Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Şimdi
Kağan BayraktaroğluKağan Bayraktaroğlu

Çekim Yasası

04 Mart 2011, Cuma - 14:09

İstekleriniz olmadığı için yanlış bir şey yaptığınızı ya da siz de bir eksiklik olduğunu düşündünüz mü? O zaman yalnız değilsiniz! Çekim yasasını uygulamaya çalışan ya da isteklerine kavuşmaya çalışan insanlar çoğu zaman bu durumla karşılaşıyor.
Çekim yasasını doğru uygulamadıkları için isteklerine ulaşamadıklarını düşünüyorlar.

Şimdi bu duruma açıklık getirmek istiyorum. Çekim yasasını uygularken eksik bırakılan çok önemli bir parça var. Eğer geçmişte bastırdığınız bütün korkularımızı, hayal kırıklıklarınızı, öfkenizi, şüphelerinizi serbest bırakmazsanız isteklerinize ulaşmanız çok zor. Ne kadar çaba gösterirseniz gösterin, ne kadar bir durumu kendinize çekmeye çalışırsanız çalışın işe yaramaz.
Çünkü, bastırılmış bütün duygu ve düşünceler ilerlemenizi ve harekete geçmenizi engeller.

Örneğin, daha çok para kazanmak istiyorsunuz. İstediğiniz kadar güzel hayaller kurun, çok paranız olduğunu düşünün. Bu konuda bastırlmış duygulara sahip olduğunuz sürece el freni çekik bir araba gibi ilerlersiniz. Çünkü bastırdığımız duygu ve düşünceler çoğu zaman bize isteğimizin tam tersini söylerler. "Daha çok kazanmak istiyorum ama bu imkansız, bunun için yeterince iyi değilim, geçmişte denedim olmadı, fazla para mutsuzluk getirir" gibi
bastırlmış inanç ve programlar çekim yasası ile aramızda kalın bir duvar örerler. Ve her başarısız denemeden sonra o duvar daha da gerçek gibi görünür.

O yüzden çekim yasasını, serbest bırakmayla kombine ettiğinizde çok daha güçlü ve istekli bir şekilde hedeflerinize doğru ilerlersiniz. Hedeflerinizle ilgili oturup beklemek ya da hayal kurmak yerine, harekete geçip o hedef doğrultusunda ilerlemeye başlarsınız.

Ayrıca çekim yasası istediğiniz her şeyin gerçekleşeceği anlamına da gelmez. Hayatta bazı hedeflerinize ulaşabilirsiniz ama bazıları da gerçekleşmez. Ama serbest bırakma noktasında, hedefleriniz gerçekleşse de gerçekleşmese de gerçek varlığınızın değişmeden, tam, mükemmel ve olduğu haliyle yeterli olduğunu fark edersiniz.

Serbest bırakma konusunu da bir sonraki yazımda anlatmak istiyorum. Sedona Yöntemi olarak geçen bu çok güçlü çalışma sayesinde şu anın gücünü fark etmeniz çok daha kolay bir hale geliyor. O zamana kadar biraz bilgi almak isterseniz internet sitemi ziyaret edebilirsiniz.
http://www.sedonayontemi.com/