Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
AstroTalin
Talin AğdereTalin Ağdere

Dolunay koç burcunda

05 Ekim 2017, Perşembe - 21:03

Yoğun bir dönemin sonunda Dolunay yazısını çok kısa da olsa nihayet paylaşabildim. İyi okumalar, sevgiler
Koç Burcunda Dolunay!
5 Ekim Perşembe, saat 21.42 civarı Koç burcunun 12 derecesinde Dolunay gerçekleşecektir. Özellikle, ilişkiler, evlilikler, davetler, organizasyonlar, hukuki konular adına bazı şeyler sonuçlanabilir. Dolunay haritasında İkizler burcunun yükselmesi, hayatınızda bir den fazla konuların olduğunu göstermekte. Hareketli bir dönemden geçmektesiniz. Sosyal hayatınızdaki canlılık, arkadaşlarla dostlarla birliktelikler, davetler, etkinliklerden söz edilebilir. Geleceğe dair birçok konuda ideallerinizi gerçekleştirmek adına bazı fırsatları değerlendirebilirsiniz.
Dolunayın yöneticisi Marsın Başak burcundaki yolculuğu İş üretmek, çalışmak, hizmet etmek emek vermek adına önemli dönemlerden geçildiğini anlatmakta. Mars/Venüs’le kavuşumu bu günlerde para kazanmak ve harcamak adına bizleri yıpratabilir. Tüketici bir enerjisi var. Elimize geçen paranın pek bereketi olmayabilir. İlişkiler adına da geçerli bu durum. Bir anda işler kızışarak hak etmediğiniz eleştirilere maruz kalabilirsiniz. Aksi halde ilişki (Venüs/satürn)ve sevgi sorunları meydana gelebilir. Ayrıca endişe ve kuruntular (mars/satürn) sizi bazı konularda yeterli olmadığınızı düşündürtebilir. Başarılı olmaktan alıkoyabilir. Diğer yandan da (mars/Plüton) amaçlara ulaşmak ve başarılı olmak adına destekleyecektir. Başladığınız işleri sonuna kadar yürütmekte cesaretiniz bu dolunayla artabilir. Fiziki gücünüzün işleri bitirme yönünden kullanırken sakin olmaya dikkat etmelisiniz. Sürekli koşturarak, iş üreterek, sağlık konularıyla uğraşarak, çalışarak da kilonuzu koruyabilirsiniz. Bu da Mars/Başak burcunun spor yapma ve formda kalma şeklidir! Dolunay en çok Koç/Terazi, Oğlak/Yengeç gibi öncü burçları daha fazla etkileyecektir. Hayatınızda önemli konular var demektir.
Kısaca burçlar:
Koç Burcu ve ya Yükselen Koçlar: İlişkiler adına bazı kararlar almaktasınız. İşbirliği içine girilebilir. Sözleşmeler, evlilikler anlaşmalar dikkat çekici. Sağlık konularına bir süre daha dikkat edilmeli. 13-14 Ekim’den itibaren ilişkileri düzene koymak daha kolay. Havayı yumuşatma zamanı. Sosyalleşebilirsiniz.
Boğa Burcu ve ya Yükselen Boğalar: Bu günlerde bir süredir sizi düşündürten ve fedakarlık yapmaya zorlayan, ruhsal sıkıntı yaratan korkularınızdan sıyrılma noktasına geldiniz. Yüklerden kurtulmaya çalışın. Finansal risklere bir süre daha girmeyin. 13-14 Ekim’den itibaren tadilatlar varsa yapılabilir. Maddi ve manevi sıkıntılardan daha rahat sıyrılabilirsiniz.
İkizler Burcu ve ya Yükselen İkizler: Çocuklarınızla ilgili konulara odaklandınız. Onların hayatında önemli dönüm noktaları olabilir. Kişisel kararlar alabilirler. 13-14 Ekim’den itibaren hoş duygular içinde olabilirsiniz. Aşkta, hobisel aktivitelerde güzel dönemler. İyi keyifler.
Yengeç Burcu ve ya yükselen Yengeçler: Özel hayatınıza odaklısınız. Tamirat, tadilat, ev dekorasyonunu bitirme noktasına geldiniz. Yakın çevrenizle ilişkileri hafife almayın. Birlikte yapacağınız daha çok şey var. 13-14 Ekim’den itibaren daha rahat yerleşebilirsiniz.
Aslan Burcu ve ya Yükselen Aslanlar: Kardeşler, idari işler ve Hukuki konuları çözmek adına biraz daha sabırlı olmak gerekebilir. Para kazanmanın dışında harcamalarınız çok fazla. 13-14 ünden itibaren, sosyal yaşamın canlanması, olumlu ilişkiler, sanatsal faaliyetler, kısa geziler moralinizi düzeltecek.
Başak Burcu ve ya Yükselen Başaklar: Harcamalar sizi zorladı. Yeni gelir kapısı bulmak, başkalarının kaynaklarından faydalanmak en büyük arzunuz. Başkalarından destek gelse fena mı olur? 13-14 Ekim’den itibaren krediniz onaylanabilir, kazançlar artabilir.
Terazi Burcu ve ya Yükselen Teraziler: Karşıt burcunuzda gerçekleşen Dolunay, ikili ilişkileri ön plana çıkarabilir. Özellikle bu dönemler, anlaşmalar, sözleşmeler, hukuki konular, evlilikler adına bir karar sürecindesiniz. 13-14 Ekim’den itibaren bazı konularda uzlaşmak daha kolay.
Akrep Burcu ve ya Yükselen Akrepler: İşinizle ilgili bazı kararlar almaktasınız. Sağlık, hizmet temaları, başkalarına bağlı olduğunuz konular, misafirlikler, davetler devam ederken en azından bazı şeyler bundan daha fazla yorucu olmayacak. Dolunayla birlikte bazı yüklerden kurtuluyorsunuz. 13-14 Ekim’den itibaren dinleneceksiniz.
Yay Burcu ve ya Yükselen Yaylar: Çocuklarınızla ilgili bazı kararlar almaktasınız. Onların hayatında önemli değişimler söz konusu. Davetler, organizasyonlar, eş/dost işbirlikleri adına son derece hızlı bir dönemdesiniz. Yetenekleriniz daha fazla dikkat çekebilir. 13-14 Ekim’den itibaren sosyal organizasyonlara daha rahat yer verebilirsiniz. Geliriniz artabilir.
Oğlak Burcu ve ya Yükselen Oğlaklar: Kariyere odaklısınız. Hem iş hem ev ve özel hayatınızı planlamak, organize etmek durumundasınız. Bu konuyla da ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Bugünlerde ne yaparsanız yapın dikkat çekiyorsunuz. Uzaklarda olanlar için yuvaya dönüş dönemi. 13-14 Ekim’den itibaren mesleki yaratıcılığınız artıyor. Tanınma getirebilir.
Kova Burcu ve ya Yükselen Kovalar: Hukuki bir konuda bazı kararlar alınabilir. Bazı işlerin yürümesi için, finansal konuları düzenlemek gerekebilir. 13-14 Ekim’den itibaren, seyahat edebilirsiniz. Farklı çevrelere açılabilirsiniz. Basın, medya bağlantılı çalışmalar, seminerler, ticari konular adına daha olumlu bir dönem.
Balık Burcu ve ya yükselen Balıklar: Finansal desteğe ihtiyacınız var bu yüzden de bazı kararlar almaktasınız. Masrafları, gelir gider dengesini kurmak, iyi yönetmek gerekir. İlişkiler adına da dikkat etmekte fayda var. Karşınızdaki kişilerin eleştirilerine bugünlerde maruz kalabilirsiniz. 13-14 Ekim’den itibaren beklediğiniz finansal destek gelebilir. Psikolojik olarak bazı haberler sizi rahatlatabilir. Yolculuklara hazırlanın.