Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Eski Sandık
İmre Gaffaroğullarıİmre Gaffaroğulları

Dilekler gerçek olsun

30 Aralık 2015, Çarşamba - 15:52
Merhaba  Pari dostlarım ;Yılın bu son yazısında  temenniler, umutlar,düşler ve sevgileri yeni yılataşıyan tüm insanlara selam olsun.
Şehirler, makyajlarını tamamladılar rengarenk hazırlar kutlamalara ve balolara.
İstanbul' u ,İzmir i getiriyorum gözümün önüne ışıl, ışıl  pırıl, pırıl bir ilüzyon,nasılda kanıveririz değil mi bu kostümlü giydirilmiş şehir dokularına. 
Ta ki ocağın ilk saatlerinde o derin uykulardan ve akşamdan kalma  sarhoşluktan uyanana dek. Sonra başa dönmeyecek mi her şey , süslüışıklar sönecek kentlerde  gün dönümleri ile birlikte. Altın varaklı arabalar kabağa dönüşüp,tinerci çocuklar köprü altına,esnaf kepenk açmaya,memur söylene söylene işin başına dönmeyecek mi.?
E  o zaman neyin avuntusu ,tesellisi bu bir günlük kırmızı don hikayesi.Şimdi diyeceksiniz hiç mi güzel şeyler olmuyor mu.Olur elbet olmaz mı hiç Bir kere biz Pari dostlarımızla şartlar ne olursa olsun haftada birde olsa ayda birde  bu satırlarla buluşuyor ve onun heyecanını hala hissediyoruz,
Sonra içten hilafsız olan bazı şeyleri gördüğümüzde hala burukta olsa gülümseyebiliyoruz .Yeterli mi diyeceksiniz elbette değil ama tadı tuzu inanınki kalmadı insana dair olması gereken şeylerin her biri sanki muhteşem erdemmiş gibi gerçekleştiğinde bir derin akıl tutulması herkes de olmasının.
Ondandır bu sitemkar sözleri söz meclisten dışarıya. Sevgiye aşka, kentlere olan  inancımı yüksek tutmamayı öğretti zaman bana da onun için eğer şürç- i lisan ettiysem af ola dostlarım...2016 yılı umarım tüm dileklerinizin gerçekten gerçekleşeceği bir yıl olur bunu tüm kalbimle diliyorum.
Küçük bir dip not ile sizlere ve bu yıla veda etmek ister tozlu sandıktan kelimeler ''Herşeyin yasak olduğu zamanlardakalbin sesi varmış yokmuş ne fayda. Bir denizin sesine bir çocuk çığlığına hapsetmedik mi sevgileri. Neyimiz kaldı ummaktan başka güzel zamanları..Yine de en çocuk yanımla sevdim sevdalım bunu hiç hissetmese de zat ı şahane  yüreğin...Ve içimde bir oğlan veda ediyor şimdi sana
yaşayamadığımız. kavuşmadığımız tüm denizlerin anısına hoşçakal sevgilim....."