalı olacaktır. Özellikle yoga, meditasyon gibi çalışmalar yapmak, müzik dinlemek, duş almak, toprakta çıplak ayakla dolaşmak rahatlamanız için faydalı olabilir. Olumlu süreçlere bakacak olursak da, yenilenme, farklı hayat tecrübeleri yaşamak, canlanmak kendini bulmak mümkün. Gelişime açığız. Hayatın farklı yönlerini deneyimleyeceğinizi söyleyebiliriz. Bugünlerde deneyimli kişilerden büyüklerinizden fayda görebilirsiniz. Yaratıcılık alanında teknik düzen içeren konularda uygulamalar yapılabilir. Bu dönemde yapılacak çalışmalar iz bırakacak ve bir şeyler öğretecek eğitecek düzeydedir. Sağlam duygular, kalıcı ilişkiler, güven sağlamak, gerekli sorumluğu almak, olgun kişilerle ilişki yaşamak mümkün. Zor durumda olsanız bile bir bakarsınız ki güvendiğiniz, sorumluluk sahibi biri yardıma koşmuş. Enerjik Marsın şanslı Jüpiter’le olumlu açısından dolayı, her türlü aktivitelere girişimlere başlamak mümkün. Özellikle iş ticari riskler yeni atılımlar ve kişisel avantaj sağlayacak görüşmeler yapılabilir.

Adaletli, inançlı Jüpiter’in yaratıcı, aydınlatan ve özgürlük gezegeni Uranüs’le muhteşem açısı günden güne etkinleşiyor. Yeni, yapıcı değişimler ve heyecan verici renkli bir dönem. Şans açıcı yaratıcı düşünme, kendinize ve yakınlarınıza yeni yollar şanslar açabilme imkanı yaratıyor. Gelişmek, büyümek, kendinizi aşmak gibi fırsatlar bulabilirsiniz. Gelişiminizi engelleyen şartları yok edebilirsiniz. Sizin de hangi evlerinizde Uranüs ve Jüpiter açıları aktifse o konularda yenileniyorsunuz. Umarım bu süreçler hepimize hayırlı olur.

Dolunayın burçlara etkisi nelerdir?
(Özellikle yükselen burcunuzu okumalısınız)

Ateş + Öncü

KOÇ: (21 MART - 20 NİSAN) – 2 Haziran’daki dolunay eğitim, basın ve yayıncılık, iletişim konularını ön plana çıkarıyor. Bazı şeylere karar verdiğiniz bir süreçte olsa aslında ne yapmanız gerektiğini tam olarak karar veremediniz, hala karışıklık var. Anlaşmaya çalıştığınız bir dönem de olsa, bu karışıklık ve bulanıklık bitene kadar karar vermek için acele etmeyin. Bu günlerde bankalar ya da hukuki süreçlerde sıkıcı haberler almanız mümkün.  Seyahat kararı alabilirsiniz. 5-6 dan itibaren yaratıcı ve organizasyona açık süreçleriniz başlıyor, daha çok sahnedesiniz, aşk size dönecek, sabırla bekleyin. 12 den itibaren ise, yakın çevrenizle ilişkileri çözmeye başlayabilirsiniz. Zihinsel faaliyetler, kitap, dergi, yayıncılık, projeler konusunda, eğitim çalışmalarında ertelediğiniz düşüncelerinizi, ödevlerinizi yapıcı hale getirmeye başlayabilir, elinizdeki işleri toparlayabilirsiniz.


Toprak + Sabit

BOĞA: (21 NİSAN – 20 MAYIS)  - 2 Haziran’daki dolunay finansal konuları harekete geçirebilir. Yakın çevre, komşuları da ilgilendiren süreçlerde bazı sonuçlar alabilirsiniz. Hukuki konular, davalar gündeme gelebilir. Resmi konular, evraklar, geçmişe yönelik sorunlar ve  stresli bir süreç de olsa, 5-6 dan itibaren toprak, mal, mülk ev konularında şansınız artıyor. Evinizi toparlayabilirsiniz, bazı yenilikler yapabilirsiniz. Dekorasyon çalışmalarına girişebilirsiniz. Aileden, büyüklerden olgun kişilerden destek gelebilir. Babayı, toprağı, malı mülkü ilgilendiren çalışmalar içine girmeniz de mümkün. Eviniz, aile büyükleriniz, sevdikleriniz daha önemli hale gelecek. Enerjinizi bu konulara yoğunlaştıracaksınız.


Hava + Değişken

İKİZLER: (21 MAYIS - 21 HAZİRAN) –2 Haziran’daki dolunay eşinizden ortağınızdan destek beklentisi olduğunuzu vurguluyor olmalı. Kişisel konularınız, eviniz, özel hayatınızı ilgilendiren kararlar vermek durumundasınız. Finansal konular, eğitiminiz sınavlarda sizi endişelendiriyor olmalı, dağınıklık yaşamaktasınız bu yüzden de verdiğiniz kararları sürekli değiştirebilir, yapmak istediğiniz projelere odaklanamazsınız. En iyisi siz 12 sinden sonrayı bekleyin, dağınıklığınız azalacak. 6 dan itibaren sınavlarda daha az zorlanacaksınız. Günden güne rahat bir nefes almaya başlayabilir, geziler, kurslar, iletişim, medya bağlantılı konuları gerçekleştirebilirsiniz. Yakın çevrenizle daha çok uyum geliştirebilirsiniz. Süper bir şekilde organize olmaya başlayabilirsiniz.


Su + Öncü

YENGEÇ: (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ) – Bir süredir çok fazla zorlandığınızı söyleyebilirim. Yakın çevreniz, çocuğunuz ya da eğitim hayatınızda geçmişten gelen bir takım sizi endişelendiren konular tekrar gündeme gelmiş olmalı. Hukuki dağınıklıklar, yolculuklar, yurt dışı bağlantılı iş konuları sizi düşündürtüyor.  Hiç hak etmediğinizi düşündüğünüz ve kontrol dışı yaşanan olaylar arkanızdan dönen dolaplar da sinirsel yıpranma yaratmış. 2 Haziran’daki dolunay işiniz veya sağlıkla ilgi bir konuda sizi sonuca götürecek olmalı. Bazı şeyler netleşse de 12 Haziran’ı bekleyin. 5- 6 dan itibaren ise, finansal konulara yöneliyorsunuz. Daha çok para kazandıracak projeler, gruplardan bazı organizasyonlardan sosyal çevreden gelen paralar, siparişler dikkat çekici olacak. Eviniz için güzel objeler alabilirsiniz. Para kazanacak ancak harcayacaksınız da. Tasarım, dekorasyon, sanatsal konularla ilgili olumlu bir sürece giriyorsunuz.


Ateş + Sabit

ASLAN: (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS) –2 Haziran’daki dolunay ile, aşk hayatınızla ilgili bir karar alabilirsiniz. Belki bir teklif ya da sizi özgürleştiren bir şey. Çocuklarınızın eğitimiyle ilgili bazı şeyler kesinleşmeye başlayabilir. Gruplar ve arkadaşlıklar içinde gelişen karışık olaylar varsa 12 den itibaren çözülmeye başlayabilir.  5-6 dan itibaren yaratıcı süreçleriniz başlıyor, kişisel gelişime açık, sizi cesaretlendirecek, yüreklendirecek, keyfinizi yerine getirecek süreçler başlıyor. Kendinize odaklanacak, organizasyon yapmaya başlayacaksınız. İyi ilişkiler geliştirebilir, uzlaşmacı bir yaklaşım içinde olabilirsiniz. Kendinize bakım yapacak giyim kuşamınıza dikkat edeceksiniz. Başkalarıyla daha fazla sosyalleşebilir, aşk hayatınız canlanabilir, eğlenceli konulara yönelebilirsiniz.


Toprak + Değişken

BAŞAK: (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL)- 2 Haziran’daki dolunay size eviniz veya ailenizle ilgili konulara yoğunlaştırıyor. Bazı kararlar almanız mümkün.  Kardeş ya da akrabalarla ilişkiler çok daha hareketlenebilir. Onların yaşadıkları süreçler, ticari konular, iş ve kariyerle ilgili bağlantılar yoğunlaşabilir. Ancak bu karışıklığı çözmek için oradan, buraya çok koşuşturabilirsiniz. 5-6 dan itibaren kendi içinize dönük hareket edecek ve çalışmalarınızı aktif ancak gizli kapaklı yürütmeye başlayacaksınız, pek kimsenin bilmesini istemeden, bireysel hareket etmek isteyebilirsiniz. Belki bu dönemlerden itibaren uzaklarla ilgili konular, yolculuklar başlayabilir. Yurt dışından gelen kişilerle yoğunlaşabilirsiniz. Finansal konularda başkalarından destek alabilirsiniz. Belki de borçlarınızı kredilerinizi ödemek için büyüklerinizden gizli yardımlar görmeniz de mümkün olabilir. Zaten Jüpiter yaz aylarında burcunuza girmeye hazırlanırken bu aylar çok önemli geçmişin yükünü üstünüzden atmaya çalışacak, başkalarına hizmet edecek ve elinizdeki işleri tamamlayacaksınız. En çok paraya ihtiyaç duyduğunuz bu günlerde sanırım birilerinin yardımlarıyla toparlanabilirsiniz.


Hava + Öncü

TERAZİ: (24 EYLÜL - 23 EKİM) –  2 Haziran’daki dolunay size eğitim, ticari konular, medya ile ilgili bağlantılar, astroloji, iletişim, haberleşme konularını ön plana çıkarıyor. Kurslar, sınavlar, seyahatler, sizi bağlayan hukuki süreçler var. Bu dönemde bazı haberler gelebilir, kararlar verilebilir. 12 den sonra bazı işlerinizi daha rahat organize olabileceksiniz. 5-6 dan itibaren gruplar içinde organizasyonlar başlıyor. Ekipçe yapılan çalışmalar, seminerler, partiler, para kazandıracak çalışmalar var. Hukuki süreçler varsa kazanç elde edilebilir. Şans evinizdeki güzel açılardan dolayı geleceğe dair amaçlarınız doğrultusunda bir çok şeyi bu dönemlerden yaza kadar kesinleştireceğiniz, elde edeceğiniz söylenebilir.


Su + Sabit

AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) – Bir süredir finansal konulara odaklandınız. Sigorta devlet dairesi, hukuki süreçler, harç, pul, pasaport gibi işlemler, bankalar, krediler, alacak borç konuları derken çok yoğunsunuz ve dağıldınız. 2 Haziran’daki Dolunayda bazı yüklerden kurtulacağınız söylenebilir. Birtakım sorumluluklarınızı yerine getirmenin rahatlığını yaşayabilir ve hafifleyebilirsiniz. Yine de 12 ine kadar zihinsel karışıklık devam edebilir, sınavlara odaklanma sorunları da yaşanabilir. 5-6 dan itibaren kariyer hayatınızda daha farklı, keyif verici görünür olduğunuz bir sürece giriyorsunuz. Hayattan keyif almaya başlayacak, yaptığınız işlerde organizasyon becerilerinizi görünür hale getirebileceksiniz. İş, ortaklıklar, mesleki profesyonellik alanlarından başarılar günden güne belirginleşebilir. Statüsel bir başarı, terfi ve büyük bir organizasyon söz konusu. Yurt dışına gitmek seyahat etmek, mastır çalışmaları yapmak gibi avantajlı bir dönem.


