Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Nar-ı Ateş
Yasemin ÖzerenYasemin Özeren

Bu gidiş yakışmadı...

21 Aralık 2012, Cuma - 17:46
Gitmeyecektin be Mehmet.Geç kaldım belli abla nasihati vermek için ama bırakmayacaktın ardında gözyaşı dinmeyecek bir ana. Hayat güzeldi oysa. Ne acılarla başetmiş, ne yokluklara göğüs germiş, ne hasretlere direnmiş bunca insan yaşayabiliyordu da, bir sen mi çok gördün kendini bu dünyaya.
Dayamayacaktın silahı başına be Mehmet. Kıymayacaktın bir cana, kıymayacaktın canına. Canını koparıp almayacaktın anacığından. Çözdün mü şimdi, içinde büyütüp, uğruna hayatından caydığın sorununu? Bencilsin işte. "Öleyim de kurtulayım" dedin, kurtuldun mu? Bu acının ağır yükünü sevenlerinin boynuna yükledin de, hafifledin mi? O kadar yürekliydin de tetiği çekerken, derdine direnmeyi mi bilemedi dağ gibi genç bedenin.
Yapmayacaktın, gitmeyecektin, ölmeyecektin be Mehmet. Yaşayacaktın, gülecektin, evlenecektin, baba olacaktın be Mehmet. Anneciğinin kucağına ağır acılar değil, minicik bir torun verecektin. Mutlu olmayı bilecektin be Mehmet. "Hayat güzel" diyecektin, daha da güzelleşecekti. Sen hayata gülecektin, o sana daha çok gülecekti. Derdin neyse gülüp geçecektin be Mehmet, bak nasıl hepsi geçecekti...
Not: Genç yaşında hayatını sona erdirmeyi tercih eden Mehmet'in ardından sitem ve acıyla. Ruhu şad olsun...