Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Bakkalda
Zahit BabaZahit Baba

Doğanın kanunu bu...

01 Kasım 2013, Cuma - 15:15
insan doğa gereği üremesi gereken tüm canlılardan biri. Allahın en kıymetlis, doğar büyür evlenir anne baba olur. Bunları yaşarken neler yaşar neler yaşatır . Karşılıklı sabır fedakarlık çocuklar olur. Anne baba olunur o duyguyu tadıp öğrenmiş hayatın daha zor olduğunu anlamış oluruz. Kutsal makama erişilir.Sonra evlatlarımız büyür onların evlenme zamanı gelmiştir.
Fakat bizler anne babalar için çok zor fakat zamanında bizlerin anne ve babaları içinde zor olmuştur muhakkak her iki taraf içinde geçerli doğur büyüt gözünden sakın uzaktan da olsa gözle ruhani olarak duacı ol zamanı gelince hiç tanımadığın bir adem oğluna verir. Onlarda aile olsun onlarda anne baba sevgisini öğrensin saygıyı sevgiyi öğrensin iki aksi kutup bir ömür yaşamak için ve yaşatmak için yuva kuruyorlar her iki bireyin saygı ve sevgisiyle yaşar hoşgörü ve fedakarlıkla uzun ömürlü olur.
Kıskançlık gurur ve kibir her şeyi bitirir. Bu öyle büyük bir müessese ki kendin yıkmadıktan sonra sizi kimse yıkamaz. Yeter ki içinize başkaları tarafından fesat sokmayın bu fesat her yerden gelir en yakın arkadaşın en yakın aile dost un olabilir eğer bir zarar gelecekse ALLAH tan gelsin.
O yaradan en sevdiği varlığına insana zarar vermez insan her zaman kendi kendine dolaylı olarak zarar vermiştir. Bu sebeplerden dolayı bu müesseseyi sadece kıskançlık yıkar huzuru bozar gülmeyi unutursun aslında hiç bir şey yoktur ortada ama birileri huzurunuzu bozmak için bir şeyler fısıldar inandigınız an bu savsataya her şey biranda biter sakın sakın siz siz olun kendi gözünüzle görmediğiniz kulağınızla duymadığınız olaylara inanmayın ve kıskanmayın. Bu meret hastalıktır şakası bile kötüdür size hayatı zindan eder kıskançlık yoksa mutluluk vardır…