Ateş + Değişken

YAY: (23 KASIM - 21 ARALIK) - 2 Haziran’daki burcunuzda bir dolunay yaşanacak. Çok önemli kararlar alacağınız bir süreç olabilir. Bir süredir hayatınızda var olan eğitim, eşinize ait konular, kardeşlerle ilgili sorunlar yoğunlaşmış olmalı. Bu dolunayla bazı şeyleri netleştirebilir, üstünüzdeki bazı yükleri atabilirsiniz. Ayıklama süreçleri de olabilir. Kendinizi sorgulayarak iç gözlemler yaparak kritik edebilirsiniz. Annenizle ilgili bir karar almanız da mümkün. En dağınık ve çaresiz olduğunuz durumda olgun veya yaşlı kişilerden destek gelebilir. Bu aralar hukuki konuda yardım almak, danışmanlık hizmeti almak vermek mümkün olabilir. 5-6 dan itibaren ise, yabancı çevreler, uzaklarla ilgili konular, süreçler başlıyor. Farklı çevrelere girebilir, seyahat edebilir, sergi, sempozyumlara katılabilirsiniz.


Toprak + Öncü

OĞLAK: (22 ARALIK - 20 OCAK) - 2 Haziran’daki dolunay belirsizliklerin söz konusu olduğu bu dönemde geçmişe dönük bir konuda sonuç almanızı sağlayabilir. Bazı şeylerde gerçekleri görmek farkına varmak da mümkün. Sağlık konularına, annelikle ilgili konulara da yoğunlaşabilirsiniz. 5-6 dan itibaren, bayanlardan, eşinizden, ortağınızdan destek almaya başlayabilirsiniz. Risk aldığınız konularda kredileri ödemeniz için de artılarınız var. Çalışma hayatınız hareketleniyor. Eşin, ortağın ekonomik durumunda artışlar olabilir. Maddi ve manevi desteklere açık olun. Sağlıkta 12 den sonra çok daha olumlu bir süreç.


Hava + Sabit

KOVA: (21 OCAK - 19 ŞUBAT) – 2 Haziran’daki dolunay yeteneklerinizi sergilediğiniz konularda, eğitimde, sınavlarda, iş bağlantılarınızda bir sonuç getirebilir. Bu günlerde çalışmalar, grup etkinlikleri de yoğunlaşabilir. Aşktaki karışıklıklar 5-6 dan itibaren güne güne çözülecek. Ortaklık kurma, evlilik aşamaları, anlaşmalar sağlanabilir. İlişkiler adına çok olumlu süreçler var. Hukuki konular varsa bu süreçlerde yasal sorunlar aşılabilir, düşmanlıklar çözülebilir, barış sağlanabilir. Uzlaşmaya açık olacak, karşı tarafın görüşlerine, isteklerine hayır demeyeceksiniz ancak bu şartlar altında güzel şeyler geliştirebilir, olumsuz giden şeyleri değiştirebilirsiniz. Toprağa ait, mal mülk ev alma gibi konularda, babanızla ya da eşinizle birlikte almış olduğunuz fikirleri de hayata geçirebilirsiniz. Yine de 6-7 sine kadar finansal risklerden uzak durmalısınız.


Su + Değişken

BALIK: (20 ŞUBAT - 20 MART) –2 Haziran’daki dolunay size iş ve evle ilgili konularda çok fazla yoğunluk ve yorgunluk verebilir. Evdeki sorumluluklar işinizi ihmal etmenize sebep olabilir. Her ikisini birden yürütmek zor olsa da dengelemeye çalışmalısınız. Bu arada annenizin ya da hayatınızdaki bayanların sözleri acıtsa da dinlemeniz çok şey kazandırabilir, size oldukça faydaları var. Ev alma taşınma ev kurma gibi şeylere de odaklanabilir onlardan destek alabilirsiniz. 5-6 dan itibaren taşınma süreçleriniz başlayabilir. Çevre değişimi, işle ilgili düzenlemeler, organizasyonlar mümkün. Evcil hayvanlara yoğunlaşabilir, alabilir, belki de hayvan barınağı ya da çiftlik kurabilirsiniz. İş dünyasından kişilerle çok fazla birlikte olabilir ve projeler gerçekleştirebilirsiniz. İşinizde parlak süreçler başlıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerden çok fazla destek alabilirsiniz. Para kazançlarınız artarken, yakınlarınızdan da maddi ve manevi destekler görebilirsiniz. Sağlığınız güçleniyor.