Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Bakkalda
Zahit BabaZahit Baba

Doğayı dinleyin

19 Mayıs 2011, Perşembe - 22:47
Bakkaldan bir kez daha sevgiyle merhaba…Beşiktaş kupayı aldığından beri daha mutlu mesut durumdayken, sohbetlerimiz daha keyifli geçmeye başladı..Doğrusu müdavimlerim biraz kızgın olsada Beşiktaş aşkı kupayla şenlenmesinden dolayı baska konularıda konuşur olduk..
Malum şimdilerde gündem seçim olmasına rağmen, nedense bu konular pek de konuşulmuyor.. Sanırım herkes daha baska gündemlerle muhabetlerden daha çok keyif alıyor… Şimdi havalarda ısınınca bakkal önü masamız kapı önüne çıktı… İşten eve dönen, herkes bir soluklanıyor, küçük masamızda… Ha bu arada yakındır geleneksel hale getirdiğimiz, tavla turnuvamız…
 
Maçlarımız oldukça keyifli geçiyor, bir yandanda turnuva dolayısıyla yıllardır birbirini tanımayan komşularda kaynaşıyor… Kupayı bakalım bu sene hangi komşum evine götürecek… Organizasyonu oğlum Okan yapıyor…Ha sizleride beklerim ha hem oynamaya hem de izlemeye….
 
Yazı hepiniz gibi ben de çok özledim….Nişantaşı doğrusu yazın bir baska coşkulu oluyor…Şimdi bunları aktarırken, kapı önünde mivaylayan kedimle başımı kaldırıyorum, yanında bir baska kedi daha var….Kapı önüne çıkıyorum, suyu bitmiş…
Birden küçüklüğüm aklıma geliyor,  hayvanlara olan sevgim o günlerde aynıydı.. Babam, hayvanlara iyi davranır, onları dinlemeyi öğrenir derdi… O zamanlar gülerdim söylediğine…Dinleyin hayvanları….
Ama artık cevremdeki tüm canlıları duyuyorum…Yeşillikleri, hayvanları, tabiatı….
Bazın iki damlı su sunulan en büyük iyilik....İstanbul un yazında bırakmayın hiç bir canlıyı susuz…Umarım herkes duyar doğanın seslenişini….
İşte böyle dostlar, bakkaldan bugünlük bunlar, şimdi müşteri geldi onlara servis zamanı